Oda – mūsų sielos veidrodis

Publikuotas 2017 24 balandžio views 6960
mūsų sielos veidrodis

Galbūt niekada nesusimąstėte, bet neigiamos emocijos kenkia mūsų odai. „Gamtos grožio formulė“ jums patars, kaip išvengti kenksmingo poveikio odai, kurį sukelia stresas, nerimas bei liūdesys.

Ar jus lengva pravirkdyti? Jeigu skaitote kokią nors liūdną istoriją, žiūrite liūdną romantinį filmą, ar dažnai ieškote vienkartinių nosinaičių ašaroms šluostytis? O gal esate perfekcionistė ar darboholikė? Nėra nieko blogo būti jautria arba ambicinga asmenybe, tačiau  turite žinoti, kad visos šios savybės neigiamai veikia jūsų odą.

80% odos problemų turi psichologinę kilmę

Jautri oda yra paveldima, tačiau ne visada nuo pat gimimo veido oda būna jautri. Odos jautrumas gali kisti ar atsirasti bėgant laikui, nepriklausomai nuo amžiaus ar jūsų odos tipo, kuris buvo iki šiol. Amerikiečių mokslininkai susirūpinę, kad žmonių, turinčių jautrią odą skaičius didėja. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad 80% odos problemų turi psichologinę kilmę. Labai tikėtina, kad emocianalūs žmonės turi jautrią odą, nes mūsų oda yra glaudžiai susijusi su smegenimis ir nervų sistema. Daugybė Amerikoje atliktų tyrimų rodo, kad yra itin glaudus ryšys tarp smegenų ir odos. 2001 metais buvo nustatyta, kad žmonių, kurie nuolatos patiria stresą, oda tapo jautresnė ir dažniau išberta.

Oda – mūsų sielos veidrodis

Oda – mūsų sielos veidrodis

Kaip stiprinti jautrią odą?

Nesvarbu, kokia jūsų odos būklė yra dabar, galime rekomenduoti daug būdų, kaip ją stiprinti. Jautrios odos kasdieninei priežiūrai svarbu rinktis lengvas, jos neerzinančias priemones. Turintiems odos problemų mokslininkai pataria būtinai sumažinti streso kiekį savo gyvenime. Kovoti su stresu jums padės meditacija, sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Taip pat labai svarbu jautriai odai naudoti tinkamus grožio produktus bei rinktis saugią, kuo natūralesnę kosmetiką.

Meditacijos poveikis odai

Dienos meditacija yra vienas geriausių būdų kontroliuoti savo emocijas ir padėti sumažinti jautrios odos būklę. Meditacija atpalaiduoja nervų sistemą bei sumažina stresą, todėl jautri oda išlieka stabilesnė. Jei neturite daug laiko, pabandykite medituoti bent 10 minučių per dieną. Po dviejų ar trijų savaičių, jūs pradėsite pastebėti teigiamą poveikį, žinoma, svarbu tai daryti reguliariai. Meditacija padeda stiprinti imuninę sistemą, didina ląstelių regeneraciją į kraujotaką ir mažina kraujo spaudimą. Žmonės, kurie medituoja taip pat patiria 40% mažiau streso, o tai teigiamai veikia ir veido odą. Jūs galite pradėti medituoti jau dabar, šią akimirką. Viskas, ką turite daryti, tai užmerkti akis, kvėpuoti lėtai. Svarbu sutelkti dėmesį į kvėpavimą, tik ten dabar turi būti jūsų mintys. Raminkite savo mintis ir nuraminsite savo odą.

Oda – mūsų sielos veidrodis

Oda – mūsų sielos veidrodis

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai