Psichologija

11 ženklų, kad laikas nutraukti nesėkmingus santykius

Publikuotas 2016 25 sausio views 30599
11 ženklų, kad laikas nutraukti nesėkmingus santykius

Pateiksime keletą situacijų, kurios galbūt padės išsiaiškinti esamą jūsų santykių padėtį ir suvokti, kad atėjo metas nutraukti nesėkmingus santykius ir imtis veiksmų, vedančių geresnio, laimingesnio gyvenimo link. Būvimas pateiktose situacijose parodo, jog jūsų romantiški santykiai iš tikros meilės greičiausiai pavirto tiesiog draugyste su prisirišimu.

  1. Partneris stengiasi jus pakeisti

Tikra meilė – besąlygiška. Partneris neturėtų versti keistis ar atsisakyti to, ką mėgstate, nebent tai dėl jūsų pačių gerovės ir sveikatos. Tačiau mylintis partneris neturi daryti spaudimo ir reikalauti savo antros pusės pokyčių, kurių ji nenori.

  1. Tikitės, kad partneris pasikeis

Jūsų santykius palaiko vien mintys ir viltys, kad partneris ateityje pasikeis? Tai nėra pakankama priežastis toliau tęsti santykius. Bandymas pakeisti šalia esantį žmogų ir nesugebėjimas jo priimti tokio, koks jis iš tiesų yra, žlugdo jūsų santykius bei naikina tarpusavio ryšį. Net jei partneris pasikeistų, greitu metu tikriausiai rastumėte naujų priežasčių jausti nepasitenkinimą, todėl niekuomet nebūsite galutinai patenkinti savo partnerio elgesiu. Dar blogiau tai, kad jei jūsų antroji pusė ir sutiks keistis vien dėl jūsų, galiausiai taps tik šešėliu, klausančiu nurodymų.

  1. Gyvenate praeitimi, nes dabartyje daugiau skausmo nei džiaugsmo

11 ženklų, kad laikas nutraukti nesėkmingus santykiusGalvokite apie dabartinius savo santykius, nes atsiminimai ir turi likti tik atsiminimais, o ne pagrindine priežastimi būti kartu ir palaikyti byrančius santykius. Jūsų sprendimas puoselėti santykius, turi būti paremtas tuo, ką artimajam jaučiate šiuo metu ir kokią ateitį kartu su juo matote būtent dabar. Kartais apsigaudinėdami praeities atsiminimais apie buvusius nuostabius santykius pamirštame apie nuoskaudas, kurias tie santykiai atnešė. Jei dabartiniai santykiai jus trikdo, emociškai išsekina, suteikia jūsų širdžiai daugiau liūdesio, nei džiaugsmo ir tenka dažnai lieti ašaras – verta susimąstyti. Santykiai turi suteikti puokštę geriausių ir nuoširdžiausių emocijų. Tačiau jei didžiausias jūsų patiriamas džiaugsmas – prisiminimai, tai vienas iš ženklų, rodančių jog poros santykiuose esama rimtų problemų.

  1. Tikitės stebuklų ateityje

Jei nenorite gyventi praeitimi, nederėtų laukti stebuklų ir iš ateities. Jei vienintelis dalykas, kuris jus palaiko yra tikėjimas, kad ateityje viskas susitvarkys, akivaizdu, jog jūsų santykiai nėra pastatyti ant pakankamai tvirto pagrindo. Ateitis, kurios trokštate tėra viena iš galimybių, kuriai nebūtinai lemta tapti realybe.

11 ženklų, kad laikas nutraukti nesėkmingus santykius

5. Dėl partnerio klaidų kaltinate save

Jei dėl partnerio nuolat patenkate į nepatogias situacijas, ar , paprastai tariant, juntate gėdą dėl jo veiksmų, reiškia, kad kažkas klostosi ne taip, kaip tikitės ar norite. Tokiose situacijose imame ieškoti įvairiausių paaiškinimų, pasiteisinimų ir susigrąžinti malonią būseną, tad santykiai būna sukurti ant netikros realybės vizijos. Veiksmai kalba garsiau už žodžius, tad racionaliai pažvelkite į juos.

