Grožis

7 aksesuarų ir drabužių spalvos pagal nuotaiką

Publikuotas 2016 gegužės 30 views 7366
7 aksesuarų ir drabužių spalvos pagal nuotaiką

Spalvų įtaka žmogaus savijautai yra žinoma nuo seno. Ne veltui šis spalvų poveikis naudojamas taikant meno terapiją, atsipalaidavimo praktikose. Į spalvų poveikį žmogaus psichikai atsižvelgia interjero dizaineriai, parinkdami intensyvesnes spalvas valgomajam, o ramias, šiltas – miegamajam kambariui. Spalva yra svarbus įmonių logotipo požymis, nes prisideda kuriant įvaizdį – taigi ir žinutę bei emociją, kurią norima ištransliuoti savo potencialiems klientams.

Spalvos tiek pat svarbios ir renkantis drabužius bei aksesuarus. Tikriausiai daugelis yra pastebėję, kad niūrūs, norintys  savo priešiškumą aplinkai ir atsiskyrėliškumą pabrėžti žmonės dažniau rengiasi išskirtinai juodais rūbais, kai tuo tarpu džiaugsmingi, aplinkai ir naujiems įspūdžiams atviri žmonės renkasi spalvingus derinius. Žinoma, ne kiekvienu atveju tai yra absoliuti taisyklė, tačiau tendencija yra akivaizdi: spalvos veikia žmogaus nuotaiką, ir atvirkščiai – nuotaika lemia, kokią spalvą žmogus yra linkęs rinktis.

Tad kodėl gi nepabandžius spalvomis pakeisti savo nusiteikimo, jeigu jis nėra pats geriausias?

Jeigu dėvėsite drabužius ar aksesuarus, sąmoningai pasirinkdami jų spalvą, gali būti, kad sulauksite netikėtai teigiamos įtakos savijautai. Norint padaryti įtaką savo nuotaikai, spalvą galima pasirinkti pagal apibūdinamą jų poveikį žmogaus savijautai:

Raudona yra labai intensyvi spalva, provokuojanti ir kartu išreiškianti tokias emocijas, kaip baimė, pyktis ir aistra. Tai labai nevienareikšmiškai vertinama spalva. Raudona spalva kaip aistros simbolis yra „nusižiūrėta“ nuo gamtos dėl to, kad susijaudinus parausta oda. Tas pats galioja ir ryškiai raudonam lūpdažiui, ir raudonam nagų lakui. Taigi verta padvejoti, ar reikia tokį savo nusiteikimą skatinti, tarkime, darbo dienomis, o ne tuomet, kai einate į naktinį klubą. Kita vertus, jeigu visos kitos jūsų stiliaus detalės netransliuoja nederamų intencijų, raudona spalva gali padėti, kai jums trūksta energijos, pasitikėjimo savimi ir sveiko agresyvumo. Įsiutusių bulių akys yra raudonos, peštukų gaidžių skiauterės – raudonos… Jeigu šiuo metu susiduriate su rimtais iššūkiais, jums gali prireikti daugiau raudonos savo akiratyje.

Geltona spalva taip pat turi dvi puses. Ji simbolizuoja ir skatina džiaugsmą, linksmybę, bet kartu ir gali žymėti gležnumą, psichinį pažeidžiamumą. Savo išvaizdoje akcentuojant lengvą, linksmą geltonos atspalvį, lengviau sukurti šiltą, atvirą atmosferą su kitais žmonėmis. Ji yra tarsi kvietimas džiaugtis kartu. Jums nuolat matant geltoną ant savo nagų tai gali tapti priminimu, kad nuotaika yra džiugi, pakili. Tik nereikia su šia spalva persistengti, kad neatrodytumėte kaip vaikščiojantis bananas – jeigu nulakavote nagus geltonai arba užsirišote geltoną skarelę, lai kitos stiliaus detalės būna pilkšvos ar panašiai.

Žalia – atsipalaidavimo, atsinaujinimo, augimo energijos spalva. Tai – pavasaris, žolės ir medžių augimas, jonvabalių švytėjimas. Žalia turi daugybę atspalvių, su kuriais galima kurti nuo rimtos, rafinuotos nuotaikos iki labai gaivios, šviesios. Tačiau ar girdėjote posakį „pažaliuoti iš pavydo / pykčio“? Žalia yra spalva, kuri padeda „sugerti“ aplinką. Jeigu jaučiate stiprų dvasinį disbalansą, rinkitės žalią atsargiai – galbūt geriau pirmiausiai pakoreguoti savijautą, tarkime, su daugiau mėlynos spalvos, o tuomet jau imtis žalių atspalvių ir pajusti gaivą bei gamtos artumą.

