Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

tags
Publikuotas 2017 gegužės 25 views 7589

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe?

Pakabinkite tikslus ant sienos

Nebijokite pažaisti. Svajonės mėgsta būti prijaukintos. Sukurkite vizijų plakatą ir pasikabinkite ant sienos kur nors matomoje vietoje. Galbūt prie darbo stalo arba lovos, kad ryte, vos nubudus pamatytume savo tikslus. Galite nusipirkti pakabinamą lentą ant sienos arba naudoti didelį popieriaus lapą. Paimkite senus žurnalus, susiraskite nuotraukas, iliustruojančias jūsų tikslus, jas iškirpkite ir priklijuokite. Patys nustebsite, kaip tikslai pamažu virs realybe. Apie šį metodą turbūt girdėjote iš knygos „Paslaptis“. Jį naudoja dauguma sėkmingų verslininkų ir koucherių.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Parašykite sau meilės laišką

Susiraskite ramią, jaukią vietą namuose, bibliotekoje arba kavinėje. Atsisėskite, susikaupkite ir leiskite mintims lietis laisvai. Tam naudokite jums patinkančią užrašų knygutę ir gražų rašiklį. Pradėkite laišką sau nuo padėkos už tai, ką turite. Padėkokite, kad esate sveiki, energingi, ramūs, mylintys ir mylimi. Pridėkite ir tuos jausmus, kurių galbūt dabar nejaučiate, bet norite jausti. Atminkite, jog svarbiausia yra ne tai, kas esate, bet tai, kaip jaučiatės. Tada pradėkite rašyti savo tikslus, bet rašykite juos esamuoju laiku, taip, lyg jau dabar tai turite ir tuo mėgaujatės. Pasveikinkite save su pasiekimais ir pagirkite už nuopelnus. Perskaitykite šį laišką po kelių metų, ir liksite nustebę.

Ženkite po mažą žingsnelį

Pradėkite nuo mažų žingsnelių, susirašykite svarbiausius tikslus. Prie kiekvieno tikslo parašykite po mažą planą, kaip ketinate jo siekti. Jei norite pradėti sportuoti, suplanuokite nusipirkti abonimentą į sporto klubą, tam atidėkite reikiamą pinigų sumą. Jei norite pagaliau išvykti atostogų į Ispaniją, suplanuokite kiekvieną mėnesį atidėti pinigų kelionei, pradėkite dairytis bilietų ar patrauklių kelionių paketų, dalyvaukite kelionių parodose. Gera naujiena šiame procese yra ta, jog tik nuo jūsų priklauso, ar jūsų tikslai išsipildys. Jei sėdėsite ant sofos ir nepajudinsite nė piršto, žinoma, jie taip ir liks tik tikslais.

Semkitės žinių

Tam, kad įgyvendintumėte vieną ar kitą tikslą, jums gali prireikti pagilinti savo turimas žinias. Nebijokite pripažinti, jog nesate visažinis. Nusipirkite knygų, užsirašykite į kursus, semkitės žinių ir stebėkite save. Įgytos žinios jums padės ne tik tobulėti norimoje srityje, bet ir praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus bei iš naujo pažinti save.

Paverskite tai įpročiu

Moksliškai nustatyta, kad įpročiai formuojasi per 66 dienas. Taigi, jei norite išsiugdyti įprotį sportuoti, jums prireiks daugiau nei dviejų mėnesių. Tačiau, kai kažką paversite įpročiu, reikės mažiau pastangų tikslui pasiekti.

Nebijokite nesėkmių

Jei patingėjote nueiti į rytinę jogos pamoką arba svarstyklių rodyklė vėl pakeitė kryptį, neteiskite savęs. Atkaklumas – raktas į sėkmę. Bandykite dar kartą, ir jums būtinai pavyks. Atminkite, jog laimi tie, kas bando.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Perženkite savo komforto zoną

Diskomfortas jums padės judėti į priekį, jei jūs jį suprasite ir priimsite, daug lengviau pasieksite savo tikslų. Nežinomybės baimė yra normali būsena, tačiau tik akis į akį susidūrę su savo baime mes galėsime pasiekti savo tikslą.

