Gydytoja Asta Dumbliauskienė: 7 taisyklės tobulos odos link

Publikuotas 2017 26 balandžio views 25767
Tavo Tobula Oda Gydytoja Asta Dumbliauskienė

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė, 1997-aisiais tapusi „Mis Lietuva“, įsitikinusi, kad taisyklių ir normų gyvenime yra mažai. Vis dėlto kalbant apie sveiką ir gražią odą kai kurie standartai, pasak jos, turėtų būti išlaikomi.

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė, 1997-aisiais tapusi „Mis Lietuva“, įsitikinusi, kad taisyklių ir normų gyvenime yra mažai. Vis dėlto kalbant apie sveiką ir gražią odą kai kurie standartai, pasak jos, turėtų būti išlaikomi.
Savo pacientams gydytoja dažnai rekomenduoja pasitikrinti, ar jiems užtenka vitamino D. Šis vitaminas labai svarbus ir odos kokybei.

Pirmoji taisyklė norint, kad veido oda būtų sveika ir graži, pasak dermatologės, − jos neliesti.
„Visi mes žinome, kad veido liesti nereikia, bet vis tiek tai darome ir tarsi nevalingai jį čiupinėjame. O tai anksčiau ar vėliau paskatins spuogų atsiradimą. Tai labai svarbi taisyklė“, − sakė A.Dumbliauskienė.
Žinoma, čia moteris nekalba apie veido masažus ar veido jogą. Kai veidą liečia profesionalas, kuris žino, ką daro, kurio rankos ir aplinka yra sterili, nerimauti nevertėtų.

„Ir savo pacientėms sakau, vis žvilgtelėkite į įsivaizduojamą veidrodį. Kur jūsų rankos? Prie nosies ar prie smakro, o gal trinate kaktą? Tai blogi įpročiai, kurių reikia pasistengti atsikratyti. Čia kalbame ne apie ką kitą, o apie higieną.
Dėl to patarčiau bent kartą per kelis mėnesius dezinfekuoti ir mobilųjį telefoną – nėra nešvaresnio daikto už šį! O juk šis prietaisas prie mūsų veido liečiamas gana dažnai. Ir rankos ne visada būna švarios, kai atsiliepiame telefonu“, − sakė gydytoja.

Gydytoja Asta Dumliauskienė: 7 taisyklės tobulos odos link

Gydytoja Asta Dumliauskienė: 7 taisyklės tobulos odos link

Antroji taisyklė – nespaudinėti ir nekrapštinėti. Kad spuogus spausti negerai, žino visi, tačiau tik retas susilaiko ir iš tiesų nekiša nagų prie iškilusio spuogelio.
Asta čia griežta – toks elgesys gali privesti prie kraujo užkrėtimo ir net baigtis mirtimi. Ji žino realų atvejį, kai spuogą ant kaktos išspaudęs jaunuolis užkrėtė kraują ir iškeliavo Anapus.
„Nesėkmingai spaudžiamas pūlingas spuogas gali tapti didele nelaime. Ką daryti? Yra 101 būdas be spaudimo susidoroti su tuo nepageidaujamu spuogu: dezinfektantai, specialūs kremai, džiovikliai ir pan.
Juk spaudimo metu ta pati jėga, kuria mes spaudžiame, taip pat pasidalija ir į viršų, ir į apačią. Mes niekada neišspausime viso turinio – dalis jo nueina gilyn“, − pasakojo dermatologė.

„Veido krapštinėtojus“ Asta juokais vadina atskira kategorija žmonių. Ir tai, pasak jos, ne tik jaunuolių bėda. Veidą, įsitikinusios, kad jis yra užterštas, nešvarus, krapšto ir solidaus amžiaus ponios.
„Veidas nėra šiukšlių dėžė, kurią reikia nuolat valyti. Kažką matote savo porose? Bet juk tai nėra nešvarumai! Riebaus tipo veido odos turėtojų riebalų liaukos visada veikia aktyviau, o poros bus šiek tiek didesnės, jos niekada nebus tuščios skylutės.
Tačiau tai nėra šiukšlės ar purvas! Kada aš veidą vadinu nešvariu? Kai jį plaunate ir matote, kad bėga juodas vanduo. Greičiausiai valėte suodžius“, − šypsojosi A.Dumbliauskienė.

Be to, kuo dažniau šalinsime sekretą iš porų, tuo greičiau jos vėl užsipildys. Veidas tikrai netaps švaresnis, atvirkščiai – krapštinėdami poras mes tik paskatinsime riebalų liaukas dar labiau gaminti sekretą ir taip „gintis“ nuo persekiotojų.

