Grožis

Veido joga – natūralus būdas rūpintis grožiu

Publikuotas 2016 gegužės 7 views 12126
Giedrė Bagdonienė (nuotr. iš asm. archyvo)

Graži, lygi ir skaisti veido oda – kiekvienos moters troškimas. Kartais atrodo, jog išbandyta jau viskas, tačiau norimo rezultato vis tiek nepasiekta. O ar bandėte veido jogą? Šiandien kalbamės su veido jogos specialiste Giedre Bagdoniene, kuri papasakos, kas yra veido joga ir kokia jos nauda.

Giedrė pasakoja, jog pati veido jogą atrado prieš dvejus metus, kai buvo išvykusi į Didžiąją Britaniją, ten ji ir išmoko veido jogos metodo, kuris yra sukurtas veido jogos ekspertės Didžiojoje Britanijoje Danielle Collins. „Nuo to laiko reguliariai praktikuojant veido jogą mano veido odos būklė labai pasikeitė! Dėl pagerėjusios kraujotakos veide, išnyko aknės požymiai, susitraukė poros, sumažėjo varginęs odos riebumas, veido oda tapo elastingesnė ir stangresnė, sumažėjo pilkas odos atspalvis, veido oda labiau švyti, spindi sveikumu“, – džiaugiasi Giedrė.

Giedre, papasakokite, kas yra veido joga ir kam ji skirta?

Veido joga – tai šiuolaikiškas, paprastas ir efektyvus sveiką veido švytėjimą ir jaunatviškumą puoselėjantis, atpalaiduojantis pratimų kompleksas, kurį sudaro:

 • Pratimai kaktos, akių, skruostų, lūpų, pasmakrės-pagurklio ir kaklo raumenims stiprinti;
 • Veido masažo ir akupresūros pratimai;
 • Spazmuotų veido raumenų atpalaidavimo pratimai.

Tai kompleksinė praktika, skirta kūnui, protui ir sielai, kai skiriamas dėmesys sau, savo sulaikytoms emocijoms, nusistovėjusioms veido mimikoms, vidinėms būsenoms pastebėti ir visa tai atpalaiduoti.

Kokia yra veido mankštos nauda ir privalumai?

 • Nepageidaujamų linijų ir raukšlyčių kaktoje, šypsenos linijų apie akis ir lūpas-nosį, „pykčio“ linijos tarp antakių sumažėjimas ar išnykimas;
 • Sumažėjęs veido pilkumas, putlumas, paburkimas;
 • Elastingesnė ir stangresnė veido oda;
 • Pagerėjusi veido odos būklė – sveikas ir jaunatviškas veido švytėjimas;
 • Visapusiškas atsipalaidavimas.

Kada reikėtų užsiimti veido joga?

Kadangi veido joga, visų pirmiausia, skirta atpalaiduoti veido raumenis įtemptus dėl įtampos ir mūsų patiriamų emocijų, ja galima užsiimti pajutus norą atsikvėpti. Lietuvoje ją renkasi įvairaus amžiaus moterys: merginos nuo 27 metų, kurios ima pastebėti pirmuosius senėjimo požymius veide ir patiria daug kasdienės įtampos, bei moterys iki 60 metų, norinčios pataisyti, sumažinti, sušvelninti laiko paliktus pėdsakus veide, sušvelninti nusistovėjusios veido išraiškos paliktas žymes. Pratimai yra lengvi, su veido oda elgiamasi švelniai, todėl sau nepakenksite. Svarbiausia pratimus daryti tokiu tempu ir tik taip, kad būtų malonu ir komfortiška. Kiekviena individualiai geriausiai jaučia savo veido odą, pojūčius veide, todėl būtina pratimus daryti su meile sau ir atsipalaidavimu.

Kokius pratimus ir kaip reikia atlikti skirtingoms veido dalims: kakta, akys, sritis tarp antakių, smakras, kaklas ir kt.?

Danielle Collins veido jogos metodą sudaro skirtingi pratimai pagrindinėms veido raumenų grupėms, išsidėsčiusioms kaktos, akių, skruostų, lūpų, žandikaulio, pasmakrės ir kaklo srityse. Tai 18 pratimų kompleksas, kurio reikėtų mokytis iš mokytojo – trenerio, žinančio, kaip pratimus atlikti teisingai. Atrodo paprasta mokytis pratimų pagal instrukciją, tačiau geriausia pratimus išmokti juos darant kartu su profesionalu, nes netaisyklingai atliekami pratimai gali padaryti žalos. Veido jogos pratimus perprasti galima pabuvus keliuose mokymuose, o toliau viską galima daryti savarankiškai.

Po kiek laiko galima tikėtis rezultatų?

Tam tikras poveikis, pvz., veido paraudimas, raumenų veide atsipalaidavimas jaučiamas jau užsiėmimo metu, o geriausiai rezultatai pastebimi po 2–3 mėnesių reguliaraus pratimų darymo. Rezultatai būna skirtingi ir priklauso nuo mūsų amžiaus, veido būklės, mums būdingų emocijų, gyvenimo būdo ir genetikos.

Ar tiesa, kad veido jogos pagalba galima net pakeisti veido bruožus, pavyzdžiui, išryškinti skruostikaulius?

Nežinau, ar galima pakeisti veido bruožus, bet galima išryškinti tai, ką turime gražiausio – atverti ir išryškinti akis, jų žvilgsnį, sušvelninti, sumažinti šypsenos, pykčio ar kitų emocijų paliktas linijas ir raukšlytes, išryškinti veido kontūrą. Kai mūsų veido raumenys bus atsipalaidavę, neįsitempę, atrodysime gražiau, jauniau, sveikiau ir laimingiau.

Giedrė rekomenduoja keletą veido jogos pratimų:

Botoksas

Skirtas pykčio, rūpesčio linijoms tarp antakių mažinti, naikinti, taip pat stiprina kaktos apatinę dalį.

Rodomaisiais pirštais švelniai tempkite antakius smilkinių link, kad jaustumėte tempimą tarp antakių. Laikykite 10 sekundžių, kartokite dar 2 kartus.

Botokso_pratimas

Flirtuojančios akys

Skirtas viršutinei akių sričiai, pakelia ją į viršų, taip pat stangrina ir kelia į viršų apatinę veido dalį.

Paslėpkite dantis po lūpomis, iš lūpų suformuokite „O“ raidę ir traukite lūpas į šalis, tarsi šypsodamiesi. Rodomuosius pirštus paguldykite  horizontaliai po akimis, žiūrėkite į viršų ir greitai mirksėkite 30 sekundžių.

flirtuojancios_akys

Žiurkėno žandukai 

Stangrina skruostų srityje esančius raumenis, naikina, mažina linijas ir raukšleles skruostų srityje.

Išpūskite žandukus kiek tik galite, tarsi jie būtų pilni vandens, stipriai suspauskite lūpas. Kvėpuodami per nosį stumkite orą iš vieno žando į kitą ir tęskite apie 30 sekundžių.

ziurkeno_zandukai

Giedrė primena, jog veido joga skirta Tau, jei:

 • Esi nepatenkinta laiko, patiriamų emocijų ir mimikos paliktais pėdsakais savo veide;
 • Pastebi veido pilkumą, akių paburkimą, veido odos apdribimą;
 • Išgyveni nuolatinę įtampą ar stresą;
 • Nori jaunatviško veido švytėjimo;
 • Nori rūpintis veido grožiu natūraliais būdais.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
plaukai būtų stiprūs ir sveiki
Grožis

Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki. Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus. Sėklos Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip […]

views 2395
celiulitas
Grožis

Geriausi maisto produktai, siekiant išvengti celiulito

Vienas iš mitų, kad celiulitas atsiranda tik viršsvorio turintiems žmonėms, yra neteisingas. Nuo jo kenčia ir lieknų kūno formų moterys. Dėl to, kad celiulito atsiradimą skatina per didelis moteriško hormono – estrogeno kiekis, per mažas fizinis krūvis ir išgeriamų skysčių kiekis. Celiulitas pažeidžia odos audinius, kur įvyksta struktūriniai pakitimai ir kaupiasi riebalai, sutrinka limfos mikrocirkuliacija. […]

views 1612
Grožis

8 patarimai, kad tavo oda šią vasarą atrodytų tobulai

Atėjus vasarai, daugelis atsipalaiduoja ir kartais pamiršta tinkamai pasirūpinti savo oda. Šiuo metu ypač svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo tiesioginės saulės spindulių, vandens, nešvarumų, perteklinio prakaitavimo, kas gali sukelti uždegiminius procesus ir neigiamai paveikti odos būklę. Tam. kad taip nenutiktų ir jūsų atostogų nesugadintų tokios problemos, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 8 patarimus, kurie padės tinkamai […]

views 1021

Kaip apsaugoti plaukus nuo šalčio? Ekspertės patarimai ir gudrybės

Atšalus orams plaukai patiria labai daug žalos iš aplinkos. Pradeda elektrintis, sausėti, veltis ir t.t. Priemonės, kurias naudojome rudenį tarsi praranda savo efektyvumą. Kas kaltas? Šaltis ir šildomos patalpos! Laimei, yra keli paprasti, tačiau genialūs būdai kaip apsaugoti plaukus nuo aplinkos veiksnių. Grožio salono „Greenas“ įkūrėja ir natūralių plaukų priežiūros priemonių sumanytoja atskleidė kelis būdus, […]

views 4739
šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos
Grožis

Pasaulinės 2017 metų šventinio laikotarpio šukuosenų tendencijos

Šiuolaikinės moters pasiruošimas šventėms toli gražu nebesiejamas su „bigudukais“ plaukuose. Šiemet atrodyti šventiškai bus kur kas lengviau, nes pasaulinės tendencijos diktuoja moterims palankias madas. Lengvi ir purūs plaukai, lengvos garbanos ir pažangi plaukų fiksacija be suklijuotų plauko efekto – šių metų TOP‘as! „Nebijokite „pasimatuoti“ naujo įvaizdžio, kuriam paprastai pritrūksta drąsos. Būkite drąsios ir išradingos – […]

views 2981