Celiulitas – struktūriniai riebalinio audinio pakitimai, su kuriais susiduria maždaug 90% moterų. Nenuostabu, kad internete galima rasti daugybę šios problemos sprendimo būdų. Deja, ne visi jie – patikimi ir veiksmingi, todėl taupydami jūsų laiką aptariame pačius populiariausius.
Norint atsikratyti celiulito, labai svarbu suprasti, kaip ir kodėl jis atsiranda. Dažniausiai riebalinio audinio pakitimus lemia:
Kai po oda esantys jungiamieji audiniai susilpnėja ir praranda elastingumą, mūsų kūną „papuošia“ celiulitas. Mankštindamiesi stipriname audinius, deginame riebalus ir tokiu būdu sumažiname nemaloniai atrodančią „apelsino žievelę“. Tiesa, internete galite rasti galybę specialiai šlaunims ar sėdmenims skirtų anticeliulitinių pratimų, tačiau jie celiulito nepašalina, o tiesiog sutvirtina po juo esančius raumenis.
Vietoj anksčiau minėtų pratimų rekomenduojama rinktis greitąjį bėgimą, intensyvią aerobiką ar treniruotes ant dviračio, suteikiančias audiniams itin reikalingą mechaninę stimuliaciją ir tokiu būdų padedančias atsikratyti celiulito. Ne mažiau naudos suteikia ir tokios sporto šakos kaip krepšinis, futbolas, rankinis ar vandensvydis.
Ko gero, jau tūkstančius kartų girdėjote, jog taisyklinga mityba – ne tik puikios savijautos, bet ir patrauklios išvaizdos garantas. Todėl celiulitui kelią užkirsite ar jį sumažinsite į racioną įtraukdami daržoves, vaisius, liesą mėsą, pilno grūdo produktus ir riešutus. Tuo pačiu teks atsisveikinti su greitu maistu, vaisvandeniais bei kitais „burbuliniais“ gėrimais, druska, cukrumi, alkoholiu ir kofeinu.
Ne mažiau svarbu išgerti pakankamai negazuoto vandens – po 30 ml kiekvienam savo kūno kilogramui. Jis padeda išlaikyti jungiamuosius audinius stiprius ir elastingus bei, suteikdamas sotumo jausmą, palengvina svorio metimą. Tiesa, rinkitės šiltą vandenį, kadangi labai šalti skysčiai sutrikdo kraujotaką ir apsunkina audinių aprūpinimą maisto medžiagomis bei deguonimi.
Tai – puiki celiulito prevencija ir veiksmingas būdas jį šiek tiek sumažinti. Pakaitomis ant kūno pilamas karštas ir šaltas vanduo gerina kraujotaką, slopina uždegimą, pašalina toksinus bei stangrina odą. Be to, kontrastinis dušas, stimuliuodamas simpatinės nervų sistemos veiklą, gerina medžiagų apykaitą ir taip padeda lengviau atsikratyti riebalų.
Kad kontrastinis dušas suteiktų daugiau naudos nei žalos, labai svarbu žinoti, kaip tiksliai jį atlikti. Pradėkite nuo šilto, jūsų kūnui malonaus vandens. Palaipsniui didinkite temperatūrą ir po karštu vandeniu praleiskite 1-1,5 min. Atsukite šaltą vandenį, palaikykite 30-60 sekundžių. Šį ciklą pakartokite kelis kartus, procedūrą užbaikite šaltu vandeniu.
Kasdien atliekamas savimasažas gali vizualiai šiek tiek sumažinti celiulitą, kadangi stimuliuoja kraujotaką ir naikina celiulite besikaupiančius toksinus. Masažai greitina medžiagų apykaitą, todėl darosi lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų. Atlikdami šias procedūras nepersistenkite naudodami fizinę jėgą – taip galite tik dar labiau sau pakenkti. Išbandyti tris pagrindines masažavimo technikas:
Kad ir kaip garsiai iš televizijos ekrano rėkia reklamos, šios priemonės tikrai nepadeda visam laikui išnaikinti celiulito. Tyrimai rodo, jog anticeliulitiniuose kremuose yra retinoidų, sukuriančių storą apsauginį sluoksnį ir taip laikinai užmaskuojančių įdubimus. Taip pat nėra pakankamai mokslinių įrodymų, jog kremai, sudėtyje turintys tokių populiarių ingredientų kaip kofeinas, imbieras, žalioji ar juodoji arbata, gerina kraujotaką ir naikina riebalų ląsteles. Specialistai teigia, kad dauguma kremų gali padėti padailinti linijas, tačiau negydo celiulito esmės.
Juos siūlo ir SPA salonai, ir populiarios grožio blogerės, žadančios galimybę „išgręžti“ vandens prisisunkusias riebalų ląsteles. Net jei ir būtų įmanoma tai padaryti, procedūra pakenktų kitoms ląstelėms, ir, tuo pačiu, odai. Be to, dėl homeostaze vadinamo proceso, tos pačios ląstelės ir vėl tuoj pat prisipildo vandens.
Priklausomai nuo naudojamų priemonių, iškart po procedūros oda gali atrodyti švaresnė ir minkštesnė, o celiutas – ne toks ryškus. Tačiau efektas – itin trumpalaikis, kartais neišsilaikantis net iki kitos dienos.
Vienas veiksmingiausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių kovos su celiulitu įrankių. Gydymo metu mechaninė manipuliacija ir giluminis įšildymas paveikia poodinius audinius – čia pradeda vykti riebalų skaidymo ir odos atjauninimo procesai. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad tokia procedūra sumažina apimtis, o pokyčiai matomi ir odos paviršiuje: nyksta celiulito nelygumai, oda pastebimai stangrėja.
Grožio ir estetikos studijoje „Skinny“ atliekama celiulito naikinimo procedūra tinka visų tipų odai bei visiškai panaikina celiulito požymius. Tiesa, norintiems gautą rezultatą išlaikyti kiek įmanoma ilgiau, būtina nepamiršti subalansuotos mitybos bei reguliarios fizinės veiklos.
Celiulitas – ne tik kosmetinis defektas. Labai dažnai jį galima laikyti nesveiko gyvenimo būdo pasekme, signalizuojančia, jog metas labiau pasirūpinti brangiausiu savo turtu – pačiu savimi.