Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Publikuotas 2024 25 gegužės views 428

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų miegą, būtiną tinkamam jo vystymuisi?

 

Ar įmanoma sureguliuoti naujagimio miegą?

 

Iki trijų mėnesių amžiaus naujagimis neskiria dienos ir nakties ir paprasčiausiai užmiega tada, kai jaučia poreikį. Be to, iš pradžių kūdikis negamina melatonino – hormono, atsakingo už poilsio ir aktyvumo ciklo reguliavimą (melatoninas pasisavinamas su motinos pienu, todėl jei maitinate krūtimi, jūsų mažylis greičiau stabilizuos dienos ir nakties ritmą). Dėl šių priežasčių naujagimiui iš pradžių yra sunkiau nustatyti miego grafiką, nors yra keletas būdų, kaip užtikrinti gerą nakties miegą.

 

Kaip užmigdyti kūdikį ir užtikrinti kokybišką jo miegą?

 

  • Dienos metu kuo daugiau būkite šviesoje. Veskite kūdikį pasivaikščioti, ypač saulėtais rytais.
  • Likus 2 valandoms iki nakties miego pasirūpinkite, kad namuose būtų tamsu, prireikus užtraukite užuolaidas ir naudokite prislopintos šviesos šaltinius.
  • Prieš miegą neleiskite nei sau, nei kūdikiui matyti mėlynos šviesos (jokių išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ar televizorių ekranų), nes ji trikdo melatonino išsiskyrimą.
  • Jei naktį reikia pervystyti ar pamaitinti mažylį, nedekite šviesos, kraštutiniu atveju rinkitės silpną, šilto atspalvio šviesą atspalvyje.
  • Užtikrinkite, kad kūdikio gyvenimas vyktų pagal tam tikrą schemą – nekeiskite maudymosi laiko ar miego vietos.

 

Kas gali sutrikdyti ramų kūdikio miegą?

 

Būna atvejų, kai kūdikis miega neramiai ir nervingai. Dažna to priežastis – kolikos ir kitos skausmingos būklės. Jei pastebėjote, kad kūdikio pilvukas išsipūtęs, o prieš pabudimą kūdikis verkia ir ištiesia kojas, galite tai įtarti. Pabandykite uždėti šiltą pagalvėlę ant jo pilvo.

 

Kita mažylio skausmo priežastis yra dygstantys dantys. Kai kurie kūdikiai tuomet net karščiuoja, todėl nėra jokių galimybių ramiai ir ramiai išsimiegoti. Kaip galite padėti savo kūdikiui? Galite jam švelniai masažuoti dantenas arba naudoti specialius tepalus ir kitas saugias skausmą malšinančias priemones.

 

Taip pat įprasta, kad kūdikis neramiai miega, kai jo nervų sistema vystosi greičiau nei įprastai. Tai vadinamieji raidos šuoliai – kelias dienas kūdikis ne tik blogiau miega, bet ir apskritai tampa labiau verksmingas ir dirglus, o paskui staiga įgyja naują įgūdį (tėvų nuostabai ir džiaugsmui). Raidos šuoliai kiekvienam kūdikiui pasireiškia skirtingai – norint gauti pagalbos ir lengviau juos įveikti, galite pasikonsultuoti su kūdikių miego specialistais, kurie individualiai įvertinę situaciją pateiks geriausių patarimų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai