Kvepalai mus ne tik apgaubia mėgstamu svaiginančiu aromatu, bet ir padeda kurti įvaizdį, leidžia papasakoti aplinkiniams savo istoriją. Jie gali tapti itin svarbiu akcentu ir savotišku nematomu aksesuaru.
Na, o kaip išsirinkti tokius kvepalus, kurie geriausiai atspindėtų mūsų asmenybę ir perteiktų nuotaikas, keltų malonias asociacijas ir džiugintų? Patarimų šiuo klausimu išties daug, – nuo pačių paprasčiausių rekomendacijų iki sudėtingiausių teorijų.
Jei nuo jų visų jau susisuko galva, o norimų kvepalų išsirinkti taip ir nepavyko, verta išmėginti labai elementarų, tačiau veiksmingą būdą: aromatus rinktis ir derinti pagal sezoną. Temperatūra ir metų laikas turi įtakos tiek mūsų nusiteikimui, tiek kvapo atsiskleidimui. Dėl šios priežasties kvepalų derinimas pagal sezoną – pagrįstas ir pasiteisinantis būdas.
Po šalto ir tamsaus laikotarpio pavasarį esame išsiilgę gaivumo ir šviesos, norime drauge su gamta mėgautis atbudimu. Taigi, šiam metų laikui tiesiog tobulai tiks gaivūs, tačiau subtilūs gėlių ar lengvai vaisiški kvapai. Pavasarį karaliauja „žalios“ ir gaivios gėliškos natos: rožės, jazminai, pakalnutės, bijūnai, orchidėjos, vyšnių žiedai. Šis sezonas kupinas svajingumo ir jausmingumo, tad leiskite šias nuotaikas atspindėti ir kvepalams.
Be to, pavasaris taip pat yra puikus metas eksperimentuoti, išbandyti kažką naujo, – galbūt ir pamėginti ilgai naudojamą aromatą pakeisti ar papildyti naujais kvapais.
Vasara daugeliui asocijuojasi su atostogomis, saule, jūra, paplūdimiu, kaitra, nerūpestingumu ir atsipalaidavimu. Tai metas, kai žalumos ir žiedų gausą pamažu keičia derlius. Tad suprantama, kad vilioja gaivūs, tačiau ir egzotika persmelkti, kaitrių dienų neapsunkinantys kvapai.
Galbūt jus sužavės viliojanti citrusinių aromatų gaiva ar švelnios vaisių natos? Tokie kvepalai gali būti ne tik gaivūs, bet ir salstelėję, primenantys tropikus, – tarytum skanus vasaros kokteilis. O gal pasinersite į žaliosios arbatos, levandų lengvumą ar jūrą primenančius aromatus? Vasarą derės ir gaivesnės, švelnesnės gėlių natos.
Vasarą kvapai suintensyvėja, todėl rekomenduojama rinktis lengvesnės koncentracijos kvepalus, naudoti juos saikingiau ir atsargiau.
Rudenį iš atostogų siautulio bei šėlsmo grįžtame į realybę ir kasdienybę, nurimstame, tampame santūresni. Tokiu būdu tarsi bandydami prisitaikyti prie rudenėjančios gamtos ir vėstančio oro. Tačiau nusiminti neverta! Geriau stengtis atrasti tai, kas padėtų sušilti ir pradžiugintų. O tai gali būti jaukūs ir šilti rudeniški kvepalai.
Ruduo yra tobulas metas atsiskleisti sodresnėms, šiltesnėms ir ryškesnėms natoms; nuotaiką atspindės saikingai salstelėję, žemiški kvapai. Rudenį idealiai dera prieskonių aromatai: tai gali būti kardamonas, cinamonas, imbieras, pipirai, gvazdikėliai, kuminas, taip pat vanilės kvapo kvepalai. Šilumos suteiks ir sodrios muskuso, gintaro bei medienos natos: sandalmedis, kedras. Sušilti padės, jaukumo bei optimizmo įneš ir šiltesni gėlių aromatai. Geras rudeniško kvapo pavyzdys yra My Way kvepalai.
Žiemos metu kartais norisi tiesiog užsnūsti drauge su gamta, – šaltis ir tamsa veikia ir mūsų nuotaiką bei savijautą. Taigi, šiuo sezonu pats metas ryškiems, drąsiems ir sodriems kvapams, kurie pažadins iš žiemiško snaudulio, atgaivins pojūčius ir pakels nuotaiką. Nesuklysite žiemai pasirinkę pačius intensyviausius, įspūdingiausius, išskirtiniausius kvapus.
Na, o tokių aromatų pasirinkimas išties gausus. Tai gali būti rytietiški kvapai, – vanilė, mira, smilkalai, taip pat medienos ar muskuso natos. Galbūt panorėsite išmėginti įvairius gurmaniškus aromatus: vanilės, karamelės, imbiero, medaus ar netgi cukraus vatos. Intensyvesni prieskonių kvapai taip pat puikiai tiks. Svarbiausia, kad aromatas kontrastuotų su žiemos šalčiu ir niūrumu.