Mėlyna yra raminanti, atpalaiduojanti spalva. Ji yra tarsi raudonos priešingybė – mažina įtampą bei kraujo spaudimą. Visa, kas gamtoje yra laikoma labiausiai raminančiais objektais, yra mėlyna: ramybę pajuntame stebėdami dangų, ežerą, jūrą ar vandenyną. Jeigu šia spalva paįvairinę savo aprangą nueisite į pirmąjį pasimatymą arba svarbų susitikimą, sustiprinsite atsipalaidavimo ir pasitikėjimo atmosferą. Taip pat, jeigu pati jaučiatės sudirgusi, išsibalansavusi, mėlyna spalva, nuolat sušmėžuojanti prieš jūsų akis, padės pasijusti stabiliau, ramiau. Tik rinkitės atspalvį pagal intuiciją, ne pernelyg šaltą, nes toks gali turėti atvirkščią efektą. Juk ne veltui yra posakiai „pamėlynavęs iš šalčio“, „pamėlęs iš nuovargio“.

Oranžinė signalizuoja: „noriu išsiskirti, bet išsišokti – nenoriu“. Oranžinė yra raudonos gilumo ir geltonos džiugesio mišinys. Ši spalva jums tiks geriausiai, jeigu reikia papildyti ryžtingumo, energijos ir užsispyrimo rezervus. Turėdamos tokios spalvos aksesuarų ar drabužių, greitai pajusite, kad nulėkti į sporto klubą nebėra sunku, o imtis naujo, galbūt net rizikingo projekto nebaisu.

Purpurinė daugelyje kultūrų buvo asocijuojama su karališka kilme ir aukščiausia valdžia. Jeigu norite sudaryti pasitikėjimo savimi įspūdį – ir iš tiesų jį pajusti – paįvairinkite savo stilių purpurine spalva. Bet, žinoma, „turtinga“ ir skoninga, o ne iššaukiančia purpurine. Tai ne rėkianti rožinė, o labiau violetinė spalva.

Juoda spalva turi bene didžiausią asociacijų spektrą kultūros istorijoje. Ji – ir gedulo, ir atsiskyrėlių, keistuolių, ir religijos tarnautojų, ir „juodosios magijos“, ir piktadarių, ir elegancijos (maža juoda suknelė, frakai), ir aukštos klasės (limuzinai, aksesuarai) spalva. Ar derėtų rinktis būtent šią spalvą, priklauso nuo to, kaip jaučiatės. Jeigu juntate liūdesį ir ima pagunda jį pademonstruoti dar ir aplinkiniams, geriau nenirkite į visa tai dar giliau ir pagyvinkite savo nuotaiką kitomis spalvomis. Jeigu jaučiate, kad ši spalva suteiks jums elegancijos, orumo, pasitikėjimo – pirmyn. Šiais laikais juoda spalva tinka ir formaliame susitikime, ir vakarėlyje, ir kitur – svarbiausia, kokią emociją ir požiūrį į save transliuojate pati.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 156
Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?
Grožis

Kas pasitarnauja savaiminiam įdegiui?

Kai prasideda geri orai, o žmogus yra neįdegęs, jis gali imti drovėtis parodyti viešumoje savo blyškų kūną. Kad to nereikėtų daryti, į pagalbą būtų galima pasitelkti į pagalbą kosmetines priemones. Geriausiai savaiminiam įdegiui pasitarnauja specialiai tam skirti kūno kremai. Tiesa, prieš pasirenkant kremą reikėtų įvertinti jo sudėtį, kad jame nebūtų galinčių pakenkti alergenų. Ką reikia […]

views 160
Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai
Grožis

Kosmetikos priemonių pasirinkimo niuansai

Kosmetika užima gana svarbią vietą kiekvieno žmogaus gyvenime. Ypač tai aktualu moterims. Dažnai tenka išbandyti nemažai priemonių kol atrandame tas pačias tinkamiausias savo odai, plaukams ar nagams. Todėl jeigu esate tokio eksperimentavimo periode, jokiu būdu nepirkite kosmetikos bet kur. Rinkitės patikimus prekybininkus. Tuomet galėsite džiaugtis kokybiškomis ir visai nebrangiomis priemonėmis. Užsukite į www,drogas.lt ir įsitikinsite […]

views 272
Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis
Grožis

Hialurono rūgštis – ne tik jaunystės paslaptis

Hialurono rūgšties injekcijos jau seniai pelnė veiksmingos, užtikrinančios odos drėkinimą ir sėkmingai mažinančios veido raukšles, procedūros vardą. Tačiau ši rūgštis gali būti naudinga ne tik grožio puoselėjimui, bet ir turėti reikšmingos įtakos mūsų sveikatai. Kokią naudą mūsų organizmui gali suteikti hialurono rūgštis? Hialuronas padės pamiršti išsausėjusias akis Pagrindinės hialurono rūgšties savybės – vandens sulaikymas, drėgmės […]

views 5008
5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį
Grožis

5 svarbiausi vitaminai, puoselėjantys moters grožį

Galite išleisti krūvas pinigų įvairioms grožio procedūroms, tačiau tuomet, jei jūsų organizmas stokos tam tikrų vitaminų, rezultatai nebus tokie, kokių norėtųsi. Būtent todėl naudinga žinoti, kokie vitaminai yra tiesiog būtini plaukų, odos ir nagų grožio puoselėjimui: jei užkirsite kelią jų trūkumui, jūsų grožis atsiskleis visa savo esybe. Taigi, kokie vitaminai yra laikomi pačiais svarbiausiais? Vitaminas […]

views 335