Psichologija

Kaip įgyvendinti savo tikslus?

Publikuotas 2017 25 gegužės views 9722

Dar visai neseniai Naujųjų metų išvakarėse kūrėme ne tik planus, bet ryžtingai pažadėjome sau, kad kitais metais viskas bus kitaip. Daugiau sportuosime, numesime svorio, susirasime antrąją pusę ir pagaliau išvyksime į išsvajotąją kelionę. Deja, dažnai tie pažadai sutirpsta taip greitai, kaip iškritusios snaigės ant mūsų blakstienų. Ką daryti, jog tikslai pagaliau virstų realybe?

Pakabinkite tikslus ant sienos

Nebijokite pažaisti. Svajonės mėgsta būti prijaukintos. Sukurkite vizijų plakatą ir pasikabinkite ant sienos kur nors matomoje vietoje. Galbūt prie darbo stalo arba lovos, kad ryte, vos nubudus pamatytume savo tikslus. Galite nusipirkti pakabinamą lentą ant sienos arba naudoti didelį popieriaus lapą. Paimkite senus žurnalus, susiraskite nuotraukas, iliustruojančias jūsų tikslus, jas iškirpkite ir priklijuokite. Patys nustebsite, kaip tikslai pamažu virs realybe. Apie šį metodą turbūt girdėjote iš knygos „Paslaptis“. Jį naudoja dauguma sėkmingų verslininkų ir koucherių.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Parašykite sau meilės laišką

Susiraskite ramią, jaukią vietą namuose, bibliotekoje arba kavinėje. Atsisėskite, susikaupkite ir leiskite mintims lietis laisvai. Tam naudokite jums patinkančią užrašų knygutę ir gražų rašiklį. Pradėkite laišką sau nuo padėkos už tai, ką turite. Padėkokite, kad esate sveiki, energingi, ramūs, mylintys ir mylimi. Pridėkite ir tuos jausmus, kurių galbūt dabar nejaučiate, bet norite jausti. Atminkite, jog svarbiausia yra ne tai, kas esate, bet tai, kaip jaučiatės. Tada pradėkite rašyti savo tikslus, bet rašykite juos esamuoju laiku, taip, lyg jau dabar tai turite ir tuo mėgaujatės. Pasveikinkite save su pasiekimais ir pagirkite už nuopelnus. Perskaitykite šį laišką po kelių metų, ir liksite nustebę.

Ženkite po mažą žingsnelį

Pradėkite nuo mažų žingsnelių, susirašykite svarbiausius tikslus. Prie kiekvieno tikslo parašykite po mažą planą, kaip ketinate jo siekti. Jei norite pradėti sportuoti, suplanuokite nusipirkti abonimentą į sporto klubą, tam atidėkite reikiamą pinigų sumą. Jei norite pagaliau išvykti atostogų į Ispaniją, suplanuokite kiekvieną mėnesį atidėti pinigų kelionei, pradėkite dairytis bilietų ar patrauklių kelionių paketų, dalyvaukite kelionių parodose. Gera naujiena šiame procese yra ta, jog tik nuo jūsų priklauso, ar jūsų tikslai išsipildys. Jei sėdėsite ant sofos ir nepajudinsite nė piršto, žinoma, jie taip ir liks tik tikslais.

Semkitės žinių

Tam, kad įgyvendintumėte vieną ar kitą tikslą, jums gali prireikti pagilinti savo turimas žinias. Nebijokite pripažinti, jog nesate visažinis. Nusipirkite knygų, užsirašykite į kursus, semkitės žinių ir stebėkite save. Įgytos žinios jums padės ne tik tobulėti norimoje srityje, bet ir praplėsti akiratį, užmegzti naujus kontaktus bei iš naujo pažinti save.

Paverskite tai įpročiu

Moksliškai nustatyta, kad įpročiai formuojasi per 66 dienas. Taigi, jei norite išsiugdyti įprotį sportuoti, jums prireiks daugiau nei dviejų mėnesių. Tačiau, kai kažką paversite įpročiu, reikės mažiau pastangų tikslui pasiekti.

Nebijokite nesėkmių

Jei patingėjote nueiti į rytinę jogos pamoką arba svarstyklių rodyklė vėl pakeitė kryptį, neteiskite savęs. Atkaklumas – raktas į sėkmę. Bandykite dar kartą, ir jums būtinai pavyks. Atminkite, jog laimi tie, kas bando.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Perženkite savo komforto zoną

Diskomfortas jums padės judėti į priekį, jei jūs jį suprasite ir priimsite, daug lengviau pasieksite savo tikslų. Nežinomybės baimė yra normali būsena, tačiau tik akis į akį susidūrę su savo baime mes galėsime pasiekti savo tikslą.

Prašykite paramos

Sakoma, kad vienas lauke – ne karys. Kad būtų lengviau pasiekti tikslus, aptarkite juos su savo draugais ar artimaisiais. Galbūt jie duos naudingų patarimų, kaip greičiau pasiekti to, ko trokštate. O gal jūsų tikslai sutampa? Pasikvieskite ką nors į kompaniją, kad būtų smagiau sportuoti, lankyti jogos pamokas, ar sveikiau maitintis. Dalinkites patirtimi bei patarimais, taip greičiau pasieksite norimų rezultatų.

Kaip įgyvendinti savo tikslus

Apdovanokite save

Maži apdovanojimai yra didelė paskata pirmosiomis, pačiomis sudėtingiausiomis tikslo įgyvendinimo dienomis. Todėl apdovanokite save vieną kartą per savaitę žurnalu, bilietu į gerą filmą ar spektaklį arba tiesiog pietų poguliu. Vėliau skirkite sau apdovanojimus kas mėnesį ir tada metų pabaigoje galite pasilikti vieną, bet didelį atlygį. Peržvelkite savo tikslus, įvertinkite rezultatą, pagirkirkite save už tai, ką pavyko pasiekti.

Nepriklausomai nuo to, kokie jūsų planai ir tikslai, linkime jums sėkmės. Visada atminkite, kad tai jūsų gyvenimas, ir tik jūs kuriate savo laimę.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 6184
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7632
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 8279

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7238

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5470