Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Publikuotas 2017 25 gegužės views 9784

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe?

Pakabinkite tikslus ant sienos

Nebijokite pažaisti. Svajonės mėgsta būti prijaukintos. Sukurkite vizijų plakatą ir pasikabinkite ant sienos kur nors matomoje vietoje. Galbūt prie darbo stalo arba lovos, kad ryte, vos nubudus pamatytume savo tikslus. Galite nusipirkti pakabinamą lentą ant sienos arba naudoti didelį popieriaus lapą. Paimkite senus žurnalus, susiraskite nuotraukas, iliustruojančias jūsų tikslus, jas iškirpkite ir priklijuokite. Patys nustebsite, kaip tikslai pamažu virs realybe. Apie šį metodą turbūt girdėjote iš knygos „Paslaptis“. Jį naudoja dauguma sėkmingų verslininkų ir koucherių.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Parašykite sau meilės laišką

Susiraskite ramią, jaukią vietą namuose, bibliotekoje arba kavinėje. Atsisėskite, susikaupkite ir leiskite mintims lietis laisvai. Tam naudokite jums patinkančią užrašų knygutę ir gražų rašiklį. Pradėkite laišką sau nuo padėkos už tai, ką turite. Padėkokite, kad esate sveiki, energingi, ramūs, mylintys ir mylimi. Pridėkite ir tuos jausmus, kurių galbūt dabar nejaučiate, bet norite jausti. Atminkite, jog svarbiausia yra ne tai, kas esate, bet tai, kaip jaučiatės. Tada pradėkite rašyti savo tikslus, bet rašykite juos esamuoju laiku, taip, lyg jau dabar tai turite ir tuo mėgaujatės. Pasveikinkite save su pasiekimais ir pagirkite už nuopelnus. Perskaitykite šį laišką po kelių metų, ir liksite nustebę.

Ženkite po mažą žingsnelį

Pradėkite nuo mažų žingsnelių, susirašykite svarbiausius tikslus. Prie kiekvieno tikslo parašykite po mažą planą, kaip ketinate jo siekti. Jei norite pradėti sportuoti, suplanuokite nusipirkti abonimentą į sporto klubą, tam atidėkite reikiamą pinigų sumą. Jei norite pagaliau išvykti atostogų į Ispaniją, suplanuokite kiekvieną mėnesį atidėti pinigų kelionei, pradėkite dairytis bilietų ar patrauklių kelionių paketų, dalyvaukite kelionių parodose. Gera naujiena šiame procese yra ta, jog tik nuo jūsų priklauso, ar jūsų tikslai išsipildys. Jei sėdėsite ant sofos ir nepajudinsite nė piršto, žinoma, jie taip ir liks tik tikslais.

Semkitės žinių

Tam, kad įgyvendintumėte vieną ar kitą tikslą, jums gali prireikti pagilinti savo turimas žinias. Nebijokite pripažinti, jog nesate visažinis. Nusipirkite knygų, užsirašykite į kursus, semkitės žinių ir stebėkite save. Įgytos žinios jums padės ne tik tobulėti norimoje srityje, bet ir praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus bei iš naujo pažinti save.

Paverskite tai įpročiu

Moksliškai nustatyta, kad įpročiai formuojasi per 66 dienas. Taigi, jei norite išsiugdyti įprotį sportuoti, jums prireiks daugiau nei dviejų mėnesių. Tačiau, kai kažką paversite įpročiu, reikės mažiau pastangų tikslui pasiekti.

Nebijokite nesėkmių

Jei patingėjote nueiti į rytinę jogos pamoką arba svarstyklių rodyklė vėl pakeitė kryptį, neteiskite savęs. Atkaklumas – raktas į sėkmę. Bandykite dar kartą, ir jums būtinai pavyks. Atminkite, jog laimi tie, kas bando.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Perženkite savo komforto zoną

Diskomfortas jums padės judėti į priekį, jei jūs jį suprasite ir priimsite, daug lengviau pasieksite savo tikslų. Nežinomybės baimė yra normali būsena, tačiau tik akis į akį susidūrę su savo baime mes galėsime pasiekti savo tikslą.

Prašykite paramos

Sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Kad būtų lengviau pasiekti tikslus, aptarkite juos su savo draugais ar artimaisiais. Galbūt jie duos naudingų patarimų, kaip greičiau pasiekti to, ko trokštate. O gal jūsų tikslai sutampa? Pasikvieskite ką nors į kompaniją, kad būtų smagiau sportuoti, lankyti jogos pamokas, ar sveikiau maitintis. Dalinkites patirtimi bei patarimais, taip greičiau pasieksite norimų rezultatų.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Apdovanokite save

Maži apdovanojimai yra didelė paskata pirmosiomis, pačiomis sudėtingiausiomis tikslo įgyvendinimo dienomis. Todėl apdovanokite save vieną kartą per savaitę žurnalu, bilietu į gerą filmą ar spektaklį arba tiesiog pietų poguliu. Vėliau skirkite sau apdovanojimus kas mėnesį ir tada metų pabaigoje galite pasilikti vieną, bet didelį atlygį. Peržvelkite savo tikslus, įvertinkite rezultatą, pagirkirkite save už tai, ką pavyko pasiekti.

Nepriklausomai nuo to, kokie jūsų planai ir tikslai, linkime jums sėkmės. Visada atminkite, kad tai jūsų gyvenimas, ir tik jūs kuriate savo laimę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 79

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 171

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 253

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 251

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 273