Jei esate iš tų, kurie visą laiką svajoja, kaip grįš namo, užsimaus sportinius batus ir bėgs, tuomet jūsų virtuvėje būtinai turėtų būti stiklainis medaus.
Nors ilgą laiką medų bandyta demonizuoti, nes kai kurie sako, kad jei jo suvartosime daug, galime sutrikdyti cukraus kiekį, tai nėra visiška tiesa. Neneigsime, kad medus yra maistas, kuriame daug cukraus, tačiau jo kokybė aukšta, nes tai natūralus cukrus, kurį mūsų organizmas įsisavina puikiai.
Medus turi daug raumenims reikalingų mineralų, būtent dėl to jis yra vienas geriausių restauravimo priemonių po sporto.
Sportuodamas mūsų kūnas sunaudoja gliukozės atsargas, todėl cukraus lygis organizme smarkiai sumažėja, jei neturėsime reikiamo gliukozės kiekio, neturėsime energijos, reikalingos didelio intensyvumo veiklai. Be to, po treniruotės gali pradėti skaudėti galvą.
Meduje yra natūralių cukrų: fruktozės ir gliukozės, todėl jis yra puikus paprasto cukraus šaltinis, kurio reikia jūsų kūnui judant ir atsigaunant, kai raumenų glikogeno atsargos yra išeikvotos. Meduje taip pat gausu mineralinių medžiagų (geležies, cinko, seleno, jodo, natrio, magnio, fosforo, kalio, kalcio), A ir B grupės, C, D, E vitaminų, niacino, folio rūgšties.
Žinoma, labai svarbu medų naudoti tinkamai, kad jis neprarastų savo naudingųjų savybių. Jas medus praranda aukštoje temperatūroje, todėl jį vartoti reikėtų šaltą. Medų reikėtų laikyti moliniame arba stikliniame, bet ne plastikiniame inde. Dažnai skanaujama skystu medumi, bet daugiau naudingųjų savybių turi senesnis medus.