Grožis

Karpos: atsiradimo priežastys ir jų gydymas

Publikuotas 2016 22 spalio views 13840
Karpos: atsiradimo priežastys ir jų gydymas shutterstock.com

Karpos – menkas malonumas, kuris gali varginti ilgą laiką. Ar žinote, kad karpų gydymas visų pirma prasideda nuo imuniteto stiprinimo? Apie tai, kas yra karpos ir dėl ko jos atsiranda, ar jas būtina naikinti ir ko nedaryti joms atsiradus, pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.  

Karpos tai…

Karpos yra virusinis odos susirgimas, t.y. jų sukėlėjai yra virusai. Karpomis galima užsikrėsti tiesioginio kontakto metu, t.y. per asmeninius daiktus, per bendro naudojimo daiktus, pavyzdžiui, rankšluosčius, netgi spaudžiant ranką pasisveikinimo metu galima užsikrėsti karpomis. Todėl neretai karpos ir atsiranda tose vietose, kurios dažniausiai kontaktuoja su įvairiais paviršiais, t.y. padai ir delnai. Be to, pačios nemaloniausios karpos yra ponaginės, o būtent jomis jūs galite apkrėsti save patys. Kitaip tariant,  jeigu krapštote nagu savo karpą, tai neilgai trukus turėsite karpą ir po piršto nagu.  

Dar reikėtų pažymėti, kad įvarius odos darinius kartais neteisingai mes vadiname karpomis. Pavyzdžiui, yra tokie odos dariniai kaip papilomos kaklo srityje arba tam tikri odos suragėjimai vadinami seborėjinėm keratozėm, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Tačiau  nei vienos, nei kitos nėra virusinės kilmės, todėl jeigu atsiranda darinys panašus į karpą, tai dar nereiškia, kad tai tikrai yra karpa, kad tai yra virusinės kilmės darinys. Dėl to visada geriau kreiptis į gydytoją išsiaiškinti to darinio kilmę ir tik tada imtis savigydos, to darinio naikinimo.

Ar karpos pavojingos?

Na, žodis „pavojingos“ čia gal nelabai tinka. Vis tik tai yra virusas, karpos gali plisti ir jeigu žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi gali išplisti labai plačiai, todėl, be abejo, karpas naikinti tikrai reikia.

shutterstock.com

shutterstock.com

Karpų gydymas

Apskritai karpų gydymas yra sudėtingas klausimas. Kartais žmonės ateina ir sako: „Na, išimkit man tą karpą, čia aš bandau ir bandau, bet niekas nesigauna, tad čia jau reikės medikų pagalbos, išimkit ir tuo viskas baigsis.“ Tačiau nėra viskas taip paprasta, karpa nėra koks grybas, kurį tu išrovei kaip žmonės sako „su šaknimis“ ir karpos nelieka. Ne, karpa kaip darinys, kurį mes matome yra pasekmė, priežastis yra virusas, kuris gali glūdėti ir labai giliai. Jeigu žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi, mes galime gydyti karpą kojose, o tuo pat metu, karpos gali atsirasti rankose. Tad reikėtų nusiteikti, kad karpų gydymas gali būti ir ilgas procesas.

Karpų gydymas susideda iš dviejų svarbiausių etapų: organizmo stiprinimo ir išorinio gydymo. Nebūtinai karpos išėmimas chirurginiu būdu reikš arba garantuos sėkmingą pabaigą. Karpas galima gydyti keleriopai: galima tepti įvairiais vaistais, neatmetu galimybės gydyti ir įvairiom gamtos sukurtom priemonėm, pavyzdžiui, karpažolė yra visai puiki priemonė. Arba tam tikrais pieštukais, tirpalais, tepalais, kuriuos galima įsigyti vaistinėje. Karpas galima šaldyti azotu, tai yra vadinama krioterapija, karpas galima gydyti elektra, tai vadinama elektrokoaguliacija arba elektros kaustikos pagalba. Karpas galima gydyti ir chirurginiu būdu, t.y. iššlifuoti lazeriu arba tiesiog išoperuoti. Tačiau nei vienas iš šių išvardytų būdų nėra ženkliai efektyvesnis vienas už kitą, nes, kaip jau minėjau, net jeigu mes išpjausime karpą, bet žmogaus imunitetas bus silpnas, toje gydymo ložėje, karpos gijimo vietoje, gali ataugti dar didesnė karpa.

Dėl to karpų gydymą visuomet pradedu nuo imuniteto stiprinimo – tai yra svarbiausia dalis. Su virusu turite kovoti jūs patys, jūsų organizmas turi prisidėti prie tos kovos su virusu, kad būtų gautas geresnis rezultatas.

Drėgmė ir masažas – karpų draugai

Karpos labai mėgsta du dalykus: drėgmę ir masažą. Jeigu rankos ir kojos linkę prakaituoti, jeigu lankote baseiną, jeigu nusiplovę rankas ar kojas nuolat jas paliekate drėgnas, karpoms tai vienas malonumas. Be to, atkreipkite dėmesį, ar  neturite įpročio susinervinę, ar tiesiog kalbėdami, laikyti pirštų ant karpos ir ją krapštyti, nes tai karpoms yra masažas. Įvairūs tokie būdai, kuriuos dažnai žmonės daro, kaip pavyzdžiui, padildinimas dildute ar pakrapštymas žirklutėmis, nepadeda, o tik stimuliuoja karpas.  

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 427
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1421
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2137
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1553
Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims
Grožis

Minimalistiniai rankų darbo auskarai ypatingoms moterims

Moteris mėgsta puoštis ir tai nėra jokia naujiena. Sunku rasti moterį, kuri nenorėtų pasidabinti išskirtiniais, kokybiškais ir elegantiškais aksesuarais. Vienas iš tokių aksesuarų yra ir minimalistiniai rankų darbo auskarai. Kokioms progoms tinka minimalistiniai rankų darbo auskarai? Rankų darbo minimalistiniai auskarai yra itin universalus pasirinkimas. Jie puikiai tinka kaip aksesuaras, papuošiantis bet kurį šventinį įvaizdį. Šie […]

views 1787