Psichologija

7 požymiai, jog pasisekė atrasti sveikus santykius

Publikuotas 2016 liepos 19 views 24181
7 požymiai, jog pasisekė atrasti sveikus santykius shutterstock.com

Gyvenime gausu dalykų, kuriuos spręsti yra normalu, priimtina ir naudinga: kur šį vakarą vakarieniausite, kur atostogausite, ko naujo mokysitės ir panašiai. Tačiau jeigu nuolat reikia spręsti kažką, kas liečia santykius su jūsų antrąja puse, tai reiškia, kad šie santykiai yra prastos būklės.

Santuokų konsultantai įvardija keletą esminių požymių, kurie byloja, jog santykiai turi gerą perspektyvą. Jeigu skaitant šiuos teiginius galvojate, jog jūsų su partneriu santykiuose yra priešingai, reiškia, kad bent vienas iš jūsų šių santykių nevertina pakankamai, kad būtų galima tikėtis darnos – nors ir kaip sunku tai būtų pripažinti.

  1. Partneris santykiams atsidavęs šimtu procentų.

Tiek mylinčios moterys, tiek mylintys vyrai yra giliai suinteresuoti, kad santykiai būtų laimingi, sveiki, ir to siekia. Jie neturi poreikio „atsijungti“, atsiriboti, palikdami savo antrąją pusę jaustis nesaugiai, nevisaverčiai. Mylintys žmonės visada stebi, kokią įtaką jų elgesys daro santykiams, ir į tai atsižvelgia. Egoistinis mąstymas „Aš buvau įpratęs taip gyventi, ir nieko dėl santykių nekeisiu – mane privalo priimti tik tokį, kokį sutiko“ neįmanomas tikroje meilėje ir sveikuose santykiuose.

  1. Partneris gali pripažinti, jog klydo.

Sveikiems santykiams yra gyvybiškai svarbu, kad abu partneriai sugebėtų pripažinti klydę. Norintis kurti brandžius, darnius santykius žmogus kivirčo metu nestos į gynybinę poziciją, nepermetinės savo kaltės kitam, nesikratys atsakomybės. Jeigu žmogus nenori prisiimti atsakomybės, jis negali mokytis ir tobulėti, taigi santykiai negali augti, o šalia esantis žmogus negali būti laimingas.

  1. Humoro jausmas yra panašus, naudojamas tinkamu laiku.  

Panašus humoro jausmas yra ypač svarbus susiduriant su didesniais gyvenimo iššūkiais. Partneriai turi galėti lengvai, geraširdiškai paerzinti vienas kitą jiems abiems priimtina forma, taip pat turi mokėti pasijuokti iš savęs, kad būtų sumažinama sunkumų keliama įtampa, o sudėtingi periodai išgyvenami lengviau. Nė vienas negali erzinti piktybiškai, matydamas, kad juokiasi vienas, kai kitam tuo momentu reikia moralinio palaikymo, o juokeliai kelia blogas emocijas.

  1. Partneris yra nusiteikęs augti kaip asmenybė kartu su jumis.
shutterstock.com

shutterstock.com

Santykiuose abu partneriai turi būti nusiteikę augti kaip asmenybės. Bendravimas su žmogumi, kuris nenori tobulėti, yra laiko gaišimas ir savo paties progreso stabdymas. Susitikę du skirtingi žmonės visuomet turi labai daug išmokti, kad gebėtų išsaugoti santykius. Jeigu vienas iš jų tai laiko nereikalingu ar varginančiu dalyku – tokie santykiai pasmerkti būti akmeniu po jūsų kaklu.

  1. Partneris yra užjaučiantis.

Mylintis žmogus, su kuriuo galima tikėtis geros santykių perspektyvos, visada išklausys, kad ir ką benorėtumėte išsakyti. Ir klausysis jis ne naršydamas telefone ar žiūrėdamas į kompiuterio arba televizoriaus ekraną. Supratimas, atjauta, dėmesingumas – visų santykių pagrindas. Jeigu šių dalykų trūksta, kitas žmogus visuomet jausis vienišas ir įskaudintas. O vienatvės dviese jausmas – tiesiausias greitkelis į daugybę problemų: svaigalų vartojimą, kompleksų atsiradimą, nepasitikėjimą, neištikimybę ir taip toliau.

  1. Partneris visuomet palaiko.

Sveikuose santykiuose partneris palaiko savo antrąją pusę bet kokiose situacijose, padeda susidūrus su baimėmis ir skatina  savivertės augimą. Kai abu žmonės poroje skatina ir palaiko vienas kitą, jie abu natūraliai tobulėja ir gerina savo gyvenimus.

  1. Partneris nėra pernelyg priklausomas nuo jūsų.

Santykiuose abu partneriai turi papildyti vienas kitą ir daryti vienas kito gyvenimus gražesnius, bet vis tik turi ir išlaikyti suvokimą, kad yra atskiri asmenys. Tam tikrą savarankiškumą reikia išsaugoti, kad kitas žmogus neimtų justi naštos, išlaikytų pagarbą ir susidomėjimą partneriu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 1640
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 2241
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 1800

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 2091

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 1925