Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti?

Publikuotas 2017 28 kovo views 16818
Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti? Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti?

Kol mes priklausomybę nuo cukraus pateisiname pačiomis netikėčiausiomis priežastimis, besaikio šios medžiagos vartojimo sukeliama žala gąsdina gydytojus: cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, pažeistos kepenys… Todėl Gamtos Grožio Formulės komanda, jau pabandžiusi atsisakyti cukraus, tą padaryti kviečia ir savo skaitytojus.

Kad tai padaryti būtų ne taip sudėtinga, dalinsimės ne tik savo bei žymių žmonių patirtimis, bet ir specialistų patarimais. Visą savaitę sekite naujienas mūsų paskyroje Facebook, dalinkitės atradimais bei vargais, ir tokiu būdu laimėkite puikius prizus. Juk kartu atsisakyti žalingų įpročių – daug lengviau! 

Išbandyti patarimai, gerokai palengvinantys iššūkį:

1. Pirmoje dienos pusėje būtinai suvalgykite ne mažiau nei 300 g šviežių vaisių. Jie aprūpina organizmą natūraliu cukrumi, ir taip dienos eigoje sumažina potraukį saldumynams.
2. Norėdami išvengti cukraus svyravimų kraujyje ir jų sukelto poreikio saldumynams, valgykite 5 kartus per dieną. Tarp valgių darykite ne ilgesnes kaip 2-3 valandų pertraukas, neleiskite alkio jausmui paimti viršų.
3. Sudėtinguosius angliavandenius reikėtų vartoti 2-3 kartus per dieną, tačiau tik iki 18 val. Jie aprūpina organizmą pakankamu kiekiu energijos bei sukuria ilgalaikį sotumo jausmą, todėl nesinori papildomai (ir ne itin sveikai!) užkandžiauti. https://www.impuls.lt/pasiruoskite-vasarai?utm_source=GamtosGrozioFormule&utm_medium=banner&utm_campaign=Impuls-Spring%202017.03
4. Į racioną būtina įtraukti ne mažiau nei 300 g šviežių daržovių per dieną. Jas, kaip ir, baltymus, būtinai valgome vakarienei. Tiesa, reikėtų pavakarieniauti ne vėliau nei 2 valandas prieš einant miegoti.
5. Kasdien išgerkite pakankamai vandens: specialistai rekomenduoja 30 ml kiekvienam kūno kilogramui. Rekomenduojamą kiekį išgerkite ne vienu metu, o nedidelėmis porcijomis.
6. Savaitgalį save palepinkite norimu saldumynu. Kitaip tariant, paskirkite sau vieną „cheat day”. 

Tikros istorijos: gyvenimas be cukraus saldesnis nei gali atrodyti

Anna: „Visada buvau linkusi į antsvorį, o su metais išlaikyti formas darėsi vis sunkiau. Tuomet į pagalbą atėjo fitnesas: 3-4 kartai per savaitę visiškai išsprendė antsvorio problemą, todėl apie mitybą niekada nesusimąsčiau. Tačiau po stuburo išvaržos operacijos sportą teko stipriai apriboti, pasikeitė užsiėmimų formatas. Būtent tada nusprendžiau „susitvarkyti” mitybą, o neatsiejama pokyčių dalimi tapo suvartojamo cukraus kiekio sumažinimas, ar, dar geriau, visiškas atsisakymas. 

Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti?

Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti?

Šiandien įžengiau į septintą „savaitę be cukraus” – niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galiu tai padaryti :) Visiškai pakeičiau požiūrį į maistą, išsprendžiau antsvorio problemą (per 6 savaites – minus 4 kg ir 5 cm ties talija), ir, svarbiausia, įveikiau priklausomybę nuo saldumynų. Pirmąsias tris dienas buvo sunku, tačiau kai atsisakinėji sąmoningai, situacija kur kas palengvėja. 

Pastebėjau, kad jei iki pietų suvalgau pakankamą vaisių kiekį (300-400 g), dienos eigoje problemų su saldumynais neturiu. Be to, visada malonu prisiminti, kad savaitgalį galėsiu pasilepinti mėgstamu skanėstu – tokia mintis sumažina psichologinį barjerą.

