Norint odą išlaikyti sveiką ir gražią, ja kruopščiai rūpintis reikia bet kuriuo metų laiku. Visgi su daugiausia iššūkių didžiausias mūsų organas susiduria žiemą. Jei atsakingai laikysitės šių vienuolikos taisyklių, puikią odos būklę išlaikysite net ir spaudžiant šaltukui.
Maisto papildai ne tik suteiks odai drėgmės bei spindesio, bet ir pagerins bendrą savijautą. Šaltuoju metų laiku rekomenduojama rinktis papildus, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E, žuvų taukus, linų sėmenų aliejų bei „gerosiomis bakterijomis” vadinamus probiotikus.
Alkoholis ir stiprieji šarmai odą neigiamai veikia bet kuriuo metų laiku, tačiau žiemą ją sausina dar labiau. Etiketėse taip pat derėtų ieškoti tokių drėgmę išlaikančių medžiagų kaip glicerinas, sorbitolis ir alfa hidroksi rūgštys. Beje, rinkdamiesi kosmetiką, venkite šių kenksmingų ingredientų.
Šaltą žiemos rytą nėra nieko geriau nei mėgautis ilgu karštu dušu. Deja, pernelyg karštas vanduo sausina ir taip dehidratuotą odą. Todėl rekomenduojama veidą plauti su kambario temperatūros (18-20°C) vandeniu, o dušas turėtų būti šiek tiek karštesnis nei Jūsų kūnas – apie 40°C.
Jei nuo odos paviršiaus reguliariai nepašalinsite negyvų ląstelių, pro jas sunkiai įsiskverbs net ir geriausios drėkinamosios priemonės. Tačiau jei pilingą atliksite per dažnai, dar labiau suerzinsite ir išsausinsite odą. Žiemą tikrai užteks vienos odos šveitimo procedūros per savaitę.
Sušlapusį veidą sausinkite ne smarkiai trindami, o švelniai tapšnodami rankšluosčiu. Taip pat nedelsdami patepkite maitinamuoju kremu – tokiu būdu neleisite drėgmei išgaruoti.
Šaltuoju metų laiku neapsieiname bent be poros puodelių garuojančios arbatos, tačiau kartu su ja kasdien rekomenduojama išgerti nuo 30 iki 35 ml vandens vienam kūno masės kilogramui. Ne tik sudrėkinsite odą iš vidaus, bet ir išvengsite nemalonių dehidratacijos pasekmių, pavyzdžiui, galvos skausmo ir svaigimo, nuovargio, sumišimo ir t.t.
Šildomose patalpose dvigubai sumažėja drėgmės, todėl norėdami išlaikyti odą sveiką ir spindinčią, įsigykite oro drėkintuvą. Jei per naktį jį įjungtą laikysite miegamajame, jau ryte pabusite su šiek tiek sveikesne oda, lūpomis bei plaukais.
Šaltuoju metų laiku rinkitės „sunkesnius” kremus, pagamintus aliejų, o ne vandens pagrindu – jie padės sukurti apsauginį sluoksnį, išlaikantį drėgmę. Daugiausia tai – nakčiai skirti kremai. Beje, etiketėse ieškokite vitaminų E ir D, seleno bei apsaugos nuo UV spindulių – jie prasiskverbia net pro tankiausius debesis.
Šie gėrimai veikia kaip diuretikai – t.y. šalina skysčius iš organizmo, todėl su kiekvienu puodeliu kavos ar taure vyno išgerkite po stiklinę negazuoto vandens. Ir tai tik viena priežasčių, kodėl derėtų atsisakyti alkoholio.
Žiemą veido odą reguliariai palepinkite maitinančiomis ir drėkinančiomis veido kaukėmis su augaliniais aliejais. Tiesa, labai svarbu rinktis tuos aliejus, kurie nekemša porų: simondsijų, erškėtuogių, kanapių sėklų, ricinos ir t.t.
Tai, ką valgome, atsispindi ir mūsų odoje bei savijautoje. Praturtinkite racioną produktais, sudėtyje turinčiais omega-3 riebalų rūgščių, šviežiomis daržovėmis ir vaisiais bei riešutais. Beje, odai bet kuriuo metų laiku meškos paslaugą daro greitas maistas, saldumynai, alkoholis ir druska.