7 taisyklės tobulos odos link

7 taisyklės tobulos odos link

Čia dermatologė įspėja ir mechaninio veido valymo gerbėjas. Ji įsitikinusi, kad yra daugybė tinkamesnių ir modernesnių būdų valyti veidą, kai gyvename XXI amžiuje. Net ir profesionalai, jos nuomone, neturėtų nuolat krapštyti ir spaudyti veido.
„Rūgštys plonina odą? Mitas. Žinoma, jei rūgštines procedūras pradėsime daryti 16-metei mergaitei ir jos bus atliekamos nuolat, rezultatu galiausiai ji nesidžiaugs. Tačiau kai procedūros atliekamos protingai, rūgštis yra geras dalykas“, − pasakojo gydytoja.

A.Dumbiauskienė trečią taisyklę skiria moterims, vartojančioms hormoninius kontraceptikus – tabletes, spirales, pleistrus.
„Vartodamos šiuos kontraceptikus ir besidegindamos saulėje moterys tikrai sulauks pigmentinių dėmių. Tas pats pasakytina ir apie nėščiąsias, tačiau nėštumas, lyginant su kontraceptikų vartojimu, gana trumpa būklė. Visa tai susiję su hormonais.
Jei deginsitės saulėje, turėsite pigmentines dėmės. Ką daryti? Dabar niekas mums nebesako: „Nesideginkime saulėje“. Dabar mums sakoma, kad saulėje būtume saugiai. Vadinasi, reikia sąžiningai naudoti kremus nuo saulės su pakankamu SPF“, − kalbėjo moteris.

Neseniai A.Dumbliauskienė grįžo iš kelionės po pietų kraštus. Ten ji stebėjosi, kodėl jaunų ir gražių moterų oda taip susiraukšlėjusi. Juk visos teigia, kad saugosi saulės. Iš kelionės moteris parsivežė ir ketvirtą taisyklę – būkite saulėje saugiai.
„Kai pati savo akimis pamačiau vietos moteris paplūdimyje tepančias odą alyvuogių aliejumi, nustėrau. Jos skrudinasi, o ne saugosi! Aliejus neturi filtro nuo saulės, neapgaudinėkime savęs!
Vis girdžiu ekologiškų priemonių gerbėjus sakant, kad SPF yra nuodas, chemija, žudymas, vėžio grėsmė. Tačiau iki šios dienos niekas neįrodė, nėra nė vieno mokslinio darbo, kuris įrodytų, kad ši „chemija“ sukelia vėžį.

O jau labai seniai yra moksliškai įrodyta, kad ultravioletiniai spinduliai sukelia odos vėžį. Jei kepsime saulėje, rizikuosime ne tik suardyti kolageną, gauti pigmentines dėmes, bet ir gauti vėžį. Saulė seniai nebemadinga, neturime jos vartoti be saiko“, − sakė gydytoja.

7 taisyklės tobulos odos link

7 taisyklės tobulos odos link

Penktoji taisyklė – veidą švarinkite atsižvelgdami į savo odos tipą. Ne visiems tinka valikliai, kaip ir ne visiems – veido prausimas.
„Jei oda riebi ar veide išreikšta T zona, odą geriau prausti. Rinkitės gerą mišriai veido odai skirtą prausiklį ir vieną ar dukart per dieną jį naudokite. Tačiau jei oda sausa, jautri ir linkusi dehidratuoti, patariu veidą valyti miceliniu vandeniu. Tokią odą prausiklis sausins“, − patarė dermatologė.

Šeštoji taisyklė. Kremus gydytoja visada pataria tepti nakčiai, mat šiuo paros laiku vyksta visi grožio procesai.
Serumas ar kremas? Serumas, pasak A.Dumbliauskienės, niekada nenaudojamas vienas – ant jo tepamas kremas. Tai irgi vakarinė procedūra. Serumai dažniausiai yra pagaminti aliejiniu pagrindu, todėl ne itin tinka tiems, kurių oda riebaus tipo, linkusi kimštis.

Septintoji taisyklė – naudokite pudrą. „Niekada nebijau rekomenduoti savo pacientams pudros, jei ji yra tinkamai parinkta ir geros kokybės. Ypatingai tiems, kurių oda raustanti, kapiliarinė ar serga rožine. Tiems, kurių oda reaguoja į temperatūrų pokyčius, pudra irgi yra privaloma.
Kad ir kaip keistai tai skamba. Pudra sudaro dar vien papildomą apsauginį sluoksnį. Žiemą jų oda turi būti su žieminiu, vasarą – su vasariniu paltu. CC, BB, maskuojanti pudra turi būti tepama net einant sportuoti. Ir tai ne grožis, o sveikata“, − sakė A.Dumbliauskienė.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai