Veiksmingai pertraukėlei darbe – gamtos nuotraukos

Publikuotas 2016 gegužės 4 views 6793
bigstockphoto.com

Kiekvieną darbo dieną praleisdami kabinete ir, dažniausiai, prie kompiuterio ekrano, žmonės po kelių valandų darbo pajunta, kaip mažėja jų energija, pasidaro sunku susikaupti. Bene efektyviausias būdas pažvalėti ir vėl susikoncentruoti į atliekamas užduotis būtų pasivaikščiojimas parke, tačiau ne visi darbo metu tam turi galimybių. Pasirodo, yra gerokai paprastesnė ir taip pat veiksminga išeitis.

Atliekant tyrimą, kurio metu studentai kelias minutes žiūrėjo į gamtos nuotraukas ir iš karto po to turėjo atlikti sudėtingas užduotis, paaiškėjo, jog jiems sekėsi daug geriau nei tiems, kurias tas pačias užduotis turėjo atlikti pažiūrėję į miesto vaizdą už lango. Tyrimas atliktas Australijoje, o jo išvados publikuotos Aplinkos tyrimų ir visuomenės sveikatos žurnale. Pagal šias išvadas, pažiūrėję į gamtos nuotraukas žmonės greičiau atstato jėgas, energiją, lengviau įveikia stresą.

„Gamtos vaizdų stebėjimas ir gamtos garsų klausymasis daro labai teigiamą įtaką mūsų mintims bei savijautai. Tuo pačiu tai gali būti geresnė išeitis nei pasivaikščiojimas, jeigu dirbate judrioje gatvėje – išėjus į triukšmą ir didelį žmonių srautą koncentracija nepagerės ir streso lygis nesumažės“, – teigia psichologijos daktaras Marcas Bermanas. Kartu su Mičigano universiteto tyrėjų komanda jis taip pat atliko eksperimentą, kurio išvada – 10 minučių žiūrėjimo į gamtos nuotraukas gerokai labiau padidino darbuotojų kongnityvines funkcijas nei pasivaikščiojimas triukšminga gatve.

Taigi, įvairių tyrimų metu nustatyta, kad žiūrėjimas į gamtos nuotraukas:

  • Sumažina streso lygį ir pykčio jausmą;
  • Padeda subalansuoti mintis ir emocijas;
  • Padidina vadinamojo laimės hormono serotonino lygį.

Tam, kad galėtumėte mėgautis gamtos nuotraukų teikiama nauda darbo vietoje, yra keli paprasti patarimai:

  • Nuotrauką, kurioje yra jums gražus gamtos vaizdas, galima padaryti kompiuterio ekrano nuotrauka. Taip galėsite periodiškai atsitraukti nuo darbo ir ramiai pailsėti žiūrėdami į ją, specialiai nenaršydami internete.
  • Pačią darbo vietą taip pat galite papuošti gamtos nuotraukomis: pakabinti ant prieš jus esančios sienos, užklijuoti ant pertvaros tarp jūsų ir kolegos darbo stalo, jeigu tokia yra.
  • Jeigu dairotės pro langą tam, kad atitrauktumėte akis nuo kompiuterio ekrano ir pailsėtumėte, geriau kaip stebėjimo objektą pasirinkite medį ar kitą augalą, debesis, o ne praeivius gatvėje ar automobilius.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai