Psichologija

Kaip laimingi žmonės atsiriboja nuo negatyvumo? 14 pavyzdžių

Publikuotas 2015 9 lapkričio views 54335

Kaip laimingi žmonės atsiriboja nuo negatyvumo? Neigiamos energijos galime rasti visur. Esama žmonių, kurie nuolat skundžiasi savo gyvenimu, laikosi įsikibę blogų įpročių ir liūdina aplinkinius. Emocijos, kurias jie skleidžia, daro blogą įtaką jūsų mintims ir veiksmams, todėl jeigu norite tapti sėkmingesni, venkite blogos energijos šaltinių. 

Neigiamų emocijų veikiami esame visi, tačiau nedaugelis žmonių žino, kaip su tuo kovoti. Mes pateiksime 14 pavyzdžių, kurie atskleis, kaip pozityvūs žmonės susitvarko su negatyvumu. Šias žinias galėsite pritaikyti ir savo gyvenime.

 1. Jų laimė yra vidinė

Laimingų žmonių laimė nepriklauso nuo išorinės stimuliacijos.  Jie suprato, kad kai stimuliacija dingsta, jų gera nuotaika suprastėja. Vietoje to, jie ieško vidinių teigiamos energijos šaltinių ir išlieka sąmoningi mintims, jausmams ir supančiai aplinkai.

 1. Jie pozityviai mąsto

Mintys daro įtaką jūsų veiksmams, taigi, jeigu mąstysite negatyviai, neturėsite šviesios ateities. Pozityvūs žmonės netiki pasiteisinimais, kuriuos siunčia jų protas. Vadovaudamiesi pozityviais teiginiais, jie randa kiekvienos problemos gerąją pusę ir taip savo mintyse užprogramuoja sėkmę.

 1. Jie ieško priežasčių tikėti savimi

Niekada nepasiduokite negatyvumui. Bus daug žmonių, kurie trukdys jums prasiskinti kelią, bet tol, kol tikėsite savimi, tai bus svarbiausi. Yra begalė priežasčių tikėti savimi net jeigu jaučiatės visiškai bejėgis ir bevertis. Šios neigiamos mintys yra laikinos kliūtys, kurios nėra tikros.

 1. Jie nebendrauja su negatyviais žmonėmis

Jūsų aplinka jums daro didžiulę įtaką. Jeigu leidžiate laiką su pozityviais žmonėmis, yra didesnė tikimybė, kad būsite laimingas ir patenkintas. Iš kitos pusės, jeigu esate per arti tų, kurie nuolat skundžiasi ir viską neigia, jums bus sunku iš savo gyvenimo pašalinti negatyvumą.

 1. Jie nuolat sportuoja

Fizinės treniruotės skatina endorfinų, kurie yra atsakingi už gerą savijautą, gamybą. Rūpinimasis savo kūnu atsiperka,- tai sumažina stresą ir padidina laimės jausmą. Kita vertus, jei ignoruosite savo kūno poreikius, neigiamas pasekmes pajusite pakankamai greitai.

 1. Jie leidžia laiką gamtoje

Buvimas gamtoje išvalo jūsų mintis ir atpalaiduoja kūną. Pozityvūs žmonės suranda laiko išeiti į lauką ir pasigrožėti mūsų pasauliu. Tai geras būdas pakrauti savo baterijas!

 1. Jie vengia impulsyvaus išlaidavimo

Šiais laikais, kai išpardavimai ir specialūs pasiūlymai tyko už kiekvieno kampo, perkant lengva prarasti savitvardą. Besaikis pirkimas gali pagerinti jūsų savijautą tam tikru momentu, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai yra nesveikas įprotis, kurio pozityvūs žmonės stengiasi visais įmanomais būdais išvengti. Jie geriau skiria savo pinigus pasaulio pažinimui ir papildo savo atminties skrynelę gražiais prisiminimais.

 1. Jie priima nesėkmes

Pozityvūs žmonės priima nesėkmes, nes jie supranta, kad jos yra vienintelis būdas mokytis ir tobulėti. Net jeigu jie žlunga, užuot viską metę, toliau sunkiai dirba ir siekia pakilti. Nors nesėkmės sukelia blogų emocijų, pozityvūs žmonės suvokia, kad tai yra trumpalaikis dalykas, kuris greitai išnyks. Siekdami paspartinti šį procesą, jie nuolat mąsto pozityviai.

Kaip laimingi žmonės atsiriboja nuo negatyvumo 14 pavyzdžių

 1. Jie prisiima visišką atsakomybę

Pozityvūs žmonės visada prisiima atsakomybę už tai, kas nutinka jų gyvenimuose. Nesvarbu, ar tai yra sėkmė, ar pralaimėjimas, tai visada yra jų minčių ir veiksmų rezultatas. Teigiami žmonės niekada nekaltina išorinių veiksnių ir susikoncentruoja ties veiksmais, kurie gali pagerinti situaciją. Tai darydami, jie stengiasi tobulėti ir daryti pažangą, užuot žlugdomi dalykų, kurių negali pakeisti.

 1. Jie mokosi kontroliuoti savo mintis

Kai užvaldo neigiamos mintys, lengva prarasti minčių kontrolę. Pozityvūs žmonės žino, kad jei jie nekontroliuos savo minčių, jie nebekontroliuos ir savo veiksmų bei elgesio. Dėl šios priežasties jie nuolat mokosi kontroliuoti savo mintis, pavyzdžiui, medituodami.

 1. Jie skiria laiko poilsiui

Užuot stengdamiesi būti tobuli, pozityvūs žmonės supranta, kad kartais reikia sulėtinti tempą ir savo tikslus, o ambicijas nukelti į antrą planą. Taip elgdamiesi, šie žmonės išvengia perdegimo ir neigiamos energijos pliūpsnio. Trumpai tariant, jie žengia žingsnį atgal, kad galėtų keliauti toliau kitą dieną.

 1. Jie tiki, kad visada yra sprendimas

Kartais gyvenimas smogia iš peties ir būna beviltiškai sunkus. Šiais momentais jūs galite suabejoti savo sugebėjimais spręsti dabartinę problemą. Tačiau iš tikrųjų, visada yra būdas įveikti kliūtį ir pozityvūs žmonės tai prisimena. Jeigu jie pasiekia dugną, jie tiki, kad taip nutiko tam, kad įgautų daugiau jėgų ir galėtų išlipti dar stipresni.

 1. Jie žino, kada pasakyti „Ne

Jie žino, kad gebėjimas tinkamu momentu pasakyti „Ne“ ir „Taip“ yra neįkainojamas. Šie žodžiai turi didžiulę galią ir tai, kaip juos naudojame, lemia, kas nutiks mūsų gyvenime. Pozityvūs žmonės susikoncentruoja ties savo prioritetais, užuot stengdamiesi įtikti kitiems. Jie taip pat žino, kad yra daugybė dalykų, kuriems nereikia ištarti „Taip“.

 1. Jie nelaukia niekieno pritarimo

Jeigu leisite kitų nuomonei paralyžiuoti jus, jums bus sunku jaustis gerai ir būti laimingam. Daug žmonių bijo būti sukritikuoti arba nesulaukti pritarimo. Pozityvūs žmonės galvoja ir veikia priešingai. Jie priima nesutikimą, kaip indikatorių, kad žmogus yra tikras ir nuoširdus. Iš tikrųjų, yra daugybė dalykų, kuriems nereikia niekieno pritarimo, nors jūs ir manote, kad jis yra būtinas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7266
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397