Vanduo – tai gyvybės šaltinis. Kasdien žmogus sunaudoja keliasdešimt litrų vandens buičiai, maistui, prausimuisi. Ar kada susimąstėte kokį vandenį mes naudojame veidui prausti ir kaip jis veikia mūsų odą?
Pateikiame 7 patarimus, kaip tinkamai prausti veido odą:
- Vanduo ne visur toks pat. Jame gausu įvairių priemaišų, kas lemia skirtingas jo savybes: skonį, kvapą, spalvą, pH lygį ir kietumą. Mūsų vanduo turi daug kalcio ir magnio druskų – tai kietas vanduo. Nuo tokio vandens mūsų oda sausėja, tampa grubi. Yra keletas būdų, kaip galima vandenį suminkštinti. Vieni jį virina, kiti naudoja specialius filtrus, treti minkština namų sąlygomis, kaip antai į 1l vandens įberiamas ¼ arbatinis šaukštelis geriamosios sodos arba 1 valgomasis šaukštas gilcerino. Minkštas vanduo ne taip sausina veido odą.
- Kai yra odos uždegimas arba ji yra suerzinta ir lupasi, vandens geriau išvis nenaudoti. Ypač rytais ir prieš einant į lauką. Vakarais patariama odą valyti augaliniu aliejumi, kuris po 15 min. nuplaunamas stipria žolelių arbata.
- Prausiant veidą labai svarbu atsižvelgti į vandens temperatūrą. Tinkamiausia – kambario temperatūra (18-20C), kai prausimasis nesukelia nemalonaus atšalimo jausmo. Tokios temperatūros vanduo trumpai sutraukia kraujagysles, bet po to jos ilgam išsiplečia ir kraujas patekdamas į odą gerina jos maitinimą. Patartina kartais praustis po kontrastingu dušu. Greitas temperatūros keitimas teigiamai veikia kraujo apytaką, odos nervų galūnes ir yra savotiška kraujagyslių gimnastika, skatinanti gerą odos aprūpinimą reikalingomis medžiagomis. Prausiantis vien šaltu vandeniu veido oda tampa blyški, sausa ir ima vysti, ypač jei oda linkusi į sausumą.
- Norint nuvalyti veido odą, vien vandens neužtenka. Vanduo nuprausia, bet nenuvalo nuo veido nešvarumų. Nuvalyti reikia ne tik makiažą, bet ir dulkes, oro teršalų daleles. Vanduo ir muilas gerai nuplauna odą, tačiau dažniausiai muilai yra šarminiai, kurie pažeidžia natūralią rūgščiąją odos mantiją ir oda ima sausėti bei pleiskanoti. Kaip alternatyvą veido valymui galima naudoti pienelius, prausimosi želė arba muilus, kurių pH yra toks pat, kaip ir odos (nuo 5 iki 5,5).
- Valomasis pienelis yra aliejaus ir vandens emulsija. Subrendusiai odai rekomenduojamas riebesnis pienelis nei jaunai ar riebiai veido odai. Tereikia ranka arba vatos tamponu paskleisti valomąjį pienelį ant veido ir nuplauti šiltu vandeniu. Valomoji želė yra beveik be riebalų. Kaip ir pienelį, ją reikia paskleisti ant sausos odos ir po to gerai nuplauti šiltu vandeniu. Užbaigiamasis akcentas gali būti odos atgaivinimas toniku, kurio sudėtyje nėra alkoholio, arba augaliniu hidrolatu, t.y. gėlių vandeniu.
- Patariama vieną kartą per savaitę odą nušveisti, atlikti vadinamąjį pilingą. Toks nuodugnus valymas padeda pašalinti odos negyvąsias ląsteles ir giliai esančius nešvarumus, kurie užkemša odos poras. Ši procedūra gerina kraujotaką, oda tampa lygi ir skaisti.
- Nepamirškite paskutinio gražios veido odos priežiūros potepio – tai kremo, kuris pamaitins bei sudrėkins Jūsų odą. Tad linkime džiaugtis švaria ir nepriekaištinga veido oda!
Skaityti daugiau straipsnių apie odos priežiūrą.
Kokia tavo nuomonė?