Vizažistė, „Icon Academy“ dėstytoja Gražina Pralatavičienė pritaria, kad užkritę akių vokai – jokia retenybė. Ir klaidingai manoma, kad tokius vokus turi tik vyresnio amžiaus moterys, tikrai ne. Kaip taisyklingai atlikti makiažą užkritusioms akims, pasakoja ir patarimais dalinasi Gražina.
Taisyklės, kaip daryti akių makiažą, kai yra užkritę akių vokai:
- Labai dažnai pasitaiko moterų, kurių akių vokai yra užkritę. Ir tikrai nebūtinai tai yra vyresnio amžiaus moterys. Pirmiausia, reikia veidą nuvalyti miceliniu vandeniu, tai galioja visada darant makiažą. Nuvalomas veidas, akių vokai, kad neliktų jokių kremo likučių (jei, pavyzdžiui, moteris tepasi kremu visą veidą, įskaitant ir vokus). Vokas iki pat antakio dengiamas akių šešėlio baze. Jų pasirinkimas platus, tad ją reikia pasirinkti pagal savo poreikius. Bazė dengiama labai plonu sluoksniu tam, kad šešėliai nesubėgtų ir gerai išsilaikytų.
- Pagrindinė taisyklė darant makiažą užkritusioms akims – jas dažyti atmerktas. Reikia rinktis matinę, pusšešėliu tamsesnę spalvą nei moters odos atspalvis, tuomet daromas lankas. Lankas turi būti 1,5–2 mm virš raukšlės, užkritusioms akytėms lankas daromas atsimerkus, kai moteris žiūri į priekį. Lanku ir kampu koreguojama akies forma. Spalva dedama plačiau, ji vos pustoniu tamsesnė už odos spalvą. Lankas gilinamas tamsesne spalva nei pusšešėlis, brėžiamas pagal pat raukšlę ir sklaidomas į viršų.
- Kaip dengti judantį voką – tai jau kiekvienos fantazijos reikalas. Turint omeny, kad vokas užkritęs ir judantis vokas beveik arba išvis nesimato (priklausomai nuo akių), galima būtų dengti vienos spalvos šešėliu, arba daryti klasikine schemą, tai yra, kai akytės priekis yra iššviesinamas, o kampas tamsinamas. Po antakiu šviesiname proporcingai, tai yra tiek, kiek šviesiname akies pradžią. Darant klasikinę schemą, akis tarsi padalinama į tris dalis. Pirmasis akies trečdalis – šviesinamas, tuomet antrasis akies trečdalis dengiamas akcentine spalva, paskutinysis akies trečdalis, tai yra akies kampas dengiamas tamsiausia spalva. Pirmos dvi spalvos gali turėti blizgumo, kampas visada daromas matinis. Kampučio spalva išretušuojama į raukšlę.
- Akių pravedimas daromas prie pat blakstienų linijos. Vienas paprasčiausių variantų – brėžti pravedimą pieštuku ir užtvirtinti tos pačios spalvos šešėliu. Užkritusios akies pravedimas baigiasi ties paskutine blakstiena. Brėžiant skystą ar gelinį pravedimą, reikia palaukti, kol pravedimas padžius, nes atsimerkus per anksti, pravedimas atsispaus ant voko.
- Tuomet klijuojamos blakstienos, jos atveria ir padidina akį. Galima klijuoti tik gale šiek tiek ilgesnes blakstienas nei natūralios, o link pradžios mažesnes, lygias su natūraliomis – tai dažniausiai daromas variantas. Taip pat labai siaurom ir užkritusiom akim tinka ilgiausius blakstienų kuokštelius klijuoti blakstienų linijos viduryje – taip akis vizualiai atrodys ir apvalesnė, ir atviresnė.
Jokiu būdu nedaryti:
Jokiu būdu nedažyti užmerktų akių, nes taip nesimato, kiek aukštai galima sklaidyti šešėlį į viršų. Darant makiažą pirmiausiai turime pasikoreguoti akies formą, tai darome lankeliu ir kampu. To teisingai neatliksite, jei akis užmerkta. Akytės pakritimas (raukšlė) jokiu būdu nedengiamas blizgiomis tekstūromis, kadangi tai dar labiau pabrėžtų akies užkritimą.
Kokia tavo nuomonė?