Grožis

Veidotyra: specialistė Eglė atskleidžia, kokia informacija apie žmogų yra užkoduota jo veide

Publikuotas 2016 gegužės 10 views 13220
bigstockphoto.com

Mokslininkai mano, jog 80 proc. informacijos mes sužinome iš pašnekovo kūno kalbos, o likusius 20 proc. lemia verbaliniai signalai. Tiesa, kūno kalbos galima išmokti, tačiau labai daug informacijos yra įrašyta žmogaus veide ir tos informacijos paslėpti negalime, t. y. kad ir kaip norėtume, nepaslėpsime liūdnų akių, ar veide atsispindinčio sielvarto.

Veidotyrininkė Eglė Pelienė–Venslovė (nuotr. iš asm. albumo)

Veidotyrininkė Eglė Pelienė-Venslovė („Laisvalaikis“ nuotr., Irmantas Sidarevičius)

Veidotyros specialistė Eglė Pelienė-Venslovė pasakoja: „Keičiantis charakteriui kinta ir tam tikri dalykai. Turbūt daugelis pastebėjo, kad gyvenantis harmoningą gyvenimą, atrandantis save, neišgyvenantis vidinių konfliktų žmogus atrodo gražiai. Jo veidas simetriškas, o bruožai proporcingesni. Ir atvirkščiai, nuolatos kovojančio, konfliktuojančio, agresyviai nusiteikusio asmens veidas yra asimetriškas, o bruožai neproporcingi. Veido bruožus keičia ir sielvartas, skausmas, išsiskyrimas, netektis. Tačiau jie pakinta tik tam tikram laikui. Kai žmogus vėl save atranda, pradeda gyventi harmoningai, bruožai tampa tokie patys, kaip ir anksčiau. Klaidinga manyti, kad senstančio žmogaus išvaizda prastėja. Juk yra tiek daug nuostabiai atrodančių vyresnio amžiaus asmenų. Ir taip yra dėl to, kad jie pasirenka išmintingesnį, brandesnį gyvenimo būdą, išmoksta ramiai reaguoti, suvaldyti agresyvumą ir neigiamas emocijas, atranda savo vietą pasaulyje, atspirties taškus.“

Šiandien veidotyros specialistė Eglė Pelienė-Venslovė atskleidžia, kokią informaciją galime gauti žvelgdami į veido bruožus, o skeptikams ji sako: „Galime nemokėti skaityti iš veido, galime netikėti veidotyra, galime būti skeptiški dėl kūno kalbos ir mimikų reikšmės, vis tiek tai yra reikšminga ir egzistuoja, nepaisant mūsų įsitikinimų ir nuostatų. Tai tik mūsų pačių apsisprendimas, ar norime labiau suprasti žmones, gerinti bendravimo įgūdžius. Galbūt kažkam to visai nereikia, tai šaunu, tada nereikia ir domėtis (šypsosi). Individualios psichologijos pradininkas A. Adleris yra pasakęs: Kiekvienas žmogus yra kūrėjas: jis kuria kai ką naują iš įvairių įgimtų faktorių ir galimybių.

Veido forma

bigstockphoto.com

Stačiakampis. Būdingas uolumas, darbštumas.

Apvalus. Būdingas aštrus protas, greita adaptacija.

Kvadratinis. Būdingas stabilumas, tai žmonės lyderiai ir sprendimų iniciatoriai.

Ovalus. Būdinga lengva komunikacija, kūrybingumas, todėl labai tinkami aptarnavimo sferoje.

Trikampis. Būdingas ambicingumas, tai žmonės karjeristai.

Deimantas. Būdingas idealo vertinimas, savo srities išmanymas.

Trapecija (viršutinė veido sritis). Būdingas mąstymas, inovatyvumas, tai tikri kūrybininkai ir idėjų generatoriai.

Trapecija (apatinė veido sritis). Būdingas polinkis moralizuoti.  

Kaklas

Trumpas. Būdingas pasyvumas, sėslumas, konservatyvumas, polinkis į fundamentalizmą, naujovių baimė, sunkiai pakelia stresą, dažnai turi problemų dėl širdies. Gali būti buhalteriai, valdininkai, tačiau dėl konservatyvumo, jie yra blogi pardavėjai. Bendraujant su trumpo kaklo savininkais stenkitės nesukelti streso, bendraukite stabilioje aplinkoje.

Ilgas. Būdingas iniciatyvumas, jie novatoriški, puikiai toleruoja ir priima kitų nuomonę. Atsparūs stresui; kuo ilgesnis kaklas, tuo atsparumas stresui didesnis.

Plonas. Būdingas bailumas.

Storas. Pasižymi drąsa.

Smakras iš šono

Atsikišęs į priekį. Būdingas agresyvumas, pasižymi stipriais fiziniais duomenimis bei stipriais asmenybės bruožais. Jie turi mažai kompleksų, dažnai užima puolančiojo poziciją, pokalbiuose dominuojantys. Tai labai atkaklūs, užsispyrę žmonės, kurie jeigu ko nors imasi eina iki galo, neišsižada įsipareigojimų net tada, jeigu tai prieštarauja jų pačių interesams. Mėgsta varžytis ir nekeičia savo nuomonės. Atsikišęs smakras suteikia nepaprasto atkaklumo tiems, kurių kiti veido bruožai byloja apie švelnumą ir jautrumą.

Lygus ir bukas. Jiems itin svarbus įvaizdis, dažnai pasižymi silpnesniais fiziniais duomenimis. Tokie asmenys nėra agresyvūs, jie korektiški, mėgsta pusiausvyrą tarp agresyvumo ir taikingumo, tačiau nesileidžia žeminami. Jų trūkumas – nepakantumas kitiems.

Tarsi nukirstas, nusklembtas. Tai žmonės, kurie moka sukelti gailestį, tačiau elkitės atsargiai, geriau jų negailėkite ir neguoskite, nes jie gali kirsti iš pasalų. Tokio smakro savininkai turi daug kompleksų ir psichologinių problemų, neturi užtektinai psichologinių jėgų, kad galėtų apsiginti. Kerštingi, įtarūs, gali tapti agresyvūs. Visada būna užnugaryje, šliejasi prie kolektyvo, verčiau lieka neįvertinti nei pervertinti.

Smakras iš priekio

Platus ir stambus. Tai savimi pasitikintys, valdingi, patikimi, stabilūs, tačiau kiek tingoki žmonės. Stambus smakras simbolizuoja jėgą, todėl jį turintys asmenys yra kategoriški, bet naivoki; realizuoja visas savo svajones. Jeigu smakras platus ir ilgas, tokie žmonės jaučiasi saugūs ir stiprūs.

Smailas ir siauras. Tokio smakro savininkai turi daug neįgyvendintų troškimų, svajonių, priešinasi vos pajutę spaudimą. Jie iniciatyvūs, užsispyrę, gana kategoriški, tačiau juos lengva perkalbėti, jeigu yra pateikiamos priežastys, detalizuojama informacija. Tokios asmenybės viską išgyvena viduje, linkę užgniaužti jausmus, todėl atrodo, jog jie puikiai valdo situaciją.

Kvadratinis ir atsikišęs. Būdingas nestandartinis mąstymas, originalūs sprendimai. Jie tikri provokatoriai, savo nuomonę gina nepavargdami ir aršiai, niekada nepasiduoda. Jiems patinka ir puikiai sekasi dalyvauti debatuose, mėgsta būti tarpininkais.

Akys

Didelės. Būdingas atvirumas, emocionalumas, prieraišumas.

Mažos, gilios. Tokių akių savininkai slepia jausmus, nerodo emocijų, gali atrodyti bejausmiai. Dirbdami nesileidžia į asmeniškumus.

Kuo didesnis atstumas tarp akių, tuo labiau tokios asmenybės delsia prieš ko nors imdamiesi, dažnai delsia tol, kol situacija išsisprendžia pati, o pradeda veikti, kai situacija tampa nebevaldoma. Dirbant su jais būtina nustatyti griežtus terminus ir nuolat apie tai priminti.

Kuo mažesnis atstumas tarp akių, tuo siauresnis pažiūrų ratas. Jie visur siekia tobulumo, daug reikalauja tiek iš savęs, tiek ir iš kitų, jiems sunku įtikti, nes viską mėgsta daryti taip, kaip jie patys nori. Jiems skirkite darbus, kurie turi būti atlikti labai tiksliai.

Nosis

Ilga. Būdingas jausmingumas, stiprus grožio, aplinkos, emocijų poreikis, labai taktiški ir kultūringi. Daug planuoja, numato strategiją, į darbą žiūri kūrybingai. Šiuos žmones valdo jausmų pasaulis, todėl ir aplinką jie priima emocionaliai.

Trumpa. Būdinga greita reakcija, faktų svarbumas bei konkretumas. Neretai jie šiek tiek įžūlūs, greitai ir tiksliai atlieka užduotis, nėra veržlūs, nebijo rutinos, todėl puikiai susitvarko ir su gana monotonišku  darbu. Jie nesvarsto, ar darbas įdomus, tokie žmonės atlieka viską, už ką gerai mokama.

Su kuprele. Būdingas sąžiningumas, tiesmukumas, atvirumas, žodžio laikymasis. Jie patikimi, šiek tiek linkę į kraštutinumus, kūrybingi, turintys individualų stilių.

Erelio nosis (su didele kuprele). Būdingas labai emocionalus pasaulio suvokimas, jų suvokime gausu kraštutinumų, ryškių kontrastų. Jie valdingi, gali atrodyti bejausmiai. Bendraujant su tokiomis asmenybėmis reikia atidžiai stebėti jų nuotaikas ir elgseną bei prisitaikyti prie jų būsenos.

Riesta. Tai paslaugūs altruistai, kuriems labai svarbūs kitų poreikiai, dažnai nesugeba paprašyti atlygio, visada padeda kitiems, todėl dažnai jaučiasi pavargę ar net pervargę. Ieško būdų, kaip realizuoti save, būdingas individualus stilius.

Žandikauliai

Kuo platesni, tuo žmones sunkiau įkalbėti ką nors daryti. Jie kategoriški, pasitiki savimi, jiems svarbūs įsipareigojimai, netinka dirbti pardavimų srityje.

Kuo siauresni, tuo asmenys yra silpnesni, sukalbamesni, jautresni, pažeidžiamesni, seksualesni.

Lūpos

bigstockphoto.com

Atsikišusi viršutinė lūpa. Būdingas moralizavimas, teisybės ieškojimas, perdėtas analizavimas, nepagrįstas susireikšminimas. Netinka dirbti su finansais, prasti komerciniai duomenys, bet yra labai kūrybingi.

Atsikišusi apatinė lūpa. Tokioms asmenybėms būdingas didybės manijos apraiškos. Gali būti arogantiški, pasipūtę, jiems nerūpi kitų nuomonė.

Abi lūpos atsikišusios. Būdingas impulsyvumas, tokie žmonės daug kalba, jų judesiai staigūs ir netikėti.

Abi lūpos neatsikišusios. Norint juos prakalbinti reikia labai pasistengti, nes tokie asmenys yra nekalbūs, daug svarstantys, nuosaikūs.

Plonos ir siauros. Tokių lūpų savininkai yra linkę į darboholizmą, visą energiją atiduoda darbui, yra ryžtingi, darbštūs, patikimi, neturi kompleksų. Labai geri vadybininkai. Plonalūpiai niekada nepasakoja apie savo meilės nuotykius, ypač viešai. Apskritai jiems sunku kalbėti apie asmeninius dalykus. Puikūs verslininkai ir politikai.

Storos ir putlios. Įžeidūs, dažnai vaikiški, atviri, noriai kalba apie asmeninius reikalus, psichologines traumas, religinę patirtį, tiesiog apie viską. Pasižymi stipriu priklausomybės jausmu dažnai tampančiu patologija. Retas kuris tokių lūpų savininkas turi verslininko gyslelę – tai neekonomiškos ir dosnios asmenybės.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 2395
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 1612
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1021

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 4739
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 2981