6. Patiriate labai nemalonius išgyvenimus

Fizinis smurtas ir įžeidinėjimai – nėra toleruotini. Jei partneris sukelia jums daug streso, kelia fizinį skausmą ar plūstasi, tai ryškus ženklas, kad santykiai turi keistis. Jeigu yra priežastis, galėjusi išprovokuoti partnerį, faktas, kad jis nesugebėjo susivaldyti, rodo ryškų agresijos židinį. Emocinis smurtas – sudėtinga smurto forma. Daugelis žmonių neigia egzistuojant emocinį smurtą vien todėl, jog jis nėra matomas. Visgi, emocinis smurtas yra itin skausmingas ir nemalonus, o pasekmės patyrus emocinę prievartą yra žymiai skaudesnės.

7. Nuolat besikartojančios problemos

Vis patenkate į tas pačias keblias santykių situacijas, tuos pačius scenarijus ir nepaisant to, kaip stengiatės niekas nesikeičia? Jeigu nuolat sprendžiate tą pačią problemą, pateikiate savo lūkesčius, bet niekada nerandate kompromiso, gali būti, kad jūsų partneriui tai nėra itin aktualu ir įdomu.  Greičiausiai atėjo metas susitaikyti su mintimi, kad priėjote toliausią tašką, kurį gali pasiekti jūsų santykiai. Pažiūrėkite iš šono ir apgalvokite, ar šiems santykiams dar yra ateitis.

    8. Partneris nesistengia puoselėti santykių

Santykiai reikalauja abiejų mylimųjų pastangų. Neabejotinai daug pastangų reikalauja noras išsaugoti draugystę, partnerytę, palaikyti glaudžius šeimyninius ryšius su artimaisiais ir, žinoma, meilę. Todėl abu turite nuolatos stengtis ir tobulinti savo santykius. Jei dėl bendros gerovės stengiasi tik kuris vienas poroje, anksčiau ar vėliau, tai atsibos ir taps našta. Galiausiai žmogus pamirš dėl ko stengiasi, praras motyvaciją, o švelnūs jausmai mylimajam nepastebimai išgaruos.

  1. Skiriasi jūsų vertybės ir viltys11 ženklų, kad laikas nutraukti nesėkmingus santykius

Kiekviena draugystė – komandinis darbas. Tam, kad sąjunga būtų efektyvi, komandos vertybės turi sutapti. Bendra vizija yra pamatinis akmuo, ant kurio laikosi santykiai. Net jei kiti dalykai ar pomėgiai skiriasi, vienodos vertybės ir siekiai šiuos skirtumus padaro nereikšmingus. Kita vertus, jei poros vertybės skiriasi, kiti dalykai gali būti netgi vienodi, tačiau santykiai nesiklostys sėkmingai. Kad ir kaip stengtumėtės rasti bendrą viziją ar kelią, kuriuo kartu keliautumėte, rezultatai ims nuolat nepateisinti lūkesčių ir galiausiai pasirodys, jog jums ne pakeliui.

  1. Negalite tobulėti ir atsiskleisti kaip individuali asmenybė

Santykiai auga ir tobulėja tik kai abu partneriai nuolat atranda naujų savo, kaip asmenybės savybių. Sėkmingi santykiai – kartu augantys ir tobulėjantys partneriai. Neretai laikui bėgant, vienas iš mylimųjų pralenkia savo partnerį ir jį užgožia. Kai tai nutinka, egzistuoja dvi išeitys: pakeisti santykių dinamiką į partneriui palankesnę arba keistis pačiam ir prisitaikyti prie santykių eigos. Svarbu išsiaiškinti, kas jūs esate ir kuo norėtumėte būti. Apsvarstykite, ar šie santykiai atskiria jus nuo svajonių. Jei taip, vadinasi jų puoselėjimas nėra pats geriausias jūsų sprendimas.

  1. Vienas kitam puoselėjate skirtingus jausmus

Laikas eina ir žmonės bei jausmai keičiasi. Jei dingo jausmai, kad ir kaip gaila bebūtų, tačiau metas judėti tolyn. Daugelis nenutraukia santykių net ir tuomet, kai jausmai išblėsta. Galbūt priežastimi tapo kasdienė rutina ir žmogus galvoja, kad po išsiskyrimo vienas nesusitvarkys. Kiti santykius tęsia, nes bijo būti užmiršti ir stengiasi išvengti vienatvės. Santykiai be natūralaus jausmo – tarsi kūnas be širdies. Tokiuose santykiuose nėra sielos, nėra gyvybės. Jei nebejaučiate šiltų jausmų savo partneriui, tai tampa nesąžininga partnerio atžvilgiu, o dar svarbiau – skriaudžiate patys save. Abiems būtų žymiai geriau draugiškai išsiskirti ir judėti link savo laimės.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7266
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397