Prieš porą metų aktorė ir plaukų ikona Jennifer Aniston trumpai nurėžė savo garbanas ir pripažino, jog tai buvo būtina dėl žalos, kurią padarė tiesinimas keratinu. Remiantis įvairiomis žiniomis, braziliški plaukų tiesinimo gydymai tapo kontraversiški. Dėl potencialios rizikos sveikatai, išreikšta daugybė gąsdinančių kaltinimų, konfliktų ir įspėjimų. Tad ar šios plaukų gydymo ir tiesinimo priemonės patikimos?
Braziliškas plaukų tiesinimas arba plaukų tiesinimas keratinu yra prabangi procedūra, sumažinanti vėlimąsi, plaukai tampa lygūs, glonūs ir atgauna blizgesį. Tai salone atliekama užtepimo procedūra, kuomet naudojamas ypač karštas tiesintuvas, suskaidant ryšį tarp plauko disulfidų. Žadamas rezultatas – šilko švelnumo, nesigarbanojantys plaukai, kurie turėtų tokie išlikti net iki trijų mėnesių. Brazliškas plaukų tiesinimas atrodo tarsi pasakiškas gydymo metodas moterims, kurios neturi laiko. Tačiau, iš tiesų, jis ne visada toks nuostabus.
Didžiausią pavojų plaukams kelia šioje procedūroje naudojami formaldehidas ir/arba metileno glikolis, formalinas, metanolis ar metantiolis. Šie virsta formaldehidais, įvykus tam tikrai cheminei reakcijai. Šios medžiagos priskiriamos kancerogenams (vėžį sukeliančioms medžiagoms). Svarbiausia, kad pasitaiko ir šių medžiagų turinčių formulių, kurios pažymimos kaip natūralios, organiškos ar „be formaldehido“. Taigi, pasiryžus atlikti tiesinimo keratinu procedūrą, itin svarbu yra pasikonsultuoti su patikimu meistru ir kritiškai pažiūrėti į etiketes bei išsiaiškinti apie naudojamas priemones. Paklauskite, ar priemonėje yra formaldehido ar jį išleidžiančių medžiagų. Jeigu atsakymas neigiamas, pasiaiškinkite, kokia būtent medžiaga turi tiesinamąjį poveikį.
Kitas dalykas, kurio neišvengsite, jeigu pasirinksite šią procedūrą, yra karšta temperatūra, kuri yra privaloma, uždarant plauko žvynelius ir medžiagas juose. Jeigu jūsų plaukai ploni ir silpni, karščiausias tiesinimo žnyplių nustatymas gali padaryti nepataisomą žalą. Vis dėlto, patyrę specialistai geba parinkti optimalią jūsų plaukų struktūrai temperatūrą ir sumažinti šį pavojų – būtent todėl yra svarbu, kad prieš tai būtų įvertinama plaukų būklė ir tiesinimas pritaikomas toks, koks tiktų jūsų plaukams.
Ilgalaikis plaukų tiesinimas, kaip ir visos procedūros, tobulėja. Yra atsiradę pakaitalų kenksmingoms medžiagoms (pvz., glioksilo rūgštis), deja, jos ne visada bus tokios efektyvios kaip anksčiau minėtos toksiškos medžiagos. Be to, poveikis taip pat gali išlikti trumpiau. Tad kad žinotumėte, ko tiksliai tikėtis, atlikite šią procedūrą pas patikimą meistrą, kuris negailėtų laiko konsultacijai. Jeigu jums teigiama, kad priemonės yra natūralios ir nekenksmingos, nepatingėkite to dar kartą patikrinti. Jeigu vis dėlto renkatės rizikuoti, atminkite, kad tokios procedūros nerekomenduojama daryti daugiau nei 3 kartus per metus.