Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams ir taip įsijaučiame į aukos rolę, jog tai priimame kaip likimą ar karmą, nors patys savo žodžiais materializuojame tokį scenarijų, kurio visais įmanomais būdais vengėme.
Kitas, stiprią energiją turintis, būdas yra neigiamas savęs vertinimas. Kartais mums tiesiog reikia pailsėti, pabūti vienumoje ar praleisti laiką gamtoje, kad galėtumėme pozityviai ir adekvačiai save vertinti. Tačiau dažniausia sau nelieka laiko ir taip sau įjungiame „susinaikinimo“ programą. Tuomet nuolat esame kažkuo nepatenkinti, suirzę ir linkę save kritikuoti ir smerkti. Tai būdinga daugeliui žmonių, kenčiančių nuo perfekcionizmo ir žemos savivertės.
Prastai jaučiamės ir dėl savo žalingų įpročių turėti išankstinę nuostatą, kad „žinau, kaip bus“. Šis žinojimas, užkerta kelią naujoms galimybėms, teigiamiems pokyčiams ir energijos tėkmei. Todėl reiktų visais įmanomais būdais vengti tokio kategoriškumo ir konservatyvaus požiūrio, nuolat vertinant ar lyginant save su kitais žmonėmis.
Reiktų atsiminti, kad nuo to, kokios mintys bus mūsų galvoje, priklausys tai, kaip jausimės ir kokia nuotaika valdys mūsų emocijas. Visa tai labai veikia ne tik mūsų psichologinę ir fizinę sveikatą, bet ir aplinką, kurioje vyksta teigiami, neutralūs ar nepalankūs įvykiai. Reikia suvokti, kad gyvenimo kokybę lemia ne tikri faktai, o nuostatos ir tai, kaip suvokiate savo aplinką. Tam, kad pasaulis taptų gražesne vieta gyventi, rekomenduojame atsisakyti šių frazių ir pamatysite, kaip jūsų sąmoningumas augs, o į kasdieninį gyvenimą grįš pozityvumas ir noras veikti, įgyvendinant įvairias idėjas.
1. „VISKAS ARBA NIEKO“. Tai parodo, jog vertinate viską kraštutinumais. Toks mąstymas yra perfekcionistiškas ir labai kenksmingas, nes sukelia baimę klysti.
2. „TIK MAN TAIP GALI NUTIKTI“. Toks perdėtas apibendrinimas leidžia kartoti padarytas klaidas.
3. „NIEKO TOKIO“. Tai pozityvių dalykų nuvertinimas, pavyzdžiui, kai neadekvačiai reaguojame į komplimentus.
4. „ŽINOJAU, KAD TAIP BUS“. Toks ateities numatymas yra tik skubotas išvadų darymas.
5. „AŠ ESU NIEKAM TIKĘS“. Toks savęs sumenkinimas lengvai gali virsti susireikšminimu ir parodyti, kad jums trūksta aplinkinių dėmesio ir palaikymo.
6. „PRIVALAU ar TURIU PADARYTI“. Tai verčia jausti apmaudą ir spaudimą. Tuomet atsiras kaltės jausmas, sukeliantis pyktį.
7. „AŠ ESU PRAKEIKTAS“. Tai neigiamos etiketės klijavimas, kuris ne tik žlugdo jus, bet ir parodo jūsų neracionalumą.
8. „AŠ ESU BLOGAS…“. Tai būdas prisiimti atsakomybę už negatyvų atsitikimą, nors jūs gal tiesiogiai nesate su juo susiję.
9. „NIEKADA arba VISADA“. Toks kategoriškumas užkerta kelią pokyčiams ir naujoms galimybėms.
10. „BET“. Šis žodelis dažnai kliudo imtis veiksmų, nes nuolat randama pasiteisinimų, kodėl to reikėtų nedaryti.