Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame lauke ir rengiamės kuo atviresniais drabužiais, todėl su vabzdžių įkandimais susiduriame kiekvienas. Repelentai apsaugo ne visada, todėl jei tapote uodų ar kitų vabzdžių „vakariene“, išbandykite šiuos natūralius produktus.
- Augaliniai aliejai, tokie kaip arbatmedžio, levandų ar kokosų, padeda nuraminti niežulį, skausmą ir tinimą. Kai kurie iš jų, pavyzdžiui, arbatmedžio, turi antibakterinių savybių, todėl užkerta kelią infekcijoms, kurias gali sukelti nuolatinis kasymasis.
- Baziliko lapuose yra chemikalo kamforo, kuris vėsina panašiai kaip dantų pastoje esantis mentolis. Tereikia sutrinti kelis lapelius ir palaikyti ant sudirgintos vietos.
- Šviežiu česnaku patrynę paraudusią ir perštinčią vietą greičiausiai pajusite deginimą, tačiau kartu atslūgs niežulys bei skausmas. Be to, suvalgius keletą skiltelių česnako, nežymiai pasikeis Jūsų prakaito kvapas, tai turėtų atbaidyti uodus.
shutterstock.com
- Medus turi ne tik priešuždegiminių savybių, bet ir šiek tiek sušvelnina niežulį.
- Papajoje gausu enzimų, kurie neutralizuoja vabzdžio išskirtus nuodus, todėl rekomenduojama skiltelę šio vaisiaus uždėti ant skaudančios ar perštinčios vietos.
- Lieso pieno ir vandens mišinys (santykis 1:1) taip pat gali padėti išgydyti vabzdžių įkandimus. Suvilgykite juo audinio skiautelę ir sudrėkinkite sudirgintas vietas.
- Alavijas gelbsti ne tik nudegus saulėje, bet ir sukandžiojus vabzdžiams, kadangi veiksmingai slopina niežėjimą bei tinimą.
- Banano žievelė, vidine puse uždėta ant įkandimo, taip pat gali sumažinti niežėjimą.
- Citrinos sultys pasižymi antikbakterinėmis savybėmis, be to, slopina niežulį. Tiesa, jomis įkandimo negydykite saulės atokaitoje, kadangi taip galite nudeginti odą.
- Daržinės žliūgės vonia į padės tuo atveju, kai uodai ar kiti vabzdžiai sukandžiojo visą kūną. Žolelių poveikį sustiprins du valgomieji šaukštai obuolių sidro acto.
- Ledo kubelis, uždėtas ant perštinčios vietos, sutraukia kraujagysles ir tokiu būdu užkerta kelią histamino išsiskyrimui, t.y. slopina niežulį.
- Avižų ir vandens košė (santykis 1:1) – vienas natūraliausių ir greičiausių pagalbininkų. Supilkite košę į audinio skiautę, ją uždėkite ant įkandimo vietos, palaikykite apie 10 minučių ir nuplaukite vandeniu.
- Svogūnas, nors ir ne itin maloniai kvepia, bet puikiai susidoroja su niežuliu. Uždėkite skiltelę ant pažeistos vietos ir laikykite tol, kol dings nemalonūs pojūčiai. Po to būtinai nuplaukite!
- Actu suvilgyta audinio skiautele sudrėkinkite atskirus įkandimus. Jei „sudorotas” visas kūnas, 2–3 stiklines acto įpilkite į šilto vandens vonią.
- Trenkimas arba gnybimas į jau ir taip perštinčią vietą skamba tikrai ne kaip pati geriausia idėja, tačiau iš tiesų veikia, kadangi smegenys vienu metu gali suvokti tik vieną pojūtį. Visgi ne pernelyg intensyvus skausmas paprastai erzina mažiau nei niežulys.
Šie būdai – itin veiksmingi, tačiau patariame naudoti repelentus ir nuo įkandimų apsisaugoti iš anksto. Jų pagalba išvengsite ne tik kūną nusėjusių raudonų dėmių, bet ir kur kas pavojingesnių vabzdžių, pavyzdžiui, erkių.
Kokia tavo nuomonė?