Taip pat pradėjau sulaukti komplimentų dėl išvaizdos – pagerėjo veido spalva, oda atrodo sveikesnė. Neįtikėtina, kaip vienas kenksmingas įprotis gali daryti tokią didelę įtaką vidinei savijautai bei išorei!”

Beatričė: „Ironiška, kad tuo metu, kai su kolegėmis kalbėjome apie cukraus metimą, kimšau saldainį. Keistai žiūrėjau ir į visas atsisakiusiųjų cukraus sėkmės istorijas, galvojau, kad jie tiesiog nėra ragavę skanaus torto. Žodžiu – jaučiausi per didelė maisto gerbėja, kad atsisakyčiau šito džiaugsmo. Ir oi, kaip klydau.

Iššūkis „Savaitė be cukraus”: kodėl kviečiame prie jo prisijungti?

Iššūkio „Savaitė be cukraus” dalyvė Beatričė

Kokią spalvingą skonių paletę pajutau atsisakiusi cukraus. Visi patiekalai turėjo gilesnį skvarbesnį skonį. Bet kelias iki to nebuvo lengvas. Taip kad jei nori mesti cukrų- morališkai pasiruošk pati ir paruošk aplinkinius, nes niekam nebus lengva. Pirmos dvi dienos buvo kaip ir nieko, bet atėjo TREČIOJI. Dar niekad nejutau, kad turėčiau tokią plačią neigiamų emocijų paletę- vieną akimirką kaip ir viskas gerai, kitą jausdavausi prislėgta, po to ateidavo pyktis ant viso pasaulio. Negana to- viską papuošdavo nuovargis su peršalimo simptomais. Jaučiausi kaip medūza- šlaisčiausi aplink ieškodama kam įgelti, bet niekam neįgėliau nes paprasčiausiai neturėjau tam jėgų. 

Na bet ką – išgyvenau. Ir po to lūžio pasidarė geriau. Fiziškai – jautiesi švaresnė, lengvesnė, skaistesne oda, nejauti to staigaus nuotaikos pasikeitimo, kai žūtbūt reikia kažko saldaus. Bet nepaisant šių privalumų, svarbesnis buvo tas dvasinis pokytis- kai jautiesi laisva nuo šios priklausomybės, didžiuojiesi savimi, nes atsilaikei ir dingo tos „moralkės“ kurios aplankydavo „netyčia“ įsisukus į saldainių dėžę.

Nemojuoju salotos lapu ir nesakau, kad datulė bus geriau už tiramisu gabalą, bet patikėkit manimi – nieko nėra saldžiau, nei pasididžiavimas savimi įveikus šį iššūkį”.

Eglė: „Visada stengiausi sveikai maitintis, tačiau apriboti suvartojamo cukraus kiekio niekada nepavyko – po sunkios dienos apsidovanodavau su šokoladais, tartaletėmis bei pyragais. Kai Anna pakvietė prisijungti prie iššūkio, galvojau, kad man tai – misija neįmanoma, nuoširdžiai tikėjau, jog jau antradienį palūšiu. Visgi išgerdama pakankamą kiekį vandens, pirmoje dienos pusėje valgydama vaisius bei palaikoma kolegių supratau, kad saldumynai po pietų man – labiau įprotis, o ne poreikio patenkinimas. 

Iššūkio „Savaitė be cukraus” dalyvė Eglė

Prisipažinsiu, jog iššūkio pabaigoje sušlamščiau pusę čyzkeiko, tačiau įpročiai pasikeitė ir dabar saldumynų suvalgau kur kas mažiau. Nors ir nesijaučiu ypatingai darbingesnė ar energingesnė, cukraus atsisakymas geriausiai atsispindi skaistesnėje veido odoje”.

Mums cukraus atsisakymas buvo itin naudingas, todėl kviečiame prie šio iššūkio prisijungti ir Jus. Paraginkite savo draugus, kolegas ir artimuosius – juk kiekvienas iš mūsų nori jaustis puikiai tiek vidumi, tiek išore!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai