Psichologija

8 būdai nudžiuginti mamą ar tėtį

Publikuotas 2016 15 vasario views 9486
8 būdai nudžiuginti mamą ar tėtį

Meilė nėra viena diena metuose. Meilę savo artimiesiems turime dovanoti kasdien. Visi taip dažnai kalba apie poros santykius ar santykius su aplinkiniais, tačiau dažnai pamirštame tėvus. Vargu, ar kas nusipelno šiltų jausmų labiau negu tėvai, kurie davė jums tiek daug – gyvenimą.

Nesvarbu, ar gyvenate su tėvais, ar ne ir nesvarbu, kiek jums metų, visada yra būdų būti geresniam vaikui ir džiuginti tėvus savais poelgiais. Pradėkite jau šiandien!

  1. Nustebinkite staigmenomis. Kartais mamai nupirkite gėlių, o tėčiui galbūt šaliką. Be to, tai gali būti ir pačių pagamintos smulkmenos. Svarbiausia, kad visai nereikia laukti progos. Jeigu gyvenate toli, staigmena tėvams gali būti jūsų ranka rašytas laiškas.
  2. Paklauskite jų nuomonės. Tai darykite ne tik sunkiais momentais, bet ir kalbant apie kasdienes smulkmenas. Jeigu kai kuriomis temomis nenorite kalbėti, paaiškinkite kodėl ir sutarkite, kad šių sričių neliesite. Kitais atvejais galbūt paklausite patarimo, kaip paruošti patiekalą ar kokius dažus rinktis perdažant svetainę – taip parodysite, kad tėvai jums vis dar reikalingi.
  3. Sakykite, ką jaučiate. Paprastomis frazėmis („Myliu tave“, „Ačiū už gyvenimą!“, „Ačiū, kad išmokei“, „Esi geras tėtis/gera mama“) galite ilgam pradžiuginti mamą ar tėtį. O nepatingėdami dažniau jas sakyti, sustiprinsite tarpusavio ryšį.
  4. Nepamirškite gimtadienių. Tą dieną pasistenkite praleisti kartu, o jeigu nėra galimybės – bent jau paskambinkite ar išsiųskite atviruką. Be to, labai gražus gestas yra pasveikinti tėvus su savo gimtadieniu. Juk tai diena, kurią švenčiate jų dėka.
  5. Paskambinkite. Jeigu jums užtenka laiko socialiniems tinklams, pasisėdėjimams su draugais ir kitiems dalykams, tai, be abejo, galite rasti ir porą minučių skambučiu pasiteirauti, kaip laikosi mama ar tėtis. Be to, visada galite parašyti žinutę ar kitaip sukontaktuoti – svarbu parodyti dėmesį.
  6. Padėkite jiems. Jeigu gyvenate kartu ar netoliese, padėkite jiems atlikti įvairius darbus: nuo apsipirkinėjimo iki susitikimo su gydytojais. Važinėdami nepraleiskite progos pakalbėti.
  7. Suorganizuokite pramogų. Kai grįžtate pas tėvus, turbūt mėgaujatės jų skiriamu dėmesiu, bet retkarčiais paįvairinkite savo viešnagę ir kartu apsilankykite renginiuose ar kitaip papramogaukite.
  8. Atsiprašykite. Jeigu nepavyksta išvengti ginčų su tėvais ar pasakote tai, ko nederėtų, išmokite atsiprašyti. Tai ne tik išspręs problemą, bet ir parodys, kad jie išauklėjo jus kaip nuoširdų ir atsakingą už savo veiksmus žmogų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7266
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397