Psichologija

Ką verta padaryti 30-ies, kad įkopę į šeštą dešimtį jaustumėtės puikiai?

Publikuotas 2016 26 rugsėjo views 8669
Ką verta padaryti 30-ies, kad įkopę į šeštą dešimtį jaustumėtės puikiai? shutterstock.com

Jaunystėje norime tiek nuveikti, pamatyti ir nukeliauti, kad, atrodo, pamirštame, jog mūsų kūnas – ne plieninis, o susigrąžinti sveikatą kartais būna itin sudėtinga. Labai dažnai nesugebėjimas savęs tausoti atsiliepia įkopus į penktą ar šeštą dešimtį, todėl tam, kad nebūtų per vėlu, verta savimi pasirūpinti iš anksto.

Populiarus tinklalapis www.quora.com savo skaitytojų paprašė patarti, ką turėti padaryti trisdešimtmečiai, kad vėliau galėtų džiaugtis gyvenimu be rūpesčių. Atsakymai buvo labai paprasti, tačiau kartu – ir be galo išmintingi.

Nerūkykite. Jei pradėjote, tuoj pat meskite. Cigaretės brangiai kainuoja, jų dūmai – dvokia, o tabakas 100% sukelia sveikatos problemų. Be to, gelsvi dantys bei raukšlėta oda nepuošia nė vieno. Meskite rūkyti tuoj pat ir jau po pirmo mėnesio plaučiai pradės atsistatyti.

Naudokite kremą nuo saulės. Įdegęs kūnas vilioja, tačiau vėliau atsiliepiantys deginimosi be apsauginio kremo padariniai labai liūdni: nuo anksti ant veido įsirėžusių raukšlių iki odos vėžio.

Pradėkite taupyti. Kai esi trisdešimties, išlaidų netrūksta: norisi pamatyti pasaulį, aprūpinti vaikus, padėti tėvams ir t.t. Gyvenimas – sunkiai nuspėjamas, todėl bet kada gali prireikti didelių pinigų sumų – santaupos tam itin pravers!

Palaikykite (arba atgaivinkite) santykius su šeima. Nėra tobulų tėvų, o konfliktai tarp suaugusių brolių ir seserų – visai ne retenybė. Kad ir kokie sudėtingi Jūsų santykiai su artimaisiais, stenkitės peržengti principus ir surasti bendrą kalbą. Anksčiau ar vėliau suvoksite, jog šeima – brangiausias Jūsų turtas.

Investuokite į prisiminimus, o ne daiktus. Jus apibūdina patirtys, o ne prabangus namas ar automobilis. Dažnai pasitaiko, jog įkopę į šeštą dešimtį žmonės suvokia, kad iššvaistė gyvenimą bandydami įsigyti kuo daugiau materialių gėrybių. Nepamirškite, kad prisiminimai – tai vienintelis vertės neprarandantis turtas.

Duokite, o ne imkite. To puikaus jausmo, apimančio padėjus kitiems, nė neįmanoma nupasakoti. Darykite tai kuo dažniau ir nesitikėkite nieko atgal.

Sportuokite. Net jei Jūsų figūra puiki, tai dar nereiškia, kad galite ignoruoti sportą. Fizinė veikla būtina kiekvienam, kadangi ji gerina širdies ir kraujagyslių, kaulų, raumenų ir psichologinę sveikatą, taip pat sumažina vėžinių susirgimų tikimybę.

Ką verta padaryti 30-ies, kad įkopę į šeštą dešimtį jaustumėtės puikiai?

Išmokite pasitenkinti tuo, ką turite. Gyvenime laimė daug svarbesnė nei tai, kokie sėkmingi atrodote aplinkinių akyse. Išmokę džiaugtis tuo, ką turite, gal ir netapsite milijonieriais, tačiau jausitės kur kas laimingesni turėdami laiko sau bei dirbdami iš aistros, o ne dėl pinigų.

Neatidėliokite – savo tikslų siekite čia ir dabar. Trokštate susilaukti vaikų? Įgyti naują mokslinį laipsnį? Išmokti groti gitara? Sukurti verslą? Pradėkite tuoj pat. Atidėlioti ir teisintis netinkamomis aplinkybėmis – labai lengva, o laikas, kaip spėjote pastebėti, bėga vis greičiau.

Išsimiegokite. Studentai ir darboholikai mėgsta juokauti, jog miegas – tik silpniems. Visgi brandūs žmonės pabrėžia tvarkingo režimo svarbą: juk miegodami ne tik pailsime, bet ir priverčiame organizmą gaminti jauninančius hormonus.

Rūpinkitės burnos higiena. Pas stomatologą buvote senokai, ar ne? Dantų būklė laikui bėgant tik prastėja, o implantai bei protezai ne tik nepatogūs, bet ir gerokai ištuština piniginę.

Būkite smalsūs. Pagaliau atsistokite nuo sofos ir leiskitės į kuo didesnį nuotykį. Su savimi pasiimkite brangų žmogų ir sukurkite nuostabų prisiminimą, senatvėje priversiantį Jus šypsotis.

Sveikai maitinkitės. Būdami jauni galite uždirbti galybę pinigų, tačiau sveikatos nenusipirksite. Tuo tarpu išugdyti sveikos mitybos įpročiai ne tik leis puikiai jaustis, bet ir padės išlaikyti dailią figūrą.

Per metus perskaitykite bent 10 knygų. Mankštinti smegenis niekada nevėlu, o visą gyvenimą stimuliuodami savo svarbiausią organą, ženkliai sumažinsite Alzheimerio tikimybę.

Išmokite medituoti. Nustebsite, kaip 15 per dieną meditacijai skirtų minučių gali pakeisti gyvenimą: pagerinsite psichologinę sveikatą, atmintį, gebėjimą susikoncentruoti, kūrybiškumą, ir, svarbiausia, nustosite nervintis dėl nereikšmingų dalykų.

Kiek įmanoma daugiau (ir toliau) keliaukite. Kelionės sugeba pakeisti žmogų kaip niekas kitas. Pradedate labiau pasitikėti savimi ir aplinkiniais, suvokiate, kas iš tikrųjų gyvenime svarbu, bei gaunate įkvėpimo kasdieniams darbams. Juk sakoma, kad kelionės – vienintelis už pinigus nuperkamas dalykas, kuris padaro mus turtingesnius.

Nustokite lyginti save su kitais. Kai sulauksite 50-ies, visiškai nebesirūpinsite, ką apie Jus mano kiti ar kokį įspūdį paliekate. Ieškokite savo kelio ir nešvaistykite jėgų savęs lyginimui su kitais jau šiandien.

Rašykite dienoraštį. Deja, kai kurie nuostabūs atsiminimai išsitrina iš atminties. Todėl verta juos užsirašinėti – linksmos praeities istorijos tikrai pradžiugins ir įkvėps sunkiais laikais. Nepamirškite ir popierinių nuotraukų!

Rūpinkitės draugais. Apsupkite save žmonėmis, kurie padeda Jums jaustis geriausiu savo variantu, kurie Jus įkvepia savo pavyzdžiu, ir su kuriais Jums gera. Rūpinkitės jais, kartu juokitės bei kvailiokite. Ir, svarbiausia, bent kartą per savaitę atraskite laiko susitikimams.

Įsigykite namą. Žinoma, tai nėra lengva, tačiau būdami 50-ies ir turėdami vietą oriai gyventi senatvėje, tikrai nesigailėsite.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5858
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7281
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7798

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7074

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398