Grožis

Kaip skaityti kosmetikos etiketes?

Publikuotas 2016 22 birželio views 8411
Kaip skaityti kosmetikos etiketes? shutterstock.com

Kosmetikos reklamos žavi vienas už kitą patrauklesniais produktais, praturtintais daugybe mūsų organizmui naudingų medžiagų. Visgi net garsiausių prekės ženklų atstovai yra linkę nutylėti tikrąjį jų kiekį bei kokių toksiškų ingredientų galima rasti organiškais vadinamų produktų sudėtyje. Atidžiai perskaitykite šį gidą ir daugiau niekada nebeįkliūsite į reklamos pinkles.

Organiški produktai – pilni chemijos?

Kosmetikos_sertifikataiEkologijai tapus itin madingai, vis daugiau produktų puošiasi „eko“ arba „organiškas“ etiketėmis. Visgi neskubėkite į pirkinių krepšį dėti pirmos pasitaikiusios kosmetikos priemonės, nes labai dažnai „ekologiškuose“ produktuose natūralios medžiagos sudaro vos 50% (o kartais ir dar mažiau) ingredientų.

Kadangi įstatymų spragos leidžia manipuliuoti pavadinimais, atidžiai tyrinėkite etiketes bei kliaukitės visame pasaulyje pripažintais natūralios kosmetikos sertifikatais. Štai keletas jų:

„Angelų dulkės”: sukta gamintojų technika

Nemaža dalis kosmetikos gamintojų pristatydami savo produktus naudoja „Angel dusting” techniką: nurodydami ingredientus nuslepia jų kiekį, kuris, labai dažnai, yra nepakankamas tam, kad teigiamai veiktų odą. Pavyzdžiui, vitaminas C yra puikus antioksidantas, padedantis kovoti su senėjimu, tačiau jo turinti priemonė bus efektyvi tik tuomet, jei naudingoji medžiaga sudarys bent 10% produkto.

Šios suktos technikos galima išvengti labai paprastai  – skaitant etiketes. Anot įstatymų, gamintojai ingredientus turi surašyti eilės tvarka pagal kiekį (nuo didžiausio iki mažiausio). Jei vitaminas C arba hialurono rūgštis puikuojasi pačiame sąrašo gale, tikimybė, kad produktas bus išties veiksmingas, labai maža.

Beje, jei ant kosmetikos priemonės rasite užrašą „be parabenų“ (ar be kitų žmogaus sveikatai žalingų medžiagų), tai dar nereiškia, jog vietoj jų nebuvo naudojamas kitas kenksmingas chemikalas.

Kada kosmetika darosi nebesaugi?

Niekam ne paslaptis, jog kosmetikos gamyboje naudojama nemažai žalingų chemikalų. To priežastis – nedideli jų kiekiai, kurie, manoma, turėtų būti nekenksmingi žmogaus sveikatai. Visgi per dieną naudojame ne vieną higienos priemonę (šampūnas, kondicionierius, dantų pasta, kremas, kosmetika), todėl kenksmingų medžiagų kiekis gerokai išauga. Prieš pirkdami bet kokį produktą, pasitikrinkite, ar jo sudėtyje nėra šių chemikalų:

Kosmetikos_chemikalai

 

NE putojančiam muilui

Natrio laurilsulfatas (sodium lauryl sulphate), etiketėse nugulantis kaip SLS arba SLES – itin stiprus chemikalas, naudojamas ne tik kosmetikos, bet ir buitinės chemijos gamyboje. Pirmiausia jo poveikis gali pasireikšti išsausėjusia ir sudirginta oda, tuo tarpu ilgalaikis vartojimas gali pažeisti net kepenis ir plaučius.

Norėdami išvengti kenksmingo chemikalo, vadovaukitės šia taisykle: jei muilas labai putoja, vadinasi, jo sudėtyje yra SLS. Be to, pirkdami higienos priemones, atkreipkite dėmesį į jų pH: kuo labiau skaičius nutolęs nuo 5,5, tuo labiau kenkia produktas.

Labiausiai mus puošia ne storas makiažo sluoksnis, o gera savijauta. Todėl norėdami išvengti kenksmingo kosmetikos poveikio, geriau naudokite mažiau, tačiau kokybiškesnių produktų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Moters veidas – ypatingas ir juo būtina rūpintis

Tiesa, jog moters veidas yra jos pasididžiavimas, todėl svarbu rūpintis jos priežiūra ir grožiu. Vienas iš pagrindinių veido priežiūros produktų yra veido kremas, kuris atlieka kelias svarbias funkcijas, siekiant išlaikyti odą sveiką, minkštą ir jaunatvišką. Veido kremas yra ne tik kosmetikos priemonė, bet ir svarbus odos priežiūros produktas, turintis įvairių privalumų. Drėkinimas ir maitinimas. Kruopštus […]

views 124
Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?
Grožis

Kokie plaukų formavimo prietaisai negadina plauko?

Ne paslaptis, kad karštis daugiau ar mažiau paveikia mūsų plaukus, tad formuodami įvairias šukuosenas, rizikuojame juos pažeisti. Visgi, tai puikiai supranta ir plaukų formavimo prietaisų gamintojai: jie nuolat stengiasi atrasti naujų technologijų, kurios leistų formuoti plaukus kuo mažiau juos pažeidžiant. Šį kartą aptarsime keletą populiariausių prietaisų. Dyson Supersonic plaukų džiovintuvai Šie plaukų džiovintuvai sukurti taip, […]

views 980
Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?
Grožis

Kokius kosmetikos gamintojus verta pasirinkti?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su skirtingomis odos problemomis ir iš jos priežiūrai skirtų priemonių tikisi skirtingų savybių – būtent dėl to sunku nuspręsti, kurios iš jų iš tiesų yra geriausios. Visgi, šiuo atveju verta atkreipti dėmesį į prekinį ženklą: žymiausi gamintojai ne veltui pelnė pirkėjų pasitikėjimą – tokios kompanijos dažniausiai yra orientuotos į nepriekaištingą odos […]

views 1883
Balti dantys: kaip to pasiekti?
Grožis

Balti dantys: kaip to pasiekti?

Balti dantys – estetiškos šypsenos atributas. Nesunku pastebėti, kad baltus dantis norime turėti kiekvienas. Tačiau, kaip to pasiekti? Gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurios jus priartins ypač tviskančios šypsenos, o kai kurios iš jų tokios paprastos, kad net nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie reguliariai mėgaujasi braškėmis, turi baltesnius […]

views 2610
Plaukų priežiūra žiemos sezonu
Grožis

Plaukų priežiūra žiemos sezonu

Atšiaurus žiemos oras būna negailestingas ne tik odai, bet ir plaukams. Saugokite savo plaukus ne tik nuo arktinio šalčio ar gūsingo vėjo, bet ir nuo elektrinimosi bei šilto patalpų oro. Laikantis šių patarimų pavasario sulauksite spindinčiomis sruogomis. Dėvėkite kepurę Kepurės dėvėjimas žiemą plaukus saugo nuo sauso oro lauke, sniego, vėjo ir lietaus. Neverta jaudintis dėl […]

views 1981