Grožis

7 aksesuarų ir drabužių spalvos pagal nuotaiką

Publikuotas 2016 gegužės 30 views 6835
7 aksesuarų ir drabužių spalvos pagal nuotaiką

Spalvų įtaka žmogaus savijautai yra žinoma nuo seno. Ne veltui šis spalvų poveikis naudojamas taikant meno terapiją, atsipalaidavimo praktikose. Į spalvų poveikį žmogaus psichikai atsižvelgia interjero dizaineriai, parinkdami intensyvesnes spalvas valgomajam, o ramias, šiltas – miegamajam kambariui. Spalva yra svarbus įmonių logotipo požymis, nes prisideda kuriant įvaizdį – taigi ir žinutę bei emociją, kurią norima ištransliuoti savo potencialiems klientams.

Spalvos tiek pat svarbios ir renkantis drabužius bei aksesuarus. Tikriausiai daugelis yra pastebėję, kad niūrūs, norintys  savo priešiškumą aplinkai ir atsiskyrėliškumą pabrėžti žmonės dažniau rengiasi išskirtinai juodais rūbais, kai tuo tarpu džiaugsmingi, aplinkai ir naujiems įspūdžiams atviri žmonės renkasi spalvingus derinius. Žinoma, ne kiekvienu atveju tai yra absoliuti taisyklė, tačiau tendencija yra akivaizdi: spalvos veikia žmogaus nuotaiką, ir atvirkščiai – nuotaika lemia, kokią spalvą žmogus yra linkęs rinktis.

Tad kodėl gi nepabandžius spalvomis pakeisti savo nusiteikimo, jeigu jis nėra pats geriausias?

Jeigu dėvėsite drabužius ar aksesuarus, sąmoningai pasirinkdami jų spalvą, gali būti, kad sulauksite netikėtai teigiamos įtakos savijautai. Norint padaryti įtaką savo nuotaikai, spalvą galima pasirinkti pagal apibūdinamą jų poveikį žmogaus savijautai:

Raudona yra labai intensyvi spalva, provokuojanti ir kartu išreiškianti tokias emocijas, kaip baimė, pyktis ir aistra. Tai labai nevienareikšmiškai vertinama spalva. Raudona spalva kaip aistros simbolis yra „nusižiūrėta“ nuo gamtos dėl to, kad susijaudinus parausta oda. Tas pats galioja ir ryškiai raudonam lūpdažiui, ir raudonam nagų lakui. Taigi verta padvejoti, ar reikia tokį savo nusiteikimą skatinti, tarkime, darbo dienomis, o ne tuomet, kai einate į naktinį klubą. Kita vertus, jeigu visos kitos jūsų stiliaus detalės netransliuoja nederamų intencijų, raudona spalva gali padėti, kai jums trūksta energijos, pasitikėjimo savimi ir sveiko agresyvumo. Įsiutusių bulių akys yra raudonos, peštukų gaidžių skiauterės – raudonos… Jeigu šiuo metu susiduriate su rimtais iššūkiais, jums gali prireikti daugiau raudonos savo akiratyje.

Geltona spalva taip pat turi dvi puses. Ji simbolizuoja ir skatina džiaugsmą, linksmybę, bet kartu ir gali žymėti gležnumą, psichinį pažeidžiamumą. Savo išvaizdoje akcentuojant lengvą, linksmą geltonos atspalvį, lengviau sukurti šiltą, atvirą atmosferą su kitais žmonėmis. Ji yra tarsi kvietimas džiaugtis kartu. Jums nuolat matant geltoną ant savo nagų tai gali tapti priminimu, kad nuotaika yra džiugi, pakili. Tik nereikia su šia spalva persistengti, kad neatrodytumėte kaip vaikščiojantis bananas – jeigu nulakavote nagus geltonai arba užsirišote geltoną skarelę, lai kitos stiliaus detalės būna pilkšvos ar panašiai.

Žalia – atsipalaidavimo, atsinaujinimo, augimo energijos spalva. Tai – pavasaris, žolės ir medžių augimas, jonvabalių švytėjimas. Žalia turi daugybę atspalvių, su kuriais galima kurti nuo rimtos, rafinuotos nuotaikos iki labai gaivios, šviesios. Tačiau ar girdėjote posakį „pažaliuoti iš pavydo / pykčio“? Žalia yra spalva, kuri padeda „sugerti“ aplinką. Jeigu jaučiate stiprų dvasinį disbalansą, rinkitės žalią atsargiai – galbūt geriau pirmiausiai pakoreguoti savijautą, tarkime, su daugiau mėlynos spalvos, o tuomet jau imtis žalių atspalvių ir pajusti gaivą bei gamtos artumą.

Mėlyna yra raminanti, atpalaiduojanti spalva. Ji yra tarsi raudonos priešingybė – mažina įtampą bei kraujo spaudimą. Visa, kas gamtoje yra laikoma labiausiai raminančiais objektais, yra mėlyna: ramybę pajuntame stebėdami dangų, ežerą, jūrą ar vandenyną. Jeigu šia spalva paįvairinę savo aprangą nueisite į pirmąjį pasimatymą arba svarbų susitikimą, sustiprinsite atsipalaidavimo ir pasitikėjimo atmosferą. Taip pat, jeigu pati jaučiatės sudirgusi, išsibalansavusi, mėlyna spalva, nuolat sušmėžuojanti prieš jūsų akis, padės pasijusti stabiliau, ramiau. Tik rinkitės atspalvį pagal intuiciją, ne pernelyg šaltą, nes toks gali turėti atvirkščią efektą. Juk ne veltui yra posakiai „pamėlynavęs iš šalčio“, „pamėlęs iš nuovargio“.

Oranžinė signalizuoja: „noriu išsiskirti, bet išsišokti – nenoriu“. Oranžinė yra raudonos gilumo ir geltonos džiugesio mišinys. Ši spalva jums tiks geriausiai, jeigu reikia papildyti ryžtingumo, energijos ir užsispyrimo rezervus. Turėdamos tokios spalvos aksesuarų ar drabužių, greitai pajusite, kad nulėkti į sporto klubą nebėra sunku, o imtis naujo, galbūt net rizikingo projekto nebaisu.

Purpurinė daugelyje kultūrų buvo asocijuojama su karališka kilme ir aukščiausia valdžia. Jeigu norite sudaryti pasitikėjimo savimi įspūdį – ir iš tiesų jį pajusti – paįvairinkite savo stilių purpurine spalva. Bet, žinoma, „turtinga“ ir skoninga, o ne iššaukiančia purpurine. Tai ne rėkianti rožinė, o labiau violetinė spalva.

Juoda spalva turi bene didžiausią asociacijų spektrą kultūros istorijoje. Ji – ir gedulo, ir atsiskyrėlių, keistuolių, ir religijos tarnautojų, ir „juodosios magijos“, ir piktadarių, ir elegancijos (maža juoda suknelė, frakai), ir aukštos klasės (limuzinai, aksesuarai) spalva. Ar derėtų rinktis būtent šią spalvą, priklauso nuo to, kaip jaučiatės. Jeigu juntate liūdesį ir ima pagunda jį pademonstruoti dar ir aplinkiniams, geriau nenirkite į visa tai dar giliau ir pagyvinkite savo nuotaiką kitomis spalvomis. Jeigu jaučiate, kad ši spalva suteiks jums elegancijos, orumo, pasitikėjimo – pirmyn. Šiais laikais juoda spalva tinka ir formaliame susitikime, ir vakarėlyje, ir kitur – svarbiausia, kokią emociją ir požiūrį į save transliuojate pati.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 4377
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 2996
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1453

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 5173
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 3336