Grožis

Dažniausios plaukelių šalinimo klaidos: kaip jų išvengti?

Publikuotas 2016 rugpjūčio 15 views 7826
shutterstock.com

Moterims norisi, kad kojos atrodytų tarsi iš reklamos – lygios ir švelnios kaip šilkas. Labai svarbu plaukelių šalinimo procedūras atlikti atsakingai, nes klaidos gali ne tik sudirginti odą, bet ir sukelti pavojingas infekcijas, o tuomet beliks tik slėpti kojas po kelnėmis.

 1. Nenušveičiama oda. Prieš depiliaciją ar skutimą oda turi būti paruošta: rekomenduojama naudoti šveitiklį, o jei nesinori tepti papildomų priemonių, kūno šveitimo pirštinę. Taip išvengsite įaugusių plaukelių, be to, pašalinę negyvas odos ląsteles pasieksite geresnį ir švaresnį“ rezultatą. Nors įaugę plaukeliai paprastai apsiriboja neestetiška išvaizda, labai retais atvejais gali lemti tokias rimtas infekcijas kaip stafilokokas.
 1. Plaukeliai skutami ryte. Daugelis mūsų plaukelius skuta ryte – juk norime, kad blauzdos išliktų švelnios visą dieną. Visgi geriausia šią procedūrą atlikti vakare, kadangi mums miegant kojos šiek tiek patinsta, todėl tampa sudėtingiau pašalinti plaukelius nuo pat odos paviršiaus.
 1. Prieš vaško procedūras naudojami cheminiai šveitikliai. Nesvarbu, kokį plaukelių šalinimo būdą renkatės, prieš tai būtinai nušveiskite odą. Jei ketinate išbandyti depiliaciją vašku, prieš procedūrą naudokite specialią pirštinę, o ne cheminius šveitiklius. Taip rekomenduojama dėl to, kad cheminiai šveitikliai palieka odą itin pažeidžiamą, todėl kartu su vaško juostelėmis galite nusiplėšti ir viršutinius odos sluoksnius.
 1. Naudojamas netinkamos temperatūros vaškas. Jei nepageidaujamus plaukelius šalinate vaško juostelių pagalba, labai svarbu, kad vaškas būtų tinkamos temperatūros. Per karštas nudegins odą, o per šaltas nebus pakankamai ištirpęs tam, kad padengtų odą ir prisitvirtintų prie plaukų folikulų. Specialistų teigimu, tinkamiausia vaško temperatūra yra 41°C, o jei neturite priemonių ją pamatuoti, šildykite būtent tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės.

  shutterstock.com

  shutterstock.com

 1. Plaukeliai šalinami prieš menstruacijas ar jų metu. PMS arba menstruacijų metu padidėja jautrumas skausmui, todėl tuo metu nerekomenduojama plaukelių šalinti vašku arba epiliatoriumi. Be to, tomis dienomis oda tampa labiau pažeidžiama, todėl bėrimas laikosi ilgiau.
 1. Naudojamas atšipęs skustuvas. Vienkartiniai skustuvai taip vadinami ne be priežasties: geriausia to pačio įrankio nenaudoti antrą kartą, kadangi atšipusi geležtė padidina tikimybę sudirginti odą. Be to, daug kartų panaudotas skustuvas plaukelius dažnai ne skuta, o peša, todėl dar labiau suerzina paviršių. Jokiu būdu nesidalinkite skustuvu su partneriu: juk šalindami plaukelius neretai įsipjauname, o tai gali prisidėti prie infekcijų sklidimo.
 1. Skutama sausa oda. Skutimosi putos skirtos drėkinti ir apsaugoti odą, todėl jas būtina naudoti norint išvengti įpjovimų ir bėrimo. Tiesa, įprastas muilas putų nepakeis, kadangi jis itin sausina odą. Jei naudojate specialias priemones, palengvinkite skutimosi procesą skustuvą nuplaudami po kiekvieno pakėlimo.
 1. Per stipriai spaudžiamas skustuvas. Kad ir kaip skubate, plaukelius šalinkite kuo švelniau. Pernelyg spaudžiamas skustuvas pašalina ne tik plaukus, bet ir šiek tiek odos, taip ją sudirgindamas ir sukeldamas niežulį.
 1. Po procedūros nepasirūpinama oda. Nesvarbu, kokį plaukelių šalinimo būdą rinksitės, pabaigę procedūrą būtinai sudrėkinkite odą kremu arba aliejumi. Jei ja tinkamai nepasirūpinate, padidėja bėrimo tikimybė. Beje, dėl tų pačių priežasčių venkite ir labai karšto vandens bei itin aptemptų drabužių dėvėjimo po skutimosi.
 1.  Piktnaudžiaujama saule. Jei po depiliacijos bent keletą valandų neišeina pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių, būtinai pasirūpinkite apsauginiu kremu. Kadangi odos nebedengia plaukeliai, ją dar greičiau pasiekia kenksmingi spinduliai.

Nebijokite eksperimentuoti, nes tik taip išsirinksite sau tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą. Tačiau kad ir kaip gražiai atrodo tarsi šilkas švelnios kojos, nepersistenkite: juk svarbiausia – sveikata. Sudirgintą odą nuraminti padės ir šie 6 natūralūs produktai, kurių rasite savo virtuvėje.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 11
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 150
Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis
Grožis

Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis

Hialurono rūgšties injekcijos jau seniai pelnė veiksmingos, užtikrinančios odos drėkinimą ir sėkmingai mažinančios veido raukšles, procedūros vardą. Tačiau ši rūgštis gali būti naudinga ne tik grožio puoselėjimui, bet ir turėti reikšmingos įtakos mūsų sveikatai. Kokią naudą mūsų organizmui gali suteikti hialurono rūgštis? Hialuronas padės pamiršti išsausėjusias akis Pagrindinės hialurono rūgšties savybės – vandens sulaikymas, drėgmės […]

views 2882
5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį
Grožis

5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį

Galite išleisti krūvas pinigų įvairioms grožio procedūroms, tačiau tuomet, jei jūsų organizmas stokos tam tikrų vitaminų, rezultatai nebus tokie, kokių norėtųsi. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie vitaminai yra tiesiog būtini plaukų, odos ir nagų grožio puoselėjimui: jei užkirsite kelią jų trūkumui, jūsų grožis atsiskleis visa savo esybe. Taigi, kokie vitaminai yra laikomi pačiais svarbiausiais? Vitaminas […]

views 180
Plaukų kirpimo mašinėlės: kaip išsirinkti geriausią ir kokybiškiausią?
Grožis

Plaukų kirpimo mašinėlės: kaip išsirinkti geriausią ir kokybiškiausią?

Pastaraisiais metais, dėl globalios situacijos visame pasaulyje, plaukų kirpimas namuose tapo norma, dažnai naudojama praktika ir savaime suprantamu dalyku. Uždaryti grožio salonai ir kirpyklos lėmė, kad dažnas vyras, jaunuolis savo šukuosenas ėmė kurti namuose. Na, o perkamiausiu šukuosenų darymo įrankiu tapo plaukų kirpimo mašinėlė. Iš esmės, plaukų kirpimo mašinėlės yra itin lengvai ir patogiai naudojamos, […]

views 941