Atėjus vasarai džiaugiamės pagaliau atsikratę sunkių batų. Tačiau galėdami basi įšokti į lengvus laisvalaikio batelius ar balerinas, susiduriame su kita problema – nemaloniu avalynės kvapu. Kaip išvengti nemalonaus avalynės kvapo? Naudodamiesi šiais patarimais batus labai lengvai dezinfekuosite ir namų sąlygomis.
- Rūpestingai nusiplaukite kojas. Nemalonų kvapą skleidžia bakterijos, kurios šiltu oru dauginasi ypač greitai. Todėl būtina labai kruopščiai nusiplauti kojas antibakteriniu muilu: ne tik pėdas, bet ir kulnus bei tarpupirščius. Be to, prieš apsiaudami batus, kojas rūpestingai nusausinkite.
- Neavėkite tų pačių batų dvi dienas iš eilės. Kad ir kaip norėtųsi su mėgstamiausiomis balerinomis keliauti ir į darbą, ir į gamtą, deja, tam, kad batai visiškai išdžiūtų, neužtenka vienos nakties. Todėl tarp tos pačios avalynės avėjimo padarykite bent vienos dienos pertrauką.
- Naudokite kačių kraiką. Kraikas katės tualete padeda sugerti prastą kvapą, tad tokiu pat būdu gali pasitarnauti ir batams. Suberkite šiek tiek grūdelių į senas pėdkelnes, sutvirtinkite gumute ir tokius „ryšulėlius“ nakčiai palikite avalynės viduje.
- Išbandykite šalčio terapiją. Žemiau nulio siekianti temperatūra – vienas didžiausių bakterijų priešų. Dalis jų žūva, o kitų dauginimasis stipriai sulėtėja. Todėl sudėkite batus į sandarų plastikinį maišą ir per naktį palikite šaldymo kameroje.
- Palepinkite kojas acto voniomis. Actą, kaip nepageidaujamų aromatų naikintoją, buityje ypač pamėgo namų šeimininkės. Jei Jūsų pėdos labai prakaituoja, skystis padės panaikinti nepageidaujamus kvapus: paruoškite kiek įmanoma karštesnio vandens ir acto mišinį (santykis 1:1) ir jame kojas palaikykite 20 minučių.
- Įsigykite naujus vidpadžius. Vidpadžiai, prisotinti aktyvintąja anglimi, sugers nemalonius kvapus.
- Pasitelkite kūdikių pudrą. Jei avalynė skleidžia prastą kvapą tik tada, kai kojos suprakaituoja, jas padenkite kūdikių pudra. Taip pėdos ne tik subtiliai kvepės, bet ir bus užkirstas kelias prakaitui.
- Paieškokite kepimo sodos. Jei vakare avalynės kvapas riečia nosį ir nebeturite laiko užsiimti batų valymo procedūromis, paieškokite kepimo sodos. Užberkite jos ant vidpadžių ir palikite per naktį. Beje, ryte, prieš audamiesi batus, nepamirškite miltelių išberti.
- Užpilkite alkoholio. Jei yra skystis, kurio bakterijos bijo labiausiai, tai – alkoholis. Padenkite juo batų vidų (tik ne išorę, nes taip galite sugadinti avalynės paviršių) ir palaukite, kol išdžius. Tam, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam bakterijų dauginimuisi, procedūrą kartokite kelis kartus.
- Pasidarykite juodosios arbatos. Gėrimas padeda tuo, jog jo sudėtyje yra bakterijas naikinančių taninų. Užpilkite arbatos maišelį karštu vandeniu, truputį palaikykite ir ištraukę atvėsinkite. Tuomet drėgną arbatos maišelį dėkite į batą ir palaikykite apie valandą.
- Nepamirškite skalbimo mašinos. Kai kurios rūšies avalynę (pavyzdžiui, sportinius batelius), galima skalbti, tad tam, kad užtikrintumėte švarą ir gaivų aromatą taip ir padarykite. Tik nepamirškite išimti raištelių ir vidpadžių – antraip prailgės batų džiuvimo laikas!
Kokia tavo nuomonė?