Kaip prižiūrėti odą ir plaukus atostogų metu?

Publikuotas 2024 17 balandžio views 188

Atostogos saulėtame krašte – tai apie ką svajoja daugelis poilsio išsiilgusių žmonių. Kraunant lagaminą, itin svarbu apgalvoti, kokie daiktai bus reikalingi atostogų metu. Be drabužių, aksesuarų į lagaminą svarbu įsidėti ir odos bei plaukų priežiūros priemonių. Juk nesinori kelionės metu gauti saulės smūgio, nudegti ar grįžti su išsausėjusiais plaukais. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai prižiūrėti odą ir plaukus kelionės į saulėtus kraštus metu.

Odos priežiūros ypatumai

Atostogų metu itin svarbu laikytis įprastos odos rutinos. Žinoma, ne visas priežiūros priemones reikia vežtis į kelionę, tačiau būtiniausias priemones būtina įsidėti į lagaminą. Kaip ir kasdien, taip ir atostogų metu reguliariai valykite veido odą ryte ir vakare. Be to, kelionės metu aplinkos ir oro sąlygos dažnai keičiasi – nuo sausos oro lėktuve iki intensyvaus vėjo ir kaitrios saulės lauke. Dėl to svarbu pasirūpinti tinkamu odos drėgmės lygiu. Dėl to vakare rekomenduojama ant veido užsidėti kaukę, o kūną ištempti drėkinančiu kremu, losjonu ar kita drėkinančia priemone.

Visgi, atostogaujant svarbiausia naudoti apsaugines priemones nuo saulės. Kadangi ultravioletiniai saulės spinduliai odai gali pakenkti esant debesuotai, apniukusiai ar darganotai dienai, apsaugines priemones reikia naudoti kasdien. Apsauginis kremas nuo saulės gali:

  • sumažinti melanomos riziką,
  • apsaugoti nuo ankstyvo odos senėjimo;
  • Išvengti nudegimų.

Veiksmingai odos apsaugai nuo UVA ir UVB spindulių reikėtų naudoti kremą, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Vis dėlto, jeigu atostogaujate vasaros sezonu Egipte, Turkijoje ar Graikijoje, naudokite didesnę apsaugą turinčias priemones. Tam geriausi kremai, kurių SPF rodiklis yra 50 ar net daugiau.

Plaukų priežiūros ypatumai

Kaitri saulė, sausas oras ir sūrus jūros vanduo daro neigiamą įtaką ne tik odai, bet ir plaukams. Šie dažniausiai išsausėja ir ima šakotis. Dėl to dar prieš atostogas patariama intensyviau drėkinti savo plaukus. Tam naudokite plaukų kaukes ir aliejus, pavyzdžiui, jojobos aliejų, kuris veiksmingai drėkina ir saugo plaukus nuo išsausėjimo.

Išsimaudę sūriame jūros ar chemiškai paveiktame baseino vandenyje, kuo greičiau išsiplaukite plaukus. Kuo ilgiau tokį vandenį paliksite plaukuose, tuo labiau šie bus pažeidžiami. Be to, atostogų metu plaukus plaukite švelnesniu šampūnu nei įprastai. Taip pat naudokite plaukų kondicionierių, aliejų ar kitas priemones, kurias naudojate kasdien. Galiausiai, galvos apdangalai – būtini.

Atsižvelgę į aukščiau pateiktas įžvalgas, grįšite iš atostogų ne tik saugiai įdegę, bet ir su sveikai blizgančiais plaukais. Be viso to, neleiskite organizmui dehidratuoti ir kasdien išgerkite daug vandens. Kartu su savimi visur nešiokitės vandens buteliuką ir venkite intensyvios saulės per pietus. Tokiu atveju tiek prabangios, tiek pigios kelionės į Graikiją metu galėsite sklandžiai mėgautis kokybišku laiku kartu su artimaisiais.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai