Radote klaidą? Radote klaidą?
Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

tags
Publikuotas 2017 gegužės 25 views 7310

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe?

Pakabinkite tikslus ant sienos

Nebijokite pažaisti. Svajonės mėgsta būti prijaukintos. Sukurkite vizijų plakatą ir pasikabinkite ant sienos kur nors matomoje vietoje. Galbūt prie darbo stalo arba lovos, kad ryte, vos nubudus pamatytume savo tikslus. Galite nusipirkti pakabinamą lentą ant sienos arba naudoti didelį popieriaus lapą. Paimkite senus žurnalus, susiraskite nuotraukas, iliustruojančias jūsų tikslus, jas iškirpkite ir priklijuokite. Patys nustebsite, kaip tikslai pamažu virs realybe. Apie šį metodą turbūt girdėjote iš knygos „Paslaptis“. Jį naudoja dauguma sėkmingų verslininkų ir koucherių.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Parašykite sau meilės laišką

Susiraskite ramią, jaukią vietą namuose, bibliotekoje arba kavinėje. Atsisėskite, susikaupkite ir leiskite mintims lietis laisvai. Tam naudokite jums patinkančią užrašų knygutę ir gražų rašiklį. Pradėkite laišką sau nuo padėkos už tai, ką turite. Padėkokite, kad esate sveiki, energingi, ramūs, mylintys ir mylimi. Pridėkite ir tuos jausmus, kurių galbūt dabar nejaučiate, bet norite jausti. Atminkite, jog svarbiausia yra ne tai, kas esate, bet tai, kaip jaučiatės. Tada pradėkite rašyti savo tikslus, bet rašykite juos esamuoju laiku, taip, lyg jau dabar tai turite ir tuo mėgaujatės. Pasveikinkite save su pasiekimais ir pagirkite už nuopelnus. Perskaitykite šį laišką po kelių metų, ir liksite nustebę.

Ženkite po mažą žingsnelį

Pradėkite nuo mažų žingsnelių, susirašykite svarbiausius tikslus. Prie kiekvieno tikslo parašykite po mažą planą, kaip ketinate jo siekti. Jei norite pradėti sportuoti, suplanuokite nusipirkti abonimentą į sporto klubą, tam atidėkite reikiamą pinigų sumą. Jei norite pagaliau išvykti atostogų į Ispaniją, suplanuokite kiekvieną mėnesį atidėti pinigų kelionei, pradėkite dairytis bilietų ar patrauklių kelionių paketų, dalyvaukite kelionių parodose. Gera naujiena šiame procese yra ta, jog tik nuo jūsų priklauso, ar jūsų tikslai išsipildys. Jei sėdėsite ant sofos ir nepajudinsite nė piršto, žinoma, jie taip ir liks tik tikslais.

Semkitės žinių

Tam, kad įgyvendintumėte vieną ar kitą tikslą, jums gali prireikti pagilinti savo turimas žinias. Nebijokite pripažinti, jog nesate visažinis. Nusipirkite knygų, užsirašykite į kursus, semkitės žinių ir stebėkite save. Įgytos žinios jums padės ne tik tobulėti norimoje srityje, bet ir praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus bei iš naujo pažinti save.

Paverskite tai įpročiu

Moksliškai nustatyta, kad įpročiai formuojasi per 66 dienas. Taigi, jei norite išsiugdyti įprotį sportuoti, jums prireiks daugiau nei dviejų mėnesių. Tačiau, kai kažką paversite įpročiu, reikės mažiau pastangų tikslui pasiekti.

Nebijokite nesėkmių

Jei patingėjote nueiti į rytinę jogos pamoką arba svarstyklių rodyklė vėl pakeitė kryptį, neteiskite savęs. Atkaklumas – raktas į sėkmę. Bandykite dar kartą, ir jums būtinai pavyks. Atminkite, jog laimi tie, kas bando.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Perženkite savo komforto zoną

Diskomfortas jums padės judėti į priekį, jei jūs jį suprasite ir priimsite, daug lengviau pasieksite savo tikslų. Nežinomybės baimė yra normali būsena, tačiau tik akis į akį susidūrę su savo baime mes galėsime pasiekti savo tikslą.

