Psichologija

10 patarimų, kaip šiemet susikurti įsimintiniausias šventes

Publikuotas 2015 25 gruodžio views 3649

Per šventes nerandate sau vietos ir vis nerimstate bei stresuojate? Tegu šiemet viskas būna kitaip! Išmokite atsipalaiduoti ir tegu tai būna išties gražiausios šventės, per kurias daug laiko praleisite su šeima ir artimaisiais. Truputį atsitraukite nuo Kūčių vakarienės ruošimo ir kitų darbų ir sužinokite, ką galite padaryti, kad susikurtumėte tikrą idilišką šventę ir aplink save skleistumėte tik geriausias emocijas.

  1. Patikėkite, kad viskas bus gerai. Kad ir kaip švenčiate Kūčias ir Kalėdas (bei Naujuosius metus!), galvokite tik pozityviai ir laukite daug džiaugsmo. Šitaip jį ir prisikviesite.
  2. Ne vien dovanos. Pamirškite materialumą ir susitelkite ties tikrosiomis vertybėmis: meile, artumu, gerumu, viltimi. Tik jūs patys galite nuspręsti, kas taps pagrindiniu švenčių akcentu. Galbūt gera idėja vietoj dovanų aukoti labdarai?
  3. Pasipuoškite. Net jeigu tai šeimos pietūs namuose, atrodykite gražiai. Tai ne tik sustiprins ypatingą šventinę nuotaiką, bet suteiks jums kelias akimirkas, kurias skirsite tik sau. Juk nusipelnėte!
  4. Nepergyvenkite, jei nespėjote sutvarkyti namų. Pagalvokite, ar netikėtai atvykusiems svečiams svarbu, kad užuolaidos neišplautos, jeigu šeimininkai puikios nuotaikos? Mažos smulkmenos rūpi tik jums, tačiau jūsų nuotaika gali padaryti žymiai didesnę įtaką atmosferai!
  5. Priimkite žmones tokius, kokie jie yra. Jeigu jūsų teta mėgsta rėžti nemalonią tiesą į akis, o pusbrolis neiškenčia be pagyrų sau, tiesiog įkvėpkite ir prisiminkite, kad vistiek reikia vertinti laiką, kai kartu susirenka visa šeima. Juk nežinia, kas laukia rytoj. Būkite supratingi ir mylintys!
  6. Paįvairinkite tradicijas. Galbūt vietoj važiavimo pas tėvus, šiemet juos pasikviesite pas save? O gal tiesiog sukursite naują tradiciją pasidaryti Kalėdinę šeimos nuotrauką?
  7. Jeigu Kalėdas sutiksite vieni – pasimėgaukite laisve. Jokiu būdu neliūdėkite ir galvokite apie šventes kaip apie laiką tik sau, kai galite daryti ką tik panorėsite!
  8. Praleiskite laiko su savo antrąja puse. Tegu darbai namuose būna viena, o jūsų laikas kartu – visai kas kita. Išeikite pasivaikščioti, pačiuožinėti, į kiną ar teatrą. Pasidžiaukite, kad esate kartu!
  9. Padarykite gerą darbą. Niekas neatneš tiek laimės, kiek pagalba kitiems. Jeigu per Kūčias pamaitintumėte skurstantį, o per Kalėdas aplankytumėte vienišą žmogų? Jų džiaugsmas persiduos ir jums. Idėjų pasisemkite iš kitokio Kalėdinių darbų sąrašo.
  10. Atsipūskite. Ant jūsų mėgstamiausios staltiesės neišplaunama dėmė? Katinas sudaužė eglutės žaisliuką? Ir kas gi tai, palyginus su laime, kad esate visi kartu? Tiesiog atsipalaiduokite ir bent jau šias dienas pabūkite nerūpestingi.

Yra tiek daug dalykų aplink, kuriais galite džiaugtis! Ieškokite jų, skleiskite gėrį aplink save, gaudykite kitų puikias nuotaikas. Susikurkite geriausią šventę sau ir prisiminkite tai ne tik šiandien ir rytoj, bet ir visus ateinančius metus!

Jaukių Jums Kūčių ir laimingiausių šv. Kalėdų linki Gamtos Grožio Formulė!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5858
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7281
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7798

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7074

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398