Grožio industrija nesiliauja stebinti. Rinka kone kasdien papildoma naujais produktais, žadančiais puoselėti ir saugoti odos žavesį. Vieni tokių gaminių yra „stebuklingieji“ kremai – kažkas tarp makiažo pagrindo, skystos pudros ir paprasto drėkinamojo kremo… Tačiau šios priemonės (neretai apibūdinamos „unikalia“) variacijos neretai priverčia stabtelėti, sudvejojant, kurį produktą pasirinkti – BB arba CC, o gal AA ar DD?
Siekiant suprasti kosmetikos produkto paskirtį bei savybes, verta pažvelgti į jo evoliuciją. Pavyzdžiui, pirmasis BB kremas buvo sukurtas dvidešimto amžiaus viduryje, Vokietijoje, o jo ingredientus sudėliojo dermatologė dr. Christine Schrammek, ieškojusi būdų žmonėms ne tik padėti paslėpti įvairius odos trūkumus, tokius kaip pigmentinės dėmės, raudonumas, randai ar netgi žaizdos, bet taip pat sukurti priemonę, kuri turėtų ir gydomųjų savybių. Dr. Schrammek visuomenei pristačius novatorišką BB kremą, jis ilgą laiką buvo naudotas kaip gydomoji priemonė privačiose klinikose Europoje, po to kremo formulė paplito ir Azijos šalyse.
Nepaisant to, jog BB kremai iš pradžių atsirado Europoje, o Rytų kontinentą pasiekė kiek vėliau, šio produkto populiarumas grožio pasaulyje dažnai sietinas su Pietų Korėjos ir Japonijos pop kultūromis, kadangi priemonė geidžiamu grožio produktu tapo po to, kai BB kremą, Rytuose vadinama „stebuklingu tepalu“, pradėjo naudoti Azijos dainininkai, aktoriai, elito atstovai ir t.t.
Vis dėlto praskriejus ne vienam dešimtmečiui po pirmojo BB kremo sukūrimo, originali dermatologės dr. Christine Schrammek formulė pasikeitė. Šiandieninė kosmetikos industrija siūlo patobulintus, šiuolaikiškus kremus. Azijos šalyse dabar jie vadinami „Blemish Balm“ (paskirtis kovoti su odos defektais – tirštesnės konsistencijos, pastebimas aukštesnio lygio cinko oksido bei titano dioksido kiekis), o Amerikoje ir Europos šalyse šie kremai tapo grožio balzamais vadinamais „Beauty Balm“, kurių paskirtis puoselėti odos žavesį.
Atsakymas paprastas – universalus. Jo ypatybių sąrašą papildo gebėjimas odą drėkinti bei stabdyti senėjimo procesus, saugoti nuo saulės (visi BB kremai turi SPF, tad jeigu ketinate fotografuotis šį produktą rinkitės atsargiai) ir, žinoma, paslėpti visus trūkumus. BB kremai yra žinomi dėl gebėjimo maskuoti nelygumus ir suteikti jaunatviškos, švytinčios, gaivios odos įspūdį. Be to, teigiama, kad naudojant reguliariai ši priemonė lygina mimikos raukšles bei kovoja su kitais senėjimo procesais. BB kremą taip pat įmanoma naudoti kaip makiažo bazę, siekiant sukurti barjerą tarp veido odos paviršiaus ir kenksmingų kosmetikos priemonių (riebios ir mišrios odos savininkėms šis sprendimas gali būti netinkamas).
shutterstock.com
Kosmetikos kompanijoms pradėjus aktyviai gaminti patobulintą BB kremo versiją, teigta, kad CC kremas pranoksta savo pirmtaką.
CC kremas („Color correcting“, liet. Spalvos korekcija arba „Complete Corection“, liet. Absoliuti korekcija) pasižymi intensyviu trūkumų naikinimu, kai problema slypi odos spalvoje. CC kremai efektyviai maskuoja odos raudonį, melsvus atspalvius bei pigmentines dėmes. Taip pat verta paminėti, jog šie kremai suteikia matinį rezultatą, todėl yra tinkamesni riebios bei mišrios odos savininkėms. (BB kremai suteikia švytėjimo, todėl labiau tinka naudoti kai oda jautri ar sausa, tačiau svarbu prisiminti, jog kartais rinkoje pasirodo ir standartų neatitinkančių BB ar CC kremų.)
Grožio industrijai ieškant naujų nišų, kosmetikos kompanijos taip pat pradėjo kurti kremus AA („Anti-Aging“, skirtą kovai su senėjimo procesais) bei DD („Daily Defense“, sukurtą kasdienei odos apsaugai garantuoti). Vis dėlto naujieji BB ir CC gaminių hidridai savo „tėvynainių“ populiarumu nepralenkė.
Apibendrinant galima teigti, kad svarbiausia renkantis vieną iš „magiškųjų“ kremų svarbu atsižvelgti į odos poreikius. Svarbu prisiminti, kad galbūt drėgmės reikalaujanti oda geriau jausis patepta BB kremu, o varginantis blizgis pranyks naudojant CC kremą. Jeigu odai trūksta švytėjimo, matosi smulkios raukšlelės naudingas gali būti ne tik BB, bet ir AA produktas, o DD bus efektyvus siekiant elementariausio, paprasto ir pastangų nereikalaujančio rezultato.