Prašykite paramos

Sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Kad būtų lengviau pasiekti tikslus, aptarkite juos su savo draugais ar artimaisiais. Galbūt jie duos naudingų patarimų, kaip greičiau pasiekti to, ko trokštate. O gal jūsų tikslai sutampa? Pasikvieskite ką nors į kompaniją, kad būtų smagiau sportuoti, lankyti jogos pamokas, ar sveikiau maitintis. Dalinkites patirtimi bei patarimais, taip greičiau pasieksite norimų rezultatų.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Apdovanokite save

Maži apdovanojimai yra didelė paskata pirmosiomis, pačiomis sudėtingiausiomis tikslo įgyvendinimo dienomis. Todėl apdovanokite save vieną kartą per savaitę žurnalu, bilietu į gerą filmą ar spektaklį arba tiesiog pietų poguliu. Vėliau skirkite sau apdovanojimus kas mėnesį ir tada metų pabaigoje galite pasilikti vieną, bet didelį atlygį. Peržvelkite savo tikslus, įvertinkite rezultatą, pagirkirkite save už tai, ką pavyko pasiekti.

Nepriklausomai nuo to, kokie jūsų planai ir tikslai, linkime jums sėkmės. Visada atminkite, kad tai jūsų gyvenimas, ir tik jūs kuriate savo laimę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Hermano Hesės citatos
Psichologija

Įkvepiančios Hermano Hesės citatos apie meilę

Hermanas Hesė – intelektualinių, filosofinių ir psichologinių romanų meistras, 1946 metų Nobelio premijos laureatas. Kviečiame paskaityti jo citatas turbūt apie patį svarbiausią dalyką gyvenime – meilę.  Kai dingsta kas nors brangaus ir nepakeičiamo, jaučiamės lyg pabudę iš sapno. Skaitymas be meilės, žinios be pagarbos, išsilavinimas be atsidavimo yra viena sunkiausių nuodėmių dvasiai. Karus sukelia žmonės, kurie […]

views 8396
Psichologija

15 Įkvepiančių Antuano de Sen Egziuperi citatų, kurios padės jaustis laimingais

Garsus prancūzų rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi daugiausiai žinomas dėl savo populiariausios knygos „Mažasis princas“– filosofinės pasakos, skirtos suaugusiems. Knyga įkvepia mylėti visą aplinkui, paleisti, išlaisvinti bei prisijaukinti. Pateikiame jums šio autoriaus citatų, kurios praskaidrins dieną ir padės pasijusti laimingais.  1. Laikas yra ne smėlio laikrodis, kuris naudoja smėlį, o pjovėjas, rišantis pėdą. Citadelė 2. […]

views 43308
Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje
Psichologija

Nuostabios vietos vestuvių fotosesijoms Lietuvoje

Artėja viena gražiausių dienų jūsų gyvenime, tačiau vis dar dvejojate, kokią vietą pasirinkti savo vestuvių fotosesijai? Tai jums gali padėti padaryti jūsų vestuvių fotografas. Apsiginklavęs savo foto įranga jis išbraidė ne vieną žolynais apaugusią Lietuvos vietą, ne kartą kojas mirkė jūroje vien tam, kad pagautų patį geriausią kadrą, stengdamasis kiekvieno istoriją paversti išskirtine. Siūlome pasižvalgyti […]

views 7583
10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą
Psichologija

10 įkvepiančių knygų, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Turbūt sutiksite, jog būna knygų, kurias vos pradėjus skaityti, norisi mesti į šalį, ir tokių, kurios sudomina nuo pat pirmo puslapio. Kai kurios knygos mus įkvepia taip, kad nejučia pradedame keisti savo gyvenimą teigiama linkme. Gamtos Grožio Formulė dalinasi įkvepiančių knygų dešimtuku.   1. Paulo Coelho „Alchemikas“ „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų.“ […]

views 26301
gamta daro teigiamą įtaką žmogaus savijautai ir nuotaikai
Psichologija

Gera žinia tinginiams: gamta mus veikia ir nepakylant nuo sofos

Apie tai, kad gamta daro teigiamą įtaką žmogaus savijautai ir nuotaikai, žino visi. Taip pat žinome, kad praleidus gamtoje daugiau laiko gauname ne tik kalnus geros energijos, bet ir pasisemiame sveikatos. Tačiau paaiškėjo, kad puikių emocijų iš gamtos galima pasisemti nė nekeliant kojos iš namų. Gamta galima mėgautis ne tik miške ar laukuose, bet ir […]

views 6285