Psichologija

7 ženklai, jog mylite ne partnerį, o pačių susikurtą jo iliuziją

Publikuotas 2016 liepos 27 views 10653
7 ženklai, jog mylite ne partnerį, o pačių susikurtą jo iliuziją shutterstock.com

Santykiai kaip niekas kitas veikia mūsų emocijas: kartais kilsteli iki devinto dangaus, tačiau gali priversti jaustis ir kaip baisiausiame pragare. Ne mažiau skaudu nei būti paliktam ar atstumtam yra suvokti, jog mylite ne šalia esantį žmogų, o jo iliuziją.

  1. Pasiilgstate jo tik tada, kai jaučiatės vieniši

Kol visą dieną sukatės nesibaigiančiame darbų rate, mintis apie partnerį nė nešmėkšteli į galvą. Tačiau vos grįžus į tuščius namus užsinorite, jog kas nors atsigultų šalia, apkabintų ir pabučiuotų. Tokių jausmų nereikia gėdytis, bet verta gerai išanalizuoti: ar tikrai ilgitės antrosios pusės? O galbūt Jums trūksta fizinio artumo? Nepamirškite, kad vienatvė nesitęsia amžinai, todėl neprivalote būti su žmogumi, kurio iš tikrųjų nemylite.

  1. Ieškote pateisinimų bjauriam jo elgesiui

Apsimetate, kad negirdite į Jūsų pusę skriejančių šiurkščių komentarų. Jei naujasis partneris grubiai elgiasi su Jūsų draugais, tokį akibrokštą praleidžiate pro akis. Išsisukinėdamas nuo nemalonaus, tačiau svarbaus pokalbio, pakeičia temą? Nė trupučio nepriekaištaujate. Toks elgesys gal ir leidžia išvengti konflikto, tačiau viduje besikaupiantis susierzinimas ir kiti nemalonūs jausmai tik skaudina Jus pačius.

  1. Nesiejate su juo ateities

Neretai moterys vadovaujasi posakiu: „Jei nematote jo kaip savo vaikų tėvo, vadinasi, jis nėra tikroji meilė”. Todėl nenoras galvoti apie atžalas, nuosavą būstą ir kitus bendrus įsipareigojimus nebūtinai reiškia, kad esate tam dar nesubrendę ar nepasiruošę – galbūt tiesiog į šiuos santykius nežiūrite pakankamai rimtai? Sakoma, kad jei į klausimą „kaip manai, ar susituoksite?” negalite atsakyti užtikrintai, vadinasi, atsakymas – neigiamas.

shutterstock.com

shutterstock.com

  1. Lyginate save su kitomis poromis

Manote, kad užtektų pakeisti vieną vienintelį mažmožį, ir jau būtumėte tokie laimingi kaip pavyzdinė draugų pora? O galbūt gatvėje išvydus padebesiais skrajojančius įsimylėjėlius Jus užvaldo pavydas? Jei atsakėte teigiamai, gali būti, kad esate įstrigę ne pačiuose laimingiausiuose santykiuose.

Tiesa, nepamirškite, kad šiais socialinių tinklų laikais labai lengva pradėti save lyginti su aplinkiniais. Visgi laimingiausi yra ne tie, kurie viešina kiekvieną žingsnį ir deklaruoja meilę internete, o tie, kurie iš tikrųjų džiaugiasi bendromis akimirkomis.

  1. Nuolat svajojate (arba bijote), kad sutiksite „ką nors geresnio“

Kai pradedate žmoguje ieškoti savybių, kurių jis neturi, niekada nenusiraminsite. Labai dažnai dėl to gimsta neištikimybė: kai negaunate to, ko norite, pamažu imate žvalgytis kitur. Apskritai, jei bijote, kad sutikę TĄ vienintelį būsite įsipareigoję dabartiniam partneriui, nereikia nė sakyti, kad jo iš tikrųjų nemylite.

  1. Erzina ne tik jis, bet ir jo draugai

Kai pradėjo kristi rožiniai akiniai ir šiek tiek išblėso aistra, pradėjo erzinti visi tie maži dalykai, kurių anksčiau nepastebėjote: kaip jis kalba apie save, reaguoja į aplinkinius, elgiasi netikėtose situacijose ir pan. Tokiu atveju savęs paklauskite: ar aš tikrai mėgaujuosi buvimu su partneriu? O gal tik jo skiriamu dėmesiu?

Beje, šį tą galima nuspręsti ir išanalizavus Jūsų santykius su jo bičiuliais. Paprastai bendraujame su panašiais į save (sakoma, kad esame vidurkis tų 5 žmonių, su kuriais praleidžiame daugiausia laiko), todėl jei labai nemėgstate jo draugų, galbūt verta į antrąją pusę pažiūrėti kitomis akimis?

  1. Apniko mintys apie tai, ko nusipelnėte šiame gyvenime

Atsakymas labai paprastas: Jūs nusipelnėte viso, kas geriausia. Todėl jei Jūsų netenkina dabartinė situacija kurioje nors iš gyvenimo sričių, imkitės ryžtingų veiksmų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 1273
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 1765
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 1378

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 1670

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 1525