Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga.
Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame sąmoningi ir budrūs. Trečioje, o vėliau ketvirtoje miego stadijoje, mes pasiekiame gilų miegą.Pasiekus šias miego stadijas, mus sunku pabudinti, o pabudus mes sunkiai kelias akimirkas galime orientuotis aplinkoje. Galima teigti, kad pasiekus šias miego stadijas, jūs miegate kokybiškai ir ramiai. Tačiau penktoji miego stadija yra visiškai priešinga, nes ne veltui vadinama neramaus miego faze. Tuomet padažnėja kvėpavimas ir suaktyvėja smegenų veikla. Šioje stadijoje mes sapnuojame.
Įvairūs sveikatos srities specialistai rekomenduoja vidutiniškai per parą miegoto bent 7-8 valandas. Tačiau miego trukmė yra individuali, labai priklausanti nuo mūsų gyvenimo būdo, įpročių, darbo dienos intensyvumo ir gebėjimo užmigti.
Dažnai nutinka taip, kad mus kankina nemiga ir yra sunku užmigti. Taip yra dėl to, kad organizmas pavargsta ir nespėja susidoroti su emocine įtampa. Jei miegate mažiau nei 6 valandas per parą ir ilgiau nei pusvalandį negalite užmigti, tuomet ilgainiui gali išsivystyti lėtinė nemiga. Šis miego sutrikimas dažniausiai išprovokuoja įvairias ligas, pavyzdžiui neramių kojų sindromą, miego apnėją, nerimą ir kitus neurologinius ar psichinius susirgimus.
Jei ilgą laiką jums nepavyksta kokybiškai išsimiegoti ar kankina nemiga, tuomet verta pasinaudoti nesudėtingais triukais, kurie padės lengviau užmigti ir ramiai miegoti: