Psichologija

7 dalykai, kurių nedaro sveikus santykius puoselėjančios poros

Publikuotas 2016 17 rugpjūčio views 10647
shutterstock.com

Kalbėdami apie toksiškus santykius, pirmiausia įsivaizduojame smurtaujantį ar nuo sunkių priklausomybių kenčiantį partnerį. Visgi yra kur kas subtilesnių ir ne taip lengvai pastebimų faktorių, apibūdinančių problematišką poros bendravimą. Pasitikrinkite, ar tai negalioja Jūsų santykiams.

  1. Neigiamai vienas apie kitą atsiliepia socialiniuose tinkluose

Niekam ne paslaptis, jog mūsų kasdienybę užvaldę socialiniai tinklai atneša daugiau žalos, nei naudos. Daugelis paskęsta lengvai gaunamo dėmesio ir užuojautos jūroje, todėl virtualioje erdvėje pradeda viešinti santykių problemas. Nepamirškite, kad tai pateisinama tik 12-mečių porose, o vienintelė sveika reakcija į konfliktą – nuoširdus pokalbis akis į akį su partneriu.

Beje, panaši taisyklė galioja ir nuolat viešinantiems savo „tobulų“ santykių akimirkas. Tikrai mylinčios ir laimingos poros jaučiasi užtikrintos, todėl joms nieko nereikia įrodinėti virtualioje erdvėje.

  1. Karjerą laiko svarbiausiu prioritetu

Karjera svarbi kiekvienam – juk neturėdami darbo vargiai išgyventume šiandieniame pasaulyje. Tačiau pernelyg susitelkus į profesinę veiklą, paprastai nebelieka laiko niekam kitam, pavyzdžiui, santykiams. Deja, gyvenime visada reikia kažką paaukoti, todėl nepamirškite, kad bet kada galite susirasti kitą darbą, tačiau partneris nebūtinai suteiks antrą šansą.

  1. Būdami kartu iš rankų nepaleidžia išmaniųjų prietaisų

Technologijos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, tačiau laimingos poros žino, kada reikia išjungti televizorių ar kompiuterį ir susikoncentruoti į partnerį. Sveikus santykius kuriantys žmonės susitikę pavakarieniauti tikrai kas kelias minutes netikrina Feisbuko. Galbūt technologijų pagalba bėgdami nuo pokalbių iš tikrųjų bėgate nuo problemų?

  1. Vengia nemalonių temų

Poros bendravime labai svarbu intymumas – ir fizinis, ir dvasinis. Jei negalite kalbėti nemaloniomis, tačiau svarbiomis temomis, vadinasi, šis faktorius Jūsų santykiuose neegzistuoja. Ilgą laiką būnant kartu tikrai iškyla problemų, o jas geriausiai išsprendžia nuoširdus pokalbis. Beje, aiškindamiesi santykius nepamirškite vadovautis šiomis taisyklėmis.

  1. Vienas kitą baudžia

Iškilus konfliktams labai lengva vienas kitą bausti, pavyzdžiui, užsitverti tylos siena ar susilaikyti nuo sekso. Kad ir kaip kartais tai būna sunku ir nemalonu, sveikos poros bent jau pabando ieškoti sprendimo. Juk jei iš tiesų mylite partnerį, jam kenkti tikrai nesinori.

  1. Laiko pyktį ir nesugeba atleisti

Buvimas su kitu žmogumi kartu su didžiausia palaima gali atnešti ir širdį veriantį skausmą. Juk tie, į kuriuos dedame daugiausia vilčių, sugeba mus įskaudinti labiausiai. Žinodami, jog konfliktai santykiuose yra neišvengiami, išmokite ir atsiprašyti, ir atleisti.

  1. Greitai nuleidžia rankas

Kai ateina sunkūs laikai, sveikos poros nesirenka mažiausiai pastangų reikalaujančio kelio – skyrybų. Jei partneris Jums tikrai labai svarbus, nepamirškite, kad santykių nutraukimas nėra vienintelė išeitis.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5862
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7283
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7804

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7075

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398