Prašykite paramos

Sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Kad būtų lengviau pasiekti tikslus, aptarkite juos su savo draugais ar artimaisiais. Galbūt jie duos naudingų patarimų, kaip greičiau pasiekti to, ko trokštate. O gal jūsų tikslai sutampa? Pasikvieskite ką nors į kompaniją, kad būtų smagiau sportuoti, lankyti jogos pamokas, ar sveikiau maitintis. Dalinkites patirtimi bei patarimais, taip greičiau pasieksite norimų rezultatų.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Apdovanokite save

Maži apdovanojimai yra didelė paskata pirmosiomis, pačiomis sudėtingiausiomis tikslo įgyvendinimo dienomis. Todėl apdovanokite save vieną kartą per savaitę žurnalu, bilietu į gerą filmą ar spektaklį arba tiesiog pietų poguliu. Vėliau skirkite sau apdovanojimus kas mėnesį ir tada metų pabaigoje galite pasilikti vieną, bet didelį atlygį. Peržvelkite savo tikslus, įvertinkite rezultatą, pagirkirkite save už tai, ką pavyko pasiekti.

Nepriklausomai nuo to, kokie jūsų planai ir tikslai, linkime jums sėkmės. Visada atminkite, kad tai jūsų gyvenimas, ir tik jūs kuriate savo laimę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
juoko_joga
Psichologija

Neįtikėtini faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie juoko jogą

Ne kartą girdėjome frazę, kad juokas gydo. Juokas gali pakeisti žmogaus nuotaiką per kelias minutes. Tam, kad juoktumeisi iš visų jėgų nereikia net geros kompanijos. Egzistuoja juoko joga. Kas yra juoko joga? Joga yra puiki asketinė technika, atpalaiduojanti protą ir kūną. Žodis „joga“ kilo iš sanskrito kalbos šaknies „YUJ“, kuris reiškia „surišti, įtempti“ ir gali […]

views 98

6 romantiškos idėjos šiai vasarai, kurių tiesiog negalite praleisti

Taip ilgai laukta vasara jau įsibėgėjo. Žinoma, jos netikrai nesinori leisti namuose prie TV arba kompiuterio, todėl siūlome jums kelias romantiškas idėjas vasaros pasimatymams. Nesvarbu, ar tai pirmas, ar dvidešimtas jūsų pasimatymas, juk romantikos niekada nebus per daug? Lauko kinas Pamenate amerikietiškus filmus, kur porelės glaustosi, susėdusios ant pievelės, žiūrėdamos kino filmus? Vasarą kinu po […]

views 167
Psichologija

Įsimintiniausios citatos iš serialo „Liežuvautoja”

Jie jauni, žavūs ir drąsūs Manheteno aukštuomenės jaunuoliai, kuriems visas pasaulis po kojomis. Jie nebijo rizikuoti ir klysti. Jie švenčia gyvenimą ir rengiasi tik geriausiais drabužiais. Tikime, ne vienas norėjote atsidurti šių jaunuolių kailyje. Serialas „Liežuvautoja” sužavėjo daugumą jaunuolių ir ne tik. Dalinamės keliomis citatomis, kurios įkvėps kasdienai.  „Man nereikia draugų, man reikia daugiau šampano“. „Jei dviems […]

views 262
Psichologija

Paprasti būdai, kurie padės atsipalaiduoti

Gyvenant šiuolaikiniu tempu, tikrai netrūksta problemų ir įvairių rūpesčių. Daug kartų patiriame stresines situacijas, o tai mus  palaužia fiziškai ir psichiškai. Jei esame įsitempę, mūsų protas tarsi užsiblokuoja, negalime galvoti apie kūrybingus problemų sprendimo būdus, problemos tampa dar sunkesnės, jaučiame spaudimą, o tai sumažina mūsų galimybes viską ramiai ir logiškai išspręsti. Atsipalaidavimas šiomis dienomis tampa […]

views 229
Keisčiausios fobijos
Psichologija

Keisčiausios fobijos. Ko bijome?

Žodis fobija išvertus iš graikų kalbos reiškia stiprią, nepaliaujamą ir nepagrįstą daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų patologinę laimę. Tokio dydžio baimė dažnai nekelia realaus pavojaus, tačiau žmogui, turinčiam tam tikros rūšies fobiją, ji gerokai apsunkiną kasdieninį gyvenimą be jokios baimės ir jos sukeliamų padarinių. Daugelius iš mūsų kažko bijo, vieni be galo jaudinasi kalbėdami viešai, kiti panikuoja įsivaizduodami, […]

views 216