Atopinis dermatitas yra ilgalaikė, lėtinė odos liga, sukelianti daug nepatogumų. „Atopinis“ reiškia polinkį į alergiją, „dermatitas“ – odos patinimas.
Sausa ir niežtinti oda.
Bėrimai ant veido, viduje alkūnių, už kelių, ant rankų ir kojų.
Dažnas odos kasymasis gali sukelti raudonį, patinimą, žaizdas ar odos pleiskanojimą.
Atopinis dermatitas dažniausiai pasireiškia kūdikiams ir vaikams. Bet gali prasidėti bet kam. Labiau tikėtina, kad ši liga pasireikš žmonėms, gyvenantiems sauso klimato miestuose. Vaikui paaugus ši problema gali išnykti, tačiau oda gali likti sausa ir lengvai sudirginama. Kitais atvejais atopinis dermatitas yra suaugusiųjų problema. Svarbu atminti, kad atopiniu dermatitu negalima užsikrėsti nuo kitų žmonių.
Atopinio dermatito priežastys nėra žinomos. Jį sukelia tiek genetiniai, tiek aplinkos veiksniai. Žmonėms, kurie serga atoponiniu dermatitu, taip pat gali pasireikšti šienligė ir astma.
Diagnozė yra grindžiama simptomais, tačiau kiekvienas žmogus gali turėti skirtingus simptomus, kurie bėgant laikui gali kisti. Apsilankius pas dermatologą ar alergologą, pirmiausiai jis paklaus, kokie yra jūsų simptomai, kad galėtų atmesti kitas ligas. Nėra žinoma, kas iš tikrųjų sukelia atopinį dermatitą, tačiau visada svarbu ieškoti priežasčių. Atopinį dermatitą gali sukelti net miego problemos, jums netinkamas maistas, baseinas, gydymas antibiotikais.
Dirgikliai ir alergenai tik pablogina atopinio dermatito situaciją. Jie sukelia odos niežulį, raudonį ir deginimą. Dirgikliais gali būti vilna arba cheminiai pluoštai, muilai bei valikliai, kvepalai, makiažas, chloras, dulkės bei smėlis, cigarečių dūmai. Maisto produktai: kiaušiniai, riešutai, pienas, žuvis, sojos produktai, kviečiai, dulkių erkutės, pelėsiai, žiedadulkės, šunų ar kačių pleiskanos.
Stresas ir pyktis taip pat pablogina padėtį, kaip ir temperatūrų skirtumai. Sergant atopiniu dermatitu nerekomenduojama ilgai maudytis karštoje vonioje, nes ji sausina odą. Žiemos metu taip pat reikėtų drėkinti patalpas. Pasportavus svarbu iš karto nusiprausti po dušu, nes prakaitas skatina ne tik atopinį dermatitą, bet ir grybelinių ligų atsiradimą.
Geriausi gydymo rezultatai pasiekiami tada, kai pacientas, šeimos nariai ir gydytojas dirba kartu. Sudarant gydymo planą turėtų būti atsižvelgta į amžių, simptomus, bendrą sveikatos būklę.
Sukurkite gerą odos priežiūros rutiną.
Bandykite suprasti, kas jums sukelia šią nemalonią būseną.
Odos kremai ar tepalai, kurie kontroliuoja patinimus ir mažina alergines reakcijas.
Antibiotikai gydo bakterijų sukeltas infekcijas.
Šviesos terapija.
Tinkama odos priežiūra.
Psichologo konsultacija.
Valgykite kuo daugiau natūralaus, organinio maisto.
Per dieną išgerkite 8 stiklines vandens.
Naudokite kokosų aliejų maisto gaminimui.
Nenaudokite augalinio aliejus, pavyzdžiui, rapsų žemės riešutų, saulėgrąžų ir t.t. Šie aliejai turi daug sočiųjų riebalų. Vienintelis šių aliejų privalumas yra jų galiojimo laikas ir didelis maisto pramonės įmonių pelnas.
Kokosų aliejuje yra lauro rūgšties, kuri, manoma, turi antiparazitinių, antivirusinių ir antibakterinių savybių. Šią retą riebalų rūšį galite rasti tik kokosų aliejuje ir motinos piene. Šie riebalai ne tik apsaugo, bet ir saugo odą nuo aplinkos ir laisvųjų radikalų žalos.
Riebalų rūgštys
Kiekvienas organizmas turėtų būti gauti riebalų rūgščių. Jų mūsų organizmui ypatingai trūksta. Didieiji riebalų rūgščių šaltiniai yra: linų sėklos, chia sėklos, menkės kepenų aliejus ir žuvų taukai. Jei gausime tinkamą kiekį šių esminių maistinių medžiagų, išlaikysime mūsų imuninę sistemą sveiką ir stiprią.
Probiotikų papildai padės atkurti draugiškas bakterijas jūsų žarnyne, ir kovoti su blogosiomis bakterijomis, kurios sukelia uždegimą ir sveikatos problemas. Jei nenorite gerti papildų, galite valgyti raugintus kopūstus, gerti kefyrą. Virškinimo fermentai taip pat vaidina svarbų vaidmenį žarnyno sveikatai. Jie saugo žarnyno gleivinę, skaido maistą, pašalina toksinus ir leidžia geriau įsisavinti maistines medžiagas.
Deja, bet daugumos gyvenime yra per daug streso. Jis gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Nors stresas ir nėra vienintelė atopinio dermatito priežastis, tačiau jis gali sukelti ligos paūmėjimą. Štai keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, jei norite kontroliuoti streso lygį: