Grožis

Kaip greitai išdžiovinti plaukus be džiovintuvo? 7 žingsniai

Publikuotas 2016 24 kovo views 24295
Kaip greitai išdžiovinti plaukus be džiovintuvo? 7 žingsniai

Pateikiame patarimus, kurie padės paskatinti plaukų džiuvimą net ir be džiovintuvo. Sutaupykite savo laiko, bet kartu ir apsaugokite plaukus!

Kiekvienas plaukų stilistas žino, kad dažnas karšto plaukų džiovintuvo naudojimas gali pažeisti plaukus. Suprantama, kad kai skubame ar kur nors vėluojame, o ypač šaltuoju metų sezonu, kai drėgnais plaukais išlėkti į lauką gana pavojinga, nes galima sunkiai susirgti, džiovintuvas padeda sutaupyti laiko. Vis dėlto, kartais derėtų plaukams leisti pailsėti nuo karšto oro srovės. 

1. Naudokite plaukų kondicionierių

Kol esate duše, pamaitinkite plaukus kondicionieriumi. Kondicionierius ne tik stiprina plaukus, bet ir neleidžia jiems permirkti. Kondicionierius sukuria apsauginio šydo efektą: vanduo nėra absorbuojamas į plauką, o tiesiog juo nuslysta, tad plaukai greičiau išdžius. Turinčioms garbanotus plaukus – palikite ant jų šiek tiek kondicionieriaus. Natūraliai džiūstantiems plaukams tai padės nesivelti. Jei jūsų plaukai tankūs, tuomet beveik išdžiūvusius, bet dar drėgnus, patepkite plaukų aliejumi (sužinokite, kaip taisyklingai naudoti natūralų aliejų plaukų priežiūrai).

2. Prieš išeidami iš dušo, nusausinkite plaukus

Plaukus džiovinti galite pradėti dar neišėję iš dušo ar vonios. Švelniai, bet kruopščiai išgręžkite plaukus, juos pakedenkite. Jeigu toliau prausiatės duše, stenkitės jų nebedrėkinti, galite pakelti ir susegti – per tą laiką plaukuose šiek tiek sumažės vandens. Atminkite, kad vandens perteklių pašalinti švelniai, nepažeiskite plaukų.

3. Papurtykite plaukus

Po dušo, nuleiskite galvą žemyn ir papurtykite plaukus. Pirštais papurenkite juos nuo šaknų. Purtant plaukus, oras lengviau patenka tarp plaukų, todėl jie išdžiūsta daug greičiau nei tuomet kai yra sulipę. Nepamirškite, kad, nenorint pažeisti plauko, šukuoti drėgnus plaukus galima tik specialiu šepečiu minkštais šereliais.

4. Nusausinkite plaukus rankšluoščiu

Įprasti rankšluosčiai gali šiaušti plauką ir paskatinti jo lūžinėjimą, tad rinkitės atsakingai. Naudokite mikropluošto rankšluostį ar senus medvilninius marškinėlius – jie bus itin švelnūs plaukui. Išsiplovus galvą, pirmiausia švelniai pasistenkite sugerti kiek įmanoma daugiau drėgmės ir kelioms sekundėms suspauskite plaukus audinyje. Paskirstykite plaukus dalimis. Nusausinkite rankšluosčiu dalimis suskirstytus plaukus. Naudokite skirtingas rankšluosčio dalis. Taip geriau nusausinsite plaukus. Stipriai netrinkite plaukų. Trindami ar gręždami plaukus galite juos pažeisti, tad sausinkite lengvais paspaudimais.

5. Atkreipkite dėmesį į plaukų šaknis

Džiovindami plaukus, daugiau dėmesio skirkite plaukų šaknims. Jos džiūna lėčiau nei plaukų galiukai. Stenkitės prie šaknų sugerti kaip įmanoma daugiau drėgmės, tačiau jokiu būdu netrinkite rankšluosčiu šaknų. Tai reikia daryti labai švelniai. Naudokite mažą rankšluostį, kad galėtumėte lengviau pasiekti visas plaukus. Plaukams džiūvant, nuolat pirštais pakedenkite juos ties šaknimis. Pasistenkite, kad ten patektų daugiau oro, taip plaukai išdžius žymiai greičiau.

6. Šukuokite plaukus

Plaukų priežiūros ekspertai teigia, jog drėgnų plaukų negalima šukuoti šepečiu. Drėgnus plaukus rekomenduojama šukuoti retomis šukomis arba specialiu šepečiu su švelniais šereliais. Taip drėgniems plaukams nepadaroma žala, o išdžiuvę plaukai mažiau veliasi. Po šukavimo, pirštais iškedenkite plaukus arba tiesiog papurtykite galvą. Priklausomai nuo to, kokio efekto norite, naudokite serumus ar aliejus, juos tepkite pagal poreikį – prieš arba po šukavimo.

7. Leiskite plaukams pabaigti džiūti natūraliai

Po džiovinimo džiovintuvu ar nusausinimo, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Laikas, per kiek jūsų plaukai išdžius, priklauso nuo to, kokio storio jie yra, kiek vandens prieš tai pavyko pašalinti ir nuo aplinkos oro sąlygų. Jei plaukai ilgai džiūsta, kas kelias minutes palenkite galvą žemyn ir pakratykite plaukus. Pirštais išpurenkite sulipusias sruogas. Kelis kartus atlenkite galvą aukštyn ir žemyn.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 416
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1412
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2124
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1544
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1781