Kaip miegas veikia mūsų odą?

Publikuotas 2017 24 balandžio views 6272
Kaip miegas veikia mūsų odą Kaip miegas veikia mūsų odą

Oda yra sudėtingas organas, kuris veikia kaip kūno laikrodis skirtingu paros metu. Jos poreikiai taip pat skiriasi priklausomai nuo dienos ar nakties režimo. Tai veikia ir skirtingas odos funkcijas.

Mūsų organizmas veikia tam tikru ritmu, kiekvienas iš mūsų turime savo individualų ritmą. Prisitaikydami prie jo pageriname savo sveikatą, kuri tiesiogiai priklauso nuo to, kiek valandų miegame. Medicina įrodė, kad optimalus miego laikas daugumai žmonių  yra  8-9 valandos. Pažeidus šią tvarką artėjama prie organizmo išsekimo.Kaip miegas veikia mūsų odą

Miegas yra būtinas aktyviam odos darbui! Geriausia eiti miegoti iki vidurnakčio, apie 10-11 valandą nakties. Vidurnaktį išsiskiria augimo hormonas, kuris svarbus odos atsinaujinimo procesams. Geriausias ir kokybiškiausias miegas būna gerai išvėdintoje, vidutinės temperatūros patalpoje, švarioje, natūralaus audinio patalynėje.

Miegant oda regeneruojama 2 kartus greičiau nei budrumo metu, kai organizmas sprendžia labai skirtingas problemas ir oda turi save apsaugoti nuo aplinkos agresijos ir vidinės intoksikacijos. Miegant oda atgauna savo pagalbinio audinio elementus, kurie užkerta kelią giliųjų raukšlių susidarymui. Būtent tada, kai miegame kosmetika geriausiai veikia mūsų odą.

Miego metu oda yra laisva nuo makiažo, o veido raumenys atsipalaidavę. Kosmetika gali lengvai prasiskverbti į odą ir turi didžiausią poveikį.  

Miego trūkumo neįmanoma kompensuoti nei sveikesne mityba, nei dirbtiniu organizmo stimuliavimu – kofeinu ar energetiniais gėrimais. Miegas yra būtinas! Jo trūkumas sukelia stiprų stresą, o jis, kaip žinome,  sukuria naujas odos problemas.

Kaip miegas veikia mūsų odą

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai