Grožis

Populiariausių plaukelių šalinimo būdų pliusai ir minusai: ką rinksitės jūs?

Publikuotas 2016 14 gruodžio views 8988
Populiariausių plaukelių šalinimo būdų pliusai ir minusai: ką rinksitės jūs? shutterstock.com

Depiliacija – neišvengiama moterų, ir vis dažniau vyrų, grožio rutinos dalis. Bene kiekvienas svajoja apie neskausmingas bei ilgalaikį efektą suteikiančias procedūras, tačiau tai, deja, ne visada suderinama. Pristatome populiariausius plaukelių šalinimo būdus bei aptariame jų pliusus ir minusus.

Skutimasis: pigu ir greita, bet ne itin efektyvu

Pliusai: vienas greičiausių būdų, kadangi švelnia oda galite džiaugtis jau po keleto minučių. Jei esate pakankamai atsargūs, skutimasis nesukelia jokio skausmo – plaukeliai nupjaunami ties odos paviršiumi. Be to, kartu tai vienas pigiausių depiliacijos būdų, kadangi peiliukų pakuotę galima įsigyti už kiek daugiau nei vieną eurą.

Minusai: didžiausia skutimosi bėda – įaugę plaukeliai. Skustuvas, paveikdamas folikulą, pakeičia augimo kryptį, todėl plaukeliai lieka tarsi „įkalinti“ po paviršiumi. Procedūros metu pašalinamas labai plonas odos sluoksnis, todėl jei didžiausias jūsų organas itin jautrus, skutimasis gali baigtis bėrimu ir/ar perštėjimu. Be to, paprastai plaukeliai atauga labai greitai – jau kitą dieną galite pajusti šiurkštų „ežiuką“. Skusdamiesi turite būti labai atsargūs, antraip galite įsipjauti ir susižeisti.

Depiliaciniai kremai: veiksmingi, tačiau tinka ne visiems

Pliusai: kremai nesukelia skausmo, kadangi per keletą minučių ištirpina plaukelius, o paskui juos tereikia pašalinti mentele arba nuplauti tekančiu vandeniu. Be to, procedūros neužima daug laiko, o vienos populiariausių firmų kremo tūtelė kainuoja apie 4 Eur.

Minusai: švelni oda, kurią norisi liesti vėl ir vėl, išsilaiko tik 3 dienas. Jei procedūros metu elgiamasi neatsargiai, pavyzdžiui, kremas paliekamas per ilgai, jis gali nudeginti ir suerzinti odą. Taip pat cheminės priemonės netinka storesniems plaukeliams, o jautresnės odos savininkams sudėtyje esančios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją.

Depiliacija vašku: labai efektyvu, bet kaip skausminga!

Pliusai: depiliaciją vašku dažniausiai renkasi besiruošiantys atostogauti, kadangi oda švelni ir glotni išlieka net 3-6 savaites. Procedūros metu plaukeliai išraunami su šaknimis, todėl vėliau atauga minkštesni ir plonesni, o pakuotė vienų populiariausių juostelių kainuoja tik apie 4 Eur.

Minusai: LABAI skausminga, ypač jei šalinate plaukus nuo jautresnių kūno vietų. Kaip ir po skutimosi, atsiranda įaugusių plaukelių, be to, vaškas kai kuriems sukelia alerginę reakciją. Procedūros kuriam laikui atveria poras, todėl nesunku pasigauti infekciją. Jei namuose plaukelius šalinate karštu vašku, atsiranda tikimybė nusideginti, o jei šaltu vašku – nepašalinti visų plaukelių.

Populiariausių plaukelių šalinimo būdų pliusai ir minusai: ką rinksitės jūs?

Populiariausių plaukelių šalinimo būdų pliusai ir minusai: ką rinksitės jūs?

Depiliacija cukrumi: ne taip saldu, kaip gali atrodyti

Pliusai: procedūros metu neįmanoma nusideginti, kadangi cukraus pasta pašildoma tik iki žmogaus kūno temperatūros. Tuo pačiu oda šveičiama, todėl sumažėja įaugusių plaukelių tikimybė, o didelis cukraus kiekis neleidžia daugintis bakterijoms. Plaukeliai atauga vis silpnesni, o glotni oda išsilaiko 3-6 savaites.

Minusai: didžiausia problema – skauda ne mažiau negu depiliuojant vašku. Jei procedūrą atliekate namuose, iš pradžių labai sunku įvaldyti techniką ir pasigaminti tikrai veiksmingą pastą. Tuo tarpu lankydamiesi pas specialistus kaip reikiant ištuštinsite piniginę.

Epiliatoriai: procedūros turintiems kantrybės

Pliusai: epiliatoriai nėra pigūs, tačiau tai – ekonomiškas sprendimas: kokybiškas prietaisas be jokių papildomų išlaidų tarnaus keletą metų. Juo net ir trumpiausius plaukelius galima šalinti nuo bet kurios kūno vietos, o procedūra nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Beje, vėliau plaukeliai atauga plonesni.

Minusai: skauda taip pat, kaip ir depiliuojant vašku ar cukrumi. Reikalauja daug laiko ir kruopštumo, todėl norint džiaugtis švelnia tarsi šilkas oda prireikia nemažai kantrybės. Prietaisas gali sudirginti odą ir taip sukelti bėrimą, didelė įaugusių plaukelių tikimybė. Be to, dauguma epiliatorių – triukšmingi.

ELOS™ technologija: lengvas „sudie“ plaukeliams

Pliusai: grožio ir estetikos studijoje „Skinny“ atliekama plaukelių šalinimo ELOS™ technologija procedūra tinka visiems odos tipams, o plaukeliai šalinami nuo visų kūno sričių. Palyginus neskausminga, kadangi jaučiamas tik švelnus dilgčiojimas. Nelieka bėrimo, įaugusių plaukelių ir nudegimo požymių. O geriausia tai, kad su galvos skausmą keliančiais plaukeliais atsisveikinama visam laikui – jie nebeatauga!

Minusai: priklausomai nuo vietos, kurioje šalinami plaukeliai ir nuo jų tankumo bei struktūros, gali neužtekti vienos procedūros. Be to, kaina didesnė nei anksčiau minėtų procedūrų, tačiau plaukeliai nebeatauga, todėl ilgalaikėje perspektyvoje sutaupote ne tik pinigų, bet ir laiko.

 ilgalaikis plaukelių šalinimas

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 866
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1771
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2504
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1885
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 2067