Santykių pradžioje būname labai atsargūs. Kuo daugiau laiko praleidžiame kartu su savo partneriu, tuo greičiau mums tampa jauku būti kartu. Nepaisant to, yra keli blogi įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų santykius ir nutraukti gražią draugystę.
Mums visiems kartais įdomu sužinoti, kam ir ką rašo mūsų partneris elektroniniu paštu ir telefonu – ypač jei jis atrodo lyg priklijuotas prie savo telefono, arba jei turite kokių nors priežasčių įtarti neištikimybę. Nepaisant to, kad kankina smalsumas, psichologai rekomenduoja išmokti pasitikėti savo partneriu ir atsispirti norui šnipinėti. Jei jūsų partneris sužinos, kad pažeidėte jo privatumą, jūsų santykiai bus sugadinti.
Negalite įsivaizduoti savo gyvenimo be socialinių tinklų? Mes visi mėgstame naršyti socialiniuose tinkluose ir skaityti draugų nuotykius, tačiau nepersekiokite savo partnerio. Leiskite jam kvėpuoti, ir kaskart, kai jis pamėgs kieno nors nuotrauką, nekurkite dramos. Kai kurie žmonės turi įprotį liguistai tikrinti vieni kitus. Jei esate vienas iš jų, padarykite viską, kad pažabotumėte savo įpročius. Negalima nuolat ieškoti informacijos apie savo partnerį socialiniuose tinkluose. Jei jis tikrai turės ką svarbaus jums pasakyti, būtinai tai padarys.
Nemažai žmonių net ir po skyrybų yra linkę bendrauti su savo buvusiu partneriu. Žinoma, kartkartėmis galvoti apie savo eks yra visai normalu, net tada, kai turite naujus ir laimingus santykius. Tačiau jei susirašinėjate nuolat, turite liautis tai daryti. Geriausias būdas sumažinti bendravimą yra tiesiog pašalinti savo eks iš socialinių tinklų kontaktų sąrašo, kad nekiltų pagunda su juo susisiekti. Jei jus sieja bendri vaikai, tada būtinai su juo supažindinkite savo naująjį partnerį.
Tikriausiai pastebėjote, kad nedarote tų pačių pastangų kaip santykių pradžioje? Tai gali būti puikus laikas priminti savo partneriui, kaip jis jums rūpi. Sutikite, kad labai lengva pasiekti komforto zoną ir neberodyti tiek dėmesio, kiek santykių pradžioje. Bet tai gali užgesinti jūsų jausmus ir sugadinti santykius. Psichologai pataria neįsijausti į kasdienybę ir kartais pakviesti savo partnerį į pasimatymą, pagaminti vakarienę, ar sugalvoti naują vietą, kur galėtumėte kartu išeiti. Kuo daugiau pastangų įdėsite, kad santykiai netaptų nuobodūs, tuo didesnį grįžtamąjį ryšį gausite.
Kuo daugiau jums metų, tuo lengviau leidžiatės į kitų žmonių santykius (sužadėtuvės, vestuvės, vaikai). Matydami, kaip gyvena jūsų pažįstami, norite kartoti jų scenarijų. Verta įsiminti, jog kiekvieni santykiai turi savo scenarijų ir savo tempą, tai labai svarbu suprasti tam, kad nepradėtumėte planuoti vestuvių vos po kelių savaičių draugystės. Jausdamas šį spaudimą jūsų partneris jausis nepatogiai. Santykiai nėra lenktynės. Neleiskite, kad kiti žmonės jums darytų įtaką. Tik taip užtikrinsite savo santykių klestėjimą, nesvarbu, kiek laiko